Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41
  1. #1

    Smile Lampa szukam pomocy!

    Witam, ogólnie jestem tu nowa, i trochę "zielona" jeśli był taki temat to przepraszam.
    Jestem początkującą "pstrykaczką" jednak chciałabym dalej się rozwijać.
    Chciałabym się Państwa spytać o lampę do nikona d3000
    Ostatnio upatrzyłam taką :
    Yongnuo YN-560II ISO lampa błyskowa
    można ją znaleźć tu: http://allegro.pl/nowa-yongnuo-yn-56...tml?source=mlt
    Czy taka lampa jest warta tych pieniędzy?
    Może polecicie mi coś innego w kwocie max.300 zł +przesyłka? - niestety na większe kwoty nie mogę sobie pozwolić -jestem tylko studentką
    Niedługo zbliża się kilka wesel znajomych i prosili żebym zrobiła kilka zdjęć - czyli czy ta lampa nadawałaby się do kościoła oraz na przyjęciu gdzie jest ciemnawo?

    Dziękuję za wszystkie rady, i mam nadzieję, że obejdzie się bez zbędnych komentarzy.
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Tak jest wart tyle. Jest to lampa manualna i moc błysku trzeba ustawiać ręcznie, nie zrobi tego za Ciebie aparat, jak przy lampie wbudowanej.
    Lampa z automatycznym ustawianiem mocy, to lampa z TTL:
    SB-700/900/910
    Lampy Metz
    YN-465/467/468/500EX/565EX/568EX
    Voeloon 331EX/V-500/V-600
    i jeszcze kilka innych.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli mógłbyś polecić taką lampę do mojego aparatu? Trudne jest ustawianie mocy? Lepsza jest manualna czy automatyczna? Bo ja myślałam że na manualnej coś tam bym się więcej mogła nauczyć

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoewelina Zobacz posta
    Czyli mógłbyś polecić taką lampę do mojego aparatu? Trudne jest ustawianie mocy? Lepsza jest manualna czy automatyczna? Bo ja myślałam że na manualnej coś tam bym się więcej mogła nauczyć
    Z manualną musisz sama ustawić moc - w zależności od ISO, przesłony i odległości od obiektu. Można się tego nauczyć, ale nie jest to zbyt szybkie, no i trzeba dobrze określać odległość na oko - dobrze = dość dokładnie.
    Sprawa się poważnie komplikuje, jak będziesz chciała błyskać z odbicia (palnik na ścianę czy sufit), tu już trzeba określić odległość lampa->sufit->obiekty->aparat, następnie określić stopień odbicia i rozproszenia światła na suficie i na podstawie tego dobrać moc... albo metodą prób i błędów robiąc kilka lub nawet kilkanaście zdjęć błędnych.

    Lampa z TTL wszystko zrobi sama - naciskasz spust aparatu i gotowe.

    A którą polecić:
    Nikon SB-700 - żadna lampa innej firmy niż Nikon nie będzie tak dobrze współpracowała w TTL, jak lampy Nikona.
    Metz 52 AF-1 - bardzo dobra lampa, która ma wszystko
    Yongnuo YN-565EX
    Veoloon 331EX - mała i dobra lampa.
    Są tez i tańsze:
    YN-468 II, Metz 36, Metz 44, Nissin Di622 mk II...

    Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od lampy.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    oglądam wszystkie lampy które Pan poleca, ale na nie mnie nie stać za bardzo, jeszcze może Pan by napisał jakie poleca do 300 zł max

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoewelina Zobacz posta
    oglądam wszystkie lampy które Pan poleca, ale na nie mnie nie stać za bardzo, jeszcze może Pan by napisał jakie poleca do 300 zł max
    Żadnej. Tylko jest jest w takim przedziale cenowym (Metz 24 AF-1), ale nie warto jej brać, lepiej dołożyć do lepszej.
    Lampa ta jest dość słaba, ma palnik obracany tylko do góry, bardzo słabe wspomaganie AF, długi czas ładowania.

    Zawsze można poszukać na allegro używanych starszych modeli lamp.
    np. można dostać Nissina Di622 mk I w okolicach 400zł - ok 2-3x mocniejsza od Metza 24, palnik obracany do góry i na boki, wbudowany dyfuzor i odbłyśnik, zoom głowicy. Minusem jest długi czas ładowania.

    Czy Nikon SB-600 - bardzo dobra lampa i do tego nikona - można dostać w cenie ok 450-500zł.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    fotoewelina może poszukaj lampy, która będzie miała własną automatykę tyrystorową ? Moim zdaniem lepiej mieć dobrą lampę w własną automatyką niż byle jaką z TTL. Mam osobistą słabość do lamp młotkowych http://allegro.pl/agfatronic-643cs-p...382663144.html Na Allegro jest Nissin z iTTL http://allegro.pl/nissin-speedlite-d...391070819.html http://allegro.pl/lampa-nissin-speed...381684134.html Może METZ ? http://allegro.pl/lampa-blyskowa-met...393445778.html

  8. #8

    Domyślnie

    Jednak tak sobie myślę że troche bym dołożyła. Myślę nad ceną do 500 zł - jeszcze raz pytanie , jakie polecacie w tej kwocie, ale nic ponad kwotę, i raczej automatyczną, bo nie wiem czy z manualną dała bym radę, proszę podajcie modele lamp które na prawdę polecacie za kwotę do 500 zł ! Dzięki

  9. #9

    Domyślnie

    Nissin Di622 Mark II - 520zł
    Taniej się nic sensownego nie znajdzie.
    Jest jeszcze Metz 44 AF-1 (ok 540zł), ale Nissin bardziej funkcjonalny.

    W sumie jest też YongNuo YN-468 II (ok 400zł) - ale to absolutne minimum i lepiej dołożyć do Nissina.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #10

    Domyślnie

    i ten nissin jest na bank lampą funkcjonalną i dobrą?
    Tak więc jeśli chciałabym fotografować w ciemnych pomieszczeniach sprawił by się dobrze?

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •