Close

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 114
  1. #1

    Domyślnie Włochy - kto był, kto doradzi?

    Cześć

    Planuję pojechać na tydzień do Włoch. Na 100% Rzym. Może ktoś polecić jakiś "dobry/niedrogi" hotel/hostel w okolicy Rzymu? Bliskość do metra wskazana

    Za każdą radę bardzo dziękuję i zachęcam do wypowiedzi głównie osoby które były we Włoszech a szczególnie w Rzymie

    Tydzień nastawiony głównie na zwiedzanie, zdjęcia i może 1-2 dni plaża.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Noclegu nie polecę, bo nie znam. Ale przestrzegę Cię przed złodziejami, zwłaszcza w środkach komunikacji miejskiej - miejscowi kieszonkowcy to mistrzowie świata. Dwukrotnie byłem świadkiem płaczu moich rodaków, bo stracili paszporty, kasę i karty. Na koniec słyszałem podobny tekst: przecież cały czas pilnowałam, pilnowałem, to nie możliwe...
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Zależy co masz na myśli "dobry", i co masz na myśli "niedrogi"?
    W maju zatrzymałem się w Rzymie na 4 dni w hostelu dosyć blisko centrum. Do Koloseum itp. metro nie było potrzebne.

    Jak tylko dostane namiary od żony zaraz Ci napiszę nazwę i dane do tego hostelu.

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Proszę bardzo: Hotel Oxford 4*, tutaj masz link na tripadvisor: HOTEL
    Byłem wprawdzie tam w 2004 i 2008, więc nieco dawno, ale nie podejrzewam żeby wiele się zmieniło. Doskonała lokalizacja, tanio - bo można znaleźć za 50-70 euro za pokój ze śniadaniem. Kapitalne jedzenie, czysto i naprawdę wszędzie blisko.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Ale przestrzegę Cię przed złodziejami, zwłaszcza w środkach komunikacji miejskiej - miejscowi kieszonkowcy to mistrzowie świata. Dwukrotnie byłem świadkiem płaczu moich rodaków, bo stracili paszporty, kasę i karty. Na koniec słyszałem podobny tekst: przecież cały czas pilnowałam, pilnowałem, to nie możliwe...
    Byłem kilka razy, nie tylko w Rzymie i to prawda, pilnować, pilnować i raz jeszcze pilnować.
    zasady jak na koloniach, nigdy nie trzymać wszystkiego razem, zostawić w hotelu czy coś, jak już trzeba zabrać wszystko to portfel gdzieś głęboko, na dnie plecaka.
    Panie torebki zawsze powinny być noszone, na ramieniu/przez ramię, ale zawsze trzymane z przodu,przy sobie, szczególnie jak się zaczyna ścisk.
    warto na wszelki wypadek zapisać sobie adres i telefon do ambasady, by jak się już coś stanie, to żeby było wiadomo gdzie się udać.

    co do zwiedzania, warto pamiętać o sjeście, kiedy to będzie trzeba się zając samym sobą, bo dużo miejsc będzie zamkniętych.

  6. #6

    Domyślnie

    a ja zamierzałem wszędzie nosić torbę z aparatem i obiektywami i do tego na jakieś wieczorne/nocne zdjęcia się wybierać np ze statywem jeśli da radę... a tu złodzieje wszędzie
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  7. #7

    Domyślnie

    spokojnie, ja się tam wybieram na pół roku od października

    sądzę, że wystarczą podstawowe zasady ostrożności i oczy szeroko otwarte jak ktoś się podejrzanie zaczyna kręcić.
    znam wiele osób, z wieloma byłem i nic się nie stało. Gorzej jest chociażby teraz w Londynie, więc lekko wyostrzyć czujność i będzie dobrze

  8. #8

    Domyślnie

    Dokładnie, nie ma co się tak bardzo bać.
    Ja śmigałem po Rzymie z plecakiem pełnym sprzętu i w dzień i w nocy i nic się nie stało. Oczywiście tak jak mówi Rufus92 trzeba wyostrzyć czujność. Czasami czułem się bezpieczniej niż w naszych polskich miastach.
    Najbardziej co mnie irytowało to przybysze ze wschodu i afryki, którzy próbowali sprzedać Ci wszystko i czasem bardzo natarczywie co czasem kończyło się nieprzyjemnie.
    Mówię cały czas o Rzymie bo według mnie tam było najgorzej. W innych miastach takich jak np. Florencja było o niebo lepiej nie wspominając już małych miasteczek gdzie aż chciało się wychodzić i na myśl mi nie przyszło, że może coś się wydarzyć nieprzyjemnego.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    a ja zamierzałem wszędzie nosić torbę z aparatem i obiektywami i do tego na jakieś wieczorne/nocne zdjęcia się wybierać np ze statywem jeśli da radę... a tu złodzieje wszędzie
    Polecam plecak z suwakami od strony pleców. Mam lowepro flipside sport i świetnie sprawdza się sytuacjach gdy jest duży tłok. Nie ma obawy, że ktoś mi coś wyciągnie z plecaka.

    http://www.youtube.com/watch?v=X2_CmsU33F4

    Cytat Zamieszczone przez lesander Zobacz posta
    Najbardziej co mnie irytowało to przybysze ze wschodu i afryki, którzy próbowali sprzedać Ci wszystko i czasem bardzo natarczywie co czasem kończyło się nieprzyjemnie.
    To faktycznie jest plaga. W Rzymie są dosłownie na każdej ulicy.

    Nad morzem w okolicach Pizy próbowali nam nawet sprzedać na plaży kurtki zimowe
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 01-07-2013 o 23:34
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta

    To faktycznie jest plaga. W Rzymie są dosłownie na każdej ulicy.

    Nad morzem w okolicach Pizy próbowali nam nawet sprzedać na plaży kurtki zimowe
    I w dodatku oni mają jakieś magazyny podziemne czy coś bo jak jest słońce sprzedają okulary przeciwsłoneczne.
    Jak zaczyna padać deszcze, to dosłownie po pierwszych kroplach mają już w ofercie parasole i peleryny.
    Kiedy z natomiast zbliża się wieczór mają np. latarki i statywy cobyś mógł ładnie zrobić nieporuszone zdjęcie Koloseum
    A w między czasie jeszcze możesz obdarować swoją wybrankę, z którą przechadzasz się po mieście, tonami kwiatów bo za każdym rogiem jest gościu, co myśli jakie to jest romantyczne jak kupisz wciśnięte prawie że na siłę różyczki.

    Sorki, ale oni mi naprawdę zatruli trochę krwi.

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •