Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kanias Zobacz posta
    ok... zgadzam się... ale co w przypadku zmiany warunków oświetleniowych (jasno/ciemno) między jedną a drugą sceną, gdzie muszę zachować ciągłość nagrywania... ??? zmieniając to wszystko manualnie zapewne nie obejdzie się widocznych przeskoków ekspozycji....
    Jest to pewien mankament filmowania aparatem. W kamerze masz płynną regulację przysłony co w pewnym stopniu niweluje ten problem (piszę w pewnym stopniu ponieważ w przypadku aparatu zmiana przysłony wpłynie również w widoczny sposób na GO - w kamerze z racji wielkości przetwornika GO zmienia się w znacznie mniejszym stopniu). Są na rynku obiektywy dedykowane do filmowania lustrzankami mające taką funkcjonalność.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kanias Zobacz posta
    [...]

    Nie wiem czy akurat to zda egzamin, ale zamiarzam używać dość dobrego DYKTAFONU, być może też ściężkę dźwiękową wykorzystam z niego. Fakt będzie to mono dźwięk, ale o ile pamietam w różnych programach będę mógł ewentualnie zasymulować "Stereo". Pomyślimy nad tym poźniej bo niestety pracując zawodowo w innej branży nie na się wszystkiego obskoczyć.
    [...]
    proponuję ci zakup rejestratora typu Zoom H1 (lub wyższy model) - to bardzo dobre, a przy okazji budżetowe rozwiązanie. zostawiasz go na statywie w bezpiecznym miejscu i gotowe.
    grim&evil
    treli-freli, mam mnóstwo megapikseli

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przem426 Zobacz posta
    proponuję ci zakup rejestratora typu Zoom H1 (lub wyższy model) - to bardzo dobre, a przy okazji budżetowe rozwiązanie. zostawiasz go na statywie w bezpiecznym miejscu i gotowe.
    Dokładnie tak jak napisal kolega wyżej.
    Tez używam Zoom H1 i nie wyobrażam sobie pracy bez niego. Kwestia tylko prawidłowego ustawienia go w kosciele i na sali
    D5200 , D90 + Tamron 2,8 , sb-910 nikon , Nikon 35mm F1,8 , 85mm F1,8 , oraz Sony FX-1000 i akcesoria.

  4. #14

    Domyślnie

    Mam od kilku lat zooma h4. Jedyny w zasadzie mankament to konieczność kontroli poziomu dźwięku. Nie za bardzo jest możliwość stałego nadzoru. Drugim źródłem dźwięku był zazwyczaj mikroport sennheisera rejestrowany przez jedną z kamer trzecia ścieżka bezpośrednio z kamery. Później wszystko łączone w postprodukcji. Z mojego doświadczenia wynika że jednym urządzeniem czy to mikrofonem czy rejestratorem nigdy wszystkiego nie ogarniesz. Z wyborem mikrofonu jest trochę jak z wyborem obiektywu stałoogniskowego (są mikrofony dookólne, kardioidalne, superkardioidalne ... i każdy ma inne zastosowanie). Potrzebnych jest kilka aby można było zrobić coś kompleksowo.

  5. #15

    Domyślnie D7100 - ustawienia video

    OK, dźwięk i mikrofony na razie sobie daruję. Ale wróce do tematu niebawem.

    Teraz ta cholerna ekspozycja.

    W D7100 nie działa Auto ISO przy filmowaniu !!!... , a sterewanie przysłoną też wiadomo, że nie działa. Jak zabezpieczyć się przed wysokim ISO przy nagrywaniu niektórych scen, kiedy muszę zwrócić DSLR np. na jakieś krzaki a zaraz potem na coś jaśniejszego, np niebo z chmurami.
    Chciałbym ustawić sobie limit np. ISO 3200 lub 4000 aby ograniczyć poźniejszy szum na filmie.

    Auto ISO jest nieaktywne w Menu kiedy wchodzę z poziomu LiveView.

    Całkowite nagrywanie w "Manual" mode za bardzo mi nie pomoże bo warunki w jakich będę nagrywać będą się zmieniać, a tak jak wspomniałem, chciałbym zachować ciągłość sceny bez potrzeby przestawania ustawień, bo i w sumie jak ??..... spowoduje to poruszenie całego aparatu,

    oj lipa..... trochę lipa....

    Chcę uniknąć sytuacji gdzie shutter speed bedzie mi uciakał z 1/50 na np 1/500 czy 1/2000.

    pozddro

    Jutro ..... wiekopomna chwiła... zobaczymy czy zdam egzamin.... ?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kanias Zobacz posta
    Chcę uniknąć sytuacji gdzie shutter speed bedzie mi uciakał z 1/50 na np 1/500 czy 1/2000.
    Uciekanie prędkości migawki w niczym nie przeszkadza, a czasami nawet lepiej mieć krótszy czas migawki niż dłuższy.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #17

    Domyślnie

    Ludzie myślą że nagrać film czy zrobić zdjęcia = kupić aparat/kamerę i zrobić klik. Później ci bardziej zaawansowani wiedzą że trzeba to wgrać na komputer i w odpowiednim programie wybrać opcję "zrób film" i gotowe.
    Oglądałeś to dobrze, nie oglądałeś to koniecznie obejrzyj http://fstoppers.com/stillmotion-sho...dding-ceremony
    Zobaczysz jak robi to firma zajmująca się już kilka ładnych lat filmowaniem i jakich nakładów sprzętowych i pracy ludzkiej potrzeba do realizacji takich reportaży.

  8. #18

    Domyślnie

    Magiczne AUTO .....
    Kuźwa ...robienie ruchomych obrazków to daleko bardziej wymagająca sprawa niż napierd... fotek z AF/AE/stabilizacją itd.
    jak czytam posty takie jak naprodukował tu kanias to ręce opadają

    sheepi - 100% racji

    Przypomnę że robienie ruchomych obrazków nie jest naszczęście nagrywaniem 100% zdarzeń tego co się dzieje w danej chwili - jest sztuką wyboru , podziału na planie a dopiero potem MONTAŻU.... I nie pomoże masturbacja GO , sliderami i innymi gadżetami jezeli temat będzie miałki a scenariusz do dupy...

  9. #19

    Domyślnie

    Kolego "sheepi"... dziękuję za linka.... akurat nie widziałem tego filmiku.... choć słyszałem już o Fstoppers wcześniej.... nie powiem, wiele wyjaśnia.....

    Jednakże nie rozumiem czemu od razu zaraz taka nagonka w stosunku do mnie ?....
    Zrozumcie proszę jedno... człowiek się uczy całe życie i nie wieżę, że wszyscy we wszystkim są od razu najlepsi ....... bo to będzie kompletna bzdura.....

    Każdy musi chyba od czegoś zacząć, i ja właśnie postanowiłem od czegoś takiego.... choć nie jest to pierwszy projekt video.

    W ostatni piątek, mimo kilku problemów technicznych i innych organizacyjnych wpadek, czego absolutnie nie żałuję, nauczyłem się bardzo wiele..... zdecydowanie więcej, niż tu na tym fantastycznie nastawionym dla ludzi forum.
    Widzę, że tylko tego typu droga poprowadzi mnie do czegoś lepszego, i rozwoju moich umiejętności, aniżeli różnego rodzaju dyskusje z ludźmi, którzy od samego początku założenia wątku potrafią człowieka zjechać na maxa.

    No trudno, muszę to przyjąć z pokorą i próbować dalej... czy to samemu poprzez metodę prób i błędów czy to też z pomocą niektórych bardziej przyjaznych użytkowników tego forum.

    pozdrawiam

  10. #20

    Domyślnie

    Mnie się zdaje, że to nie tak do końca jak piszesz z tą niechęcią i złym nastawieniem.
    Twoje pytania świadczą o zdecydowanym braku obycia z tematem jakiego starasz się podejmować. Widać jak szukasz po omacku rozwiązań a na wskazówki niezgodne z twoimi oczekiwaniami reagujesz zbyt emocjonalnie.
    Masz pełną rację, że umiejętności świetnie wyrabia się w boju ale podejmowanie się pracy na wyrost to bardzo ryzykowna sprawa. Wg. twojej argumentacji można np. kierowcę, który dwa razy jechał maluchem wsadzić do TIRa i niech jedzie, jedzie i ćwiczy...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •