Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58
  1. #1

    Domyślnie Kij w mrowisko, czyli o wyższości D100 nad D70

    W przerwie pomiędzy kolejnymi postami o kolejnych awariach D70 pozwalam sobie na malutki "kij w cyfrowe mrowisko"

    http://www.maxwell.com.au/products/n.../d100_d70.html

    Jestem ciekaw opinii szanownych kolegów. Przy okazji ciekawią mnie również informacje o awaryjności "desetki"

    Pozdrawiam
    A.
    "Zanurz się pod wodę! Jeżeli piekno, które ujrzysz nie wstrząśnie Tobą, to nic ciekawego w życiu już Cię nie czeka..."
    __________________________________________________ _________
    D100 + Nikkor 50/1,4 + 28-105/3.5-4 + 70-300 ED + SB80DX
    F80, UW MotorMarine III

  2. #2

    Domyślnie

    Potrafie napisać liste przewag D70 nad D100 o podobnej długości... Ale prawda jest taka, że są to cholernie podobne aparaty...

  3. #3

    Domyślnie

    te zalety D100 sa takie troche na sile napisane......jak np. to ze D100 odsluguje D-TTL, a D70 iTTL....co to za przewaga???

  4. #4

    Domyślnie

    witam,
    to jest tak: porownujemy aparat klasy polprofesjonalnej z aparatem klasy amatorskiej, czyli ktore mocniejsze slon czy zajac
    swoja droga trwalszy w eksploatacji powinien okazac sie d100 ale czas pokaze...
    pozdrawiam,
    winikspe z zawodu wujek
    p.s.
    co do uzywania lampy to mozemy popolemizowac
    Nikon D100; Nikon D70s [w drodze ]

  5. #5

    Domyślnie

    D100 odsluguje D-TTL, a D70 iTTL....co to za przewaga???
    Potężna - nie musiałbym kupować sb800 !!! Ale wtedy nie wiedziałem o tym i kupiłem d70.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Win Iks Pe
    to jest tak: porownujemy aparat klasy polprofesjonalnej z aparatem klasy amatorskiej, czyli ktore mocniejsze slon czy zajac
    Słoń i zając - lepiej bym tego nie ujął, gdyż ów amatorski zajączek
    -ma matrycowy pomiar światła z F100 (słoń tylko z F80),
    -Migawke 1/8000s (słonik 1/4000),
    -X Synchro 1/500s (dumbo tylko bidne 1/180s),
    -w serii wykonuje 12 zdj. z predkością 3kl/sek (słoniu tylko 6)
    -szybciej reaguje na naciśniecie migawki
    Całkiem nieźle jak na amatorski korpus.

  7. #7

    Domyślnie

    ekhm.. no dobra... ja d70 nie kupilem i kupowac nie bede... 1/8000 ok no i co?

    pozwole sobie przeanalizoac podane punkty..

    Accurate colour: The D100 captures True Colour which is more accurate and less saturated than the Memory Colour of the D70, which is designed to be more pleasing to the eye. It's a bit like the difference between professional and amateur film stock.


    z kolorem to trudno powiedziec, d100 deczko szaro foci, blado.. ale to jest calkiem dla mnie przydatne bo pracuje w RAW i tak generalnie masteruje fotki pod swoje kolory, co do reporterki to niemam co zarzucic...
    Processing: The D100 has less processing of the picture, therefore the end result is better for manipulation. For example, the D100 will give whiter whites than the D70.


    tutaj niema bata zaden d70 uzer mnie nie przekona ze ich compressed raw jest lepszy

    Construction: The D100 is constructed for professional use with a diecast metal body. Its shutter is more durable, with a very high specification for the number of shutter cycles over its lifetime. The D70 is designed to be lightweight for amateur use, which obviously does not compare with the workload of a pro.
    d70 a d100 to czuc od pierwszego dotyku .. nawet wygladem d100 jest solidniejszy i o polke wyzej od d70..

    Batteries: The D100 offers the use of AA-size batteries in its MB-D100 Multi-function Battery Grip.# Extra controls: The MB-D100 also provides a side shutter release and controls, plus voice memo function.
    # Balance: The MB-D100 also provides better camera balance when using bigger, heavier lenses.
    mowi samo za siebie.. 100 zdjec modelek na sesji z d70 bym niechcial robic bo bym sobie reke zwichnal chyba....

    D-TTL: The D100 supports several earlier DX Speedlights with D-TTL, and is therefore good for those using older Speedlights with Nikon film SLRs. The D70 functions in TTL only with the SB800 and SB600. As these Speedlights are backwardly compatible, buying the D70 also requires updating your Speedlight system.
    tutaj to jest jakas bzdura chyba bo o ile wiem to podpiecie 80dx do d70 przestawia d70 w D-ttl...?czyz nie?

    Viewfinder: The D100 viewfinder has longer eye relief and a full reflex prism as opposed to a mirror, thereby giving a clearer, crisper view.


    czasy 8000 tysiecy.. raz urzylem na d2x...z ciekawosci.. na d100 skoczylem do 3000 w sloncu.. i to by bylo na tyle... d100 w srodowisku piasko pylnym nie rozpadnie sie tak szybko jak d70..
    Iconography fucks with me
    You look great in bloodstains

    D100/50mm1.8/85mm1.8/Lensbaby

  8. #8

    Domyślnie

    D70 z TTL to zna tylko iTTL. Inne lampy potrafi wyzwolić i jeżeli posiadają własną automatykę to da sie tym robić zdjęcia, a w przypadku jej braku pozostaje kręcenie przysłoną.
    Pozdrawiam

  9. #9
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rave
    100 w srodowisku piasko pylnym nie rozpadnie sie tak szybko jak d70..
    D100 nie jest uszczelniany.

  10. #10

    Domyślnie

    Panowie jaki sens ma porównywanie tego typu dla body jednej firmy???
    Wiadomo że jedno będzie bardziej Pro niż drugie i tyle.
    O zastosowaniu gripa to już nawet nie chce mi się pisać.
    Biadolą co po niektórzy jak panienki że ich rączka boli , bez przesady nie pracujecie w kopalni czy w cegielni ...
    Bardziej do mnie przemawiają korzyści na plus które zaznaczył Czornyj niż te na niby przewagę D100
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •