Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    Co prawda trochę nie na temat, ale swego czasu interesowałem się Samsungiem NX 18-200 - do czasu, gdy znalazłem w sieci parę testów i recenzji, i mi przeszło. Te obiektywy chyba po prostu tak mają.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  2. #12

    Domyślnie

    Koniecznie sprawdź na nexowych 16mpx, chociaż intuicja jakoś nieentuzjastycznie mi podchodzi do możliwego do uzyskania wyniku.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  3. #13

    Domyślnie

    Jestem za Mariuszem, nie chce mi sie cos wierzyc zeby kazdy byl taki mydlany.
    Wlasnie przegladam flickr i tu jest to zdjecie ostre: http://www.flickr.com/photos/neptunj...5KLAuo-8cwj7U/

    i tu jest wiecej: http://www.flickr.com/search/?q=sony%20nex%2018-200 ale glownie Tamron, ciezko jednak stwierdzic jego ostrosc na malym obrazku, a ciezko znalezc orginal.
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  4. #14

    Domyślnie

    Tu wszystko widać, pi*drzwi rozdzielczość tego zestawu to 5mpix.

    http://www.dxomark.com/index.php/Len...8camera%29/736


    Te zdjęcia co wrzuciłeś są znośne (do 10x15 wystarczy) , to hiper-zoom i cudów nigdy nie będzie (no chyba że ktoś zastosuje szło ultra low dispersion 2050Tm z rozbitego ufo + światło-odginacz grawitacyjny).
    Ostatnio edytowane przez qbic ; 18-07-2013 o 00:26

  5. #15

    Domyślnie

    wpkx dzieki za zdjecia, nieakceptowalne, no moze poza kotem. Nie sa ostre, wiesz co, a moze przywroc aparat do ustawien fabrycznych i sprawdz najnowsze firmware?
    Ja ostatnio mialam jakis problem z Nikonem 70-300 Vr, duzo zdjec z jednej sesji bylo nie ostrych, wgralam nowe firmware, przywrocilam ustawienia fabryczne i zdaje mi sie ze juz wszystko gra. Zdjecia sa ostre nawet na max 300mm.
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mekano Zobacz posta
    wpkx ... przywroc aparat do ustawien fabrycznych

  7. #17

    Domyślnie

    Najlepiej przy zakupie sprawdzić kilka sztuk i wybrać tą najostrzejszą. W tego typu szkłach rozrzut jakościowy był, jest i będzie. Nie ma znaczenia producent, system...

  8. #18

    Domyślnie

    Woytku, jedyne moje nadzieje dla sensownego załatwienia Twojej sprawy to (powtórzę się):

    1. będzie różnica z OSS i bez OSS - wskazywało by to na uszkodzenie optyki/mechaniki w układzie żyroskopu, naprawa prawdopodobnie nieracjonalna ekonomicznie i w rezultacie wymiana egzemplarza na nowy;
    2. w testach na 16mpxowej matrycy wyjdzie, że obiektyw ten jest jednak bardziej porównywalny do mniejszego brata niż na 24mpxowej. Wtedy możesz go z czystym sumieniem sprzedać...
    3. obiektyw trudno pewnie uważać za "as new", ale chyba wiele mu do tego nie brakuje. Może z racji "zasług", Ktoś skierowałby Cię/polecił sensownej osobie w Sony Polska celem załatwienia tej sprawy tak, abyś mógł prezentować swoje zdjęcia z nexa bez pewnego rodzaju niechęci, wynikającej z tak nędznej przyczyny jak niepełnosprawne technikalia? Komu jak komu, ale Tobie naprawdę ten obiektyw bym wymienił, czy raczej pozwolił dopłacić do droższego - z obopólnym zyskiem.

    Przez chwilę myślałem nad wpływem aberracji chromatycznej na ostrość, ale wydaje mi się że kontrastowe elementy kadru powinny wtedy wyraźniej świecić więc to nie to raczej. Tylko OSS daje jakąś nadzieję...

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  9. #19

    Domyślnie

    uel,
    Wiesz, z tym to jest problem. Nie każdy ma pod ręką wielki sklep fotograficzny, w którym mają w magazynie ogromny wybór obiektywów, po kilka egzemplarzy każdego. Ja mieszkam w dużym mieście, w którym są może ze dwa "większawe" sklepy fotograficznie, i wcale nie są aż tak zaopatrzone, by móc zobaczyć po parę egzemplarzy - jak się dowiadywałem, w kilku egzemplarzach mają tylko niektóre, najbardziej popularne obiektywy.
    A np. takich obiektywów, jak Tamron 2,0/60 czy Samsung NX 18-200, które chciałem sobie obejrzeć przed ewentualnym zakupem, nigdy i nigdzie nie widziałem "na żywo" - mógłbym je co najwyżej kupić w sklepie internetowym i liczyć na prawo do zwrotu w ciągu kilku dni na zasadzie "prawa do zwrotu przy zakupie w sklepie na odległość".
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  10. #20

    Domyślnie

    Zmniejszyłem sobie zdjecia do 8Mpix i wg mnie jest OK, choć brzegi i rogi miekkie. Z założenia nie odważylbym sie robić z niego większych odbitek niż A4 a 8Mpix spokojnie do tego się nada.
    pozdrawiam
    Mirek$

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •