Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: d300s - szumy

  1. #1

    Domyślnie d300s - szumy

    Witam, sprawa być może banalna dla niektórych ale mam wątpliwości, zdjęcia z czułością ISO 200 w rawach posiadają szumy których być nie powinno (niska czułość + dobre warunku oświetleniowe), czy wynika to z faktu że raw jako plik surowy nie jest przetwarzany pod względem redukcji szumów? i redukcja szumów wchodzi w grę dopiero przy obróbce? czy problem leży gdzieś indziej

  2. #2

    Domyślnie

    RAW nie jest przetwarzany pod względem redukcji szumów. Wklej zdjęcie.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #3

    Domyślnie

    Przy ostrym świetle nawet przy ISO200 może być dość duży szum jpg/RAW ,
    miałem takie niekorzystne oświetlenie i zdjęcia z ISO200/400 wyglądały jak ISO800
    spotkałem się z tym body D80/D7000 więc nie jest to bolączka konkretnego modelu ,
    najlepiej jak załączysz zdjęcie RAW to sprawa się wyjaśni .

  4. #4

    Domyślnie

    zdjęcia już nie mam, ale podrzucę jak zdarzy się takowe w niedługim czasie. Jeśli dobrze rozumiem to do ISO 800 redukcja szumu nie występuje, bo jest tylko możliwość ustawienia redukcji na wysokim ISO i redukcja szumu tyczy się innych formatów niż raw?

  5. #5

    Domyślnie

    123frytki redukcja szumów ta zaszyta w body działa tylko na pliki jpg .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    123frytki redukcja szumów ta zaszyta w body działa tylko na pliki jpg .
    no ok, to jeszcze jedno, poprawcie mnie jeśli się mylę. Czy korekcja, dopasowanie kolorów w body ma znaczny wpływ na wielkość szumu? podczas obróbki raw pozbywacie się szumu za pomocą jakiego softu?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 123frytki Zobacz posta
    no ok, to jeszcze jedno, poprawcie mnie jeśli się mylę. Czy korekcja, dopasowanie kolorów w body ma znaczny wpływ na wielkość szumu? podczas obróbki raw pozbywacie się szumu za pomocą jakiego softu?
    znalazłem jeszcze zdjęcie na ISO 640 i takie szumy jak na czarnym audi i samochodzie obok są dla mnie nie do przyjęcia, nie wiem czy to normalne

    http://www17.speedyshare.com/zkyKF/download/DSC0119.JPG
    Ostatnio edytowane przez 123frytki ; 09-07-2013 o 22:14

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 123frytki Zobacz posta
    no ok, to jeszcze jedno, poprawcie mnie jeśli się mylę. Czy korekcja, dopasowanie kolorów w body ma znaczny wpływ na wielkość szumu? podczas obróbki raw pozbywacie się szumu za pomocą jakiego softu?
    Za pomocą tego od obróbki RAW.


    Cytat Zamieszczone przez 123frytki Zobacz posta
    znalazłem jeszcze zdjęcie na ISO 640 i takie szumy jak na czarnym audi i samochodzie obok są dla mnie nie do przyjęcia, nie wiem czy to normalne

    http://www17.speedyshare.com/zkyKF/download/DSC0119.JPG
    ISO 640, to już ładnie obraz szumi. Dodatkowo na tym zdjęciu widać mocne wyostrzenie - więc i znaczne zwiększenie szumów.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 09-07-2013 o 22:56
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Najlepiej rób w RAW i potem do jakiegoś programu - będziesz miał większą kontrolę nad szumami i wyostrzaniem. Jako przykład wrzucam fotkę zrobioną na ISO1600. Na cropie 100% szum zawsze zobaczysz. Ale tak się przecież zdjęć nie ogląda.
    D300s + S17-50 + N70-300VR + SB-600 + graty

  10. #10

    Domyślnie

    Jedni robią cropy, drudzy zdjęcia. Tobie D300s szumi na ISO400 mi na 3200 nie.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •