Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Maroko - kilka foci

    Zachęcony pełną świetnych zdjęć relacją Topa postanowiłem wybrać się w małą podróż sentymentalną po twardym dysku i wybrałem kilka fotek, które powiedzmy nadają się do publikacji. W chwili gdy robiłem te zdjęcia moja świadomość fotograficzna dopiero raczkowała dlatego zdjęcia nie są tak dobre jak mogłyby być, ale jako pamiątka z podróży spełniają swoją rolę.

    1. Na początek As-Sawira. Piekne miasto portowe gdzie czuć jeszcze duch Jimi Hendrixa a ciasteczka z haszem można dostać w śmiesznie niskiej cenie prawie na każdym rogu(tak słyszałem ). Warto wybrać się w okolicach lata na festiwal muzyki Gnaoua. Ja nie miałem okazji, ale kumple twierdzą, że warto.
    2. Samo miasto jest pięknie położone, dzieciaki popisują się skokami do wody z murów, medyna fajna i pełna żydowskiej architektury. No i ten zapach. Pewnie dlatego kotów tu więcej niż komarów nad jeziorem.
    3. Ściana z miejscem na afisze wyborcze(a właściwie malunki). Piktogramy z symbolami partii wyborczych są przeznaczone dla niepiśmiennej części społeczeństwa, podobno bardzo licznej.
    4. Widoczek po drodze do Volubilis(chyba)
    5. Widok na medyne. Jak ktoś policzy anteny satelitarne ma u mnie piwko marki Flag Speciale
    6. Kilka przebitek z medyny. Osioł nie ma tu lekkiego życia.
    7. Trzeba trochę uważać fotografując w ciasnych uliczkach(ta na zdjęciu to prawie autostrada w porównaniu z innymi) bo zwierzak nie zwraca na nic uwagi i może sobie np przespacerować po plecach.
    8. Segregacja śmieci wygląda podobnie jak u nas po wprowadzenia ustawy śmieciowej. Oczywiście żartuję, nie mam pojęcia co było w tych workach ale teorię sobie dorobiłem
    9. Sklepy i warsztaty rzemieślników np: jubilerów zazwyczaj mieszczą się w centrum medyny w okolicach meczetów i szkół koranicznych.
    10. Na obrzeżach zaś (z tego co pamiętam) rozlokowane są mniej prestiżowe towary, np warzywniaki.
    11. Garbiarnio-farbiarnia (także zafarb musi być )
    12. Na naszej pierwszej wycieczce(zorganizowanej) zahaczyliśmy też o Casablankę. Oto duma wszystkich Marokańczyków, meczet Hassana II
    13. Podobno każdy bogobojny syn zachodniego Maghrebu dołożył się do tego cuda. Ja w drzwiach wejściowych mieściłem się bez problemu.
    14. Minaret też do najmniejszych nie należy.
    15. Z Marakeszu mam tylko jedno zdjęcie za to doskonale obrazujące zetknięcie się kultur

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 19-07-2013 o 17:53 Powód: podmiana fotki na mniejszą

  2. #2

    Domyślnie

    Póki możesz edytować, to pozmieniaj pionowe fotki na max 850 pixeli.
    Ponumeruj też zdjęcia.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3

    Domyślnie

    Zrobione. Porządek musi być Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Kilka nowszych fotek z krótkiej wizyty w tym pięknym kraju. Na początek okolice Merzougi. Listopadowe ulewy co prawda zabrały do Dżannahu ponad 50 istnień ludzkich, ale pod wydmami zostawiły kilka jeziorek.

    1.
    2.
    3.
    4.
    5.
    6.
    7.

    Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    O, drugi secik viborny.

  6. #6

    Domyślnie

    1. Na początek As-Sawira. Piekne miasto portowe gdzie czuć jeszcze duch Jimi Hendrixa a ciasteczka z haszem można dostać w śmiesznie niskiej cenie prawie na każdym rogu(tak słyszałem ). Warto wybrać się w okolicach lata na festiwal muzyki Gnaoua. Ja nie miałem okazji, ale kumple twierdzą, że warto.
    Owszem można, reklamują je jako galaxy-ciasteczka albo superciasteczka, które to babcia sama piecze. Sprzedawcy przechadzają się i zaczepiają proponując ciasteczka albo sam hasz, który tam zwie się*kifu. Dla tych, którzy planują podróż - zdarzają się policyjne prowokacje gdzie za rogiem stoi gliniarz i łapie delikwenta (turystę), albo handlarzem jest tajniak. Wywinięcie się z takiej sytuacji jest kosztowne, a jeśli sprawa pójdzie wyżej to jeszcze kosztowniejsze, bo przełożeni też muszą coś wziąć. Nie potrafię określić co oznacza "posiadanie większej ilości", ale kary są za to spore, chyba kilka lat w pudle. Nie wspominam o próbie wywozu z Maroka, bo to jest karalne niezależnie od ilości towaru, a standard marokańskich pensjonatów ze słońcem w kratkę jest podły.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  7. #7

    Domyślnie

    Mnie spotkało coś takiego, kręcił się autochton ze zwykłymi preclami, prawie na siłę nas poczęstował po czym krzyknął kasa, za nim 3 przybiegło i dawaj pieniądze. Kosztowały mnie dwa pie.... precle ponad 40zł !!! Rozbój w biały dzień, ale to było 0,5 dnia po przylocie...
    Nikon i podróże ...


  8. #8

    Domyślnie

    fakt , mnie tez ostrzegano przed oferującymi hasz po wyjściu z hotelu na plażę bo niektóre oferty to prowokacje policji . Oczywiście na plaży zaczepiali "dla mój przyjaciel polak hasz panie dobry hasz" . Ogólnie namolni i broń boże nie brać od nich nic do ręki , bo chcą z powrotem tylko kasę
    D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700

  9. #9

    Domyślnie

    Nie od dziś wiadomo, że Maroko to "zielone" płuca Europy. Bardzo dużo ludzi z tego żyje więc nie ma się co dziwić, że propozycje się zdarzają. Sam po dwóch tygodniach niegolenia wyglądam z lekka żulersko więc takich propozycji miałem sporo, ale nie skorzystałem (a przynajmniej nie pamiętam) i też nikogo nie namawiam do wspierania ichniejszej branży rozrywkowej. No chyba że komuś marzy się dłuższy wypoczynek w stylu "Midnight Express".

    Poniżej kilka skalniaków. Do WB podszedłem wybitnie zabawowo.

    8.
    9.
    10.
    11.
    12.
    13.
    14.
    15.
    16.
    17.
    18.
    19.
    20.

    Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    Te krajobrazy zapierają dech. Byłeś na zorganizowanej wycieczce czy sam wszystko organizowałeś.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •