Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 68
  1. #21

    Domyślnie

    Ja kupowałem 35 nówkę bo różnica mała, ostatnio zakupiłem po taniości 18-55 z vr za 296zl nówka sztuka na gwaracji pełnej już z wysylką, używka bez sensu w takich przypadkach. Wszystko kwestia ceny. Teraz pztrzę czasami na używki D90, dochodzą do 1500, wg mnie bez sensu bo za 1800 jest nówka. Kwesta ceny. Przy 1/3 mniej jest sensownie, aczkolwiek 1/3 z 300zł z 1/3 z 6000 to zasadnicza różnica
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  2. #22

    Domyślnie

    Witam, moja przygoda z lustrzanką zaczęła się niedawno i szukając obiektywów przeraziły mnie ceny używek, wprost nie mogłem uwierzyć że ceny praktycznie takie same jak za nowe. Może to dla tego że jestem bywalcem innego forum z innej branży ale kupując/ sprzedając używany sprzęt to 50 % ceny sklepowej to max co można dostać. I tak człowiek się przyzwyczaił że myślałem że wszędzie tak będzie a tu taka niemiła niespodzianka cenowa. I jak tu żyć..
    Pozdrawiam
    DX

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Khedron Zobacz posta
    Co myślicie o opłacalności zakupu używanego sprzętu ? Gdzie leżą jej granice i sens takich zakupów ? Zacząłem zastanawiać się nad tym przeglądając w sieci oferty sprzedaży obiektywów. Część z nich wydaje się być kompletnie irracjonalna . By na przykładzie wyjaśnić o co mi chodzi – Nikkor 18-105, używany, trzyletni za 600 zł. Przecież nowy można mieć za 740 zł – z gwarancją, możliwością darmowej kalibracji i bez ryzyka zakupu uszkodzonego sprzętu. Używane Nikkory 50 mm 1.8 D próbuje się sprzedawać za ponad 400 zł podczas gdy nowy kosztuje niecałe 500. Może warto zastanowić się co warto kupować i w jakiej cenie? Sam kupiłem kiedyś Nikkora 60 mm Macro 2.8 D za 900 zł i to był zakup rozsądny – cena w wysokości połowy sklepowej, obiektyw metalowy, praktycznie wieczny o ile tylko ktoś o niego dbał. Z drugiej strony po co kupować z drugiej ręki wersję 60 mm 2.8 G za 1600 zł, jeśli taniej można mieć np. nowego Tamrona 90 mm Macro (starszą wersję) ? Chciałbym wiedzieć, co sądzicie na ten temat i jakich rad udzielilibyście komuś kto zastanawia się nad zakupem używanego obiektywu? Nie rady w rodzaju – „sprawdź w jakim jest stanie”, czy „jak działa”, ale - „co opłaca się kupić, za ile, jaki powinien być stosunek ceny sprzętu używanego do nowego by było to opłacalne i kiedy lepiej odpuścić i dołożyć by mieć obiektyw nowy, bądź nawet bez większych kosztów kupić obiektyw innego typu lub marki?”
    Jak ktoś nie ma rozeznania to kupuje staroć bez gwarancji o nieznanym pochodzeniu i historii zamiast dołożyć raptem "kilka" złotych do nówki z gwarancją. Jak to mówią... głupców nie sieją...
    Nikon

  4. #24

    Domyślnie

    Niemiła niespodzianka jak kupujesz.
    Będzie milsza przy odsprzedaży.
    Ostatnio edytowane przez Rafał_Sz ; 19-07-2013 o 17:08 Powód: pis.
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  5. #25

    Domyślnie

    Na początek mały offtop Nie mam zamiaru naprawiać świata i właściwie wisi mi to ale nie macie wrażenia, że ostatnimi czasy jest olbrzymi wysyp pisania "nie" ze wszystkim oddzielnie?

    Co do wątku...ile tu herezji ale na szczęście wolny rynek weryfikuje zasadność togo, że wołanie sobie 1/3 albo połowę ceny nowego obiektywu to jest dopiero roszczeniowe skur@%#$stwo Masz problem to kupuj sobie nówki na gwarancji.
    Ostatnio miałem podobnie-sprzedawałem kilkanaście efektów gitarowych. Po 2 dniach przestałem odpisywać na pytania czy sprzedam efekt za połowę i dorzucę gratis drugi. I wiecie co? 95% sprzedałem po moich cenach po miesiącu.

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    A co do odruchu stadnego, podobny mnie dziwi na m42, wydać 70% ceny manuala bagnetowego i mieć 20% efektów.
    Mnie z kolei dziwi odruch stadny kupowania manuali bagnetowych. Przy zmianie systemu też idą do kosza. A m42 można mieć te same do końca życia. Sam mam 2 takumary, których chyba nigdy nie oddam.
    Ostatnio edytowane przez Jackylhyde ; 13-07-2013 o 09:45
    http://tekaprzyrodnika.pl/
    Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, mistrz martwi się o światło a artysta...artysta się nie martwi.

  6. #26

    Domyślnie

    O czym wy gadacie w ogóle. ..
    Jakie m42.
    Było m4 m3 ale nie m42
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  7. #27

    Domyślnie

    Witam. Parę lat temu kupowałem sprzęt foto. Nikkor 50 1/8D 500zł(nowy), N18-70 1000zł(nowy), N70-300D ED 500zł(używany). Obecnie obiektywy są w takim samym stanie technicznym,- stąd mój wniosek, że były też w takim stanie w momencie zakupu- tak, że według mnie zakup używek ma sens bo jednak taniej. Coś co kiedyś było dobre optycznie to i będzie dobre optycznie, stąd wysokie ceny. Generalnie wszystko stymuluje wolny rynek (łącznie z cenami) a wybór co do miejsca i pieniędzy to już indywidualna sprawa każdego nabywcy.
    Nikon D70s, Nikon D200, Nikkor AF-S 18-70, Nikkor 50 1,8/D, SB-400.

  8. #28

    Domyślnie

    Ot, wolny rynek. W gąszczu ofert używanego sprzętu w cenie niemal nowego, czasem pojawiają się mega-okazje i takich należy szukać. Słynna jest już historia mojego 14-24, którego kupiłem w idealnym stanie jak ze sklepu za 3500 (fakt - gołe szkło z dekielkami, bez niczego więcej, można by wysnuć wniosek, że pudełko, papierki i futerał są warte parę tysi).
    70-200 kupiłem za 2/3 sklepowej ceny w idealnym stanie i sklepowym komplecie. I właśnie te 2/3 uważam za sensowną granicę przy używanym sprzęcie. Jak ktoś woła więcej, to wolę kupić nowe.
    Ale to ja. No i jeszcze zależy od skali. Może jak ktoś ma kupić szkło za 25 tys., a używane jest za 20 tys., to te 5000 może robić różnicę, mimo braku gwarancji.
    Z drugiego końca - kupowanie używanych 35/1.8 czy 15-55 czy 18-105 uważam za absurdalny nonsens (chyba że ktoś sprzedaje 35/1.8 w idealnym stanie za połowę ceny sklepowej, ale takiego cudu jeszcze nie widziałem).

    Uprzedzając insynuacje, bo już kiedyś takimi oberwałem: 14-24 za 3500 kupiłem legalnie i jest zarejestrowany.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  9. #29

    Domyślnie

    ja polowalem i poluje na 50 1.8 ale ceny szok kilka aukcji i ceny ostro sa zawyzone tym bardziej ze 2 mc temu to szklo jeszcze kosztowalo 470 zl nowka ze sklepu...tak samo ceny 35 1.8g no roznicy z 50-100 zl no niby mozna sample zobaczyc i trafic troszke taniej ostra sztuke... ale co jesli nie bedzie zgrana z naszym body? u kogos moze byc ostre a u innych mydlo.. ja ostatnio licytowalem jupitera ceny byly pod 150-170 za licytacje az w koncu trafilem tego swojego za dobra cene i fajnie ostry jest. Natomiast jesli chodzi o 50 byla aukcja kieva 19 z kup teraz i momentalnie skorzystalem z atrakcyjnej ceny, bo niestety 50 1.8d/g czy 35 1.8 atrakcyjna cenowo nie jest jesli chodzi o 2 reke

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Z drugiego końca - kupowanie używanych 35/1.8 czy 15-55 czy 18-105 uważam za absurdalny nonsens (chyba że ktoś sprzedaje 35/1.8 w idealnym stanie za połowę ceny sklepowej, ale takiego cudu jeszcze nie widziałem).
    Hmm... mógłbyś szerzej uzasadnić swoją wypowiedź, którą zacytowałem? Zastanawiam się dlaczego za inne używane szkła płacisz 2/3 wartości a za powyższe 1/2 ceny. Przecież np. 18-105 uważane jest przez wielu na tym forum za bardzo udane i dobre szkło?
    Nikon

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •