Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    W d70s może sie sprawdzić dodam więcej sprawdza sie znakomicie. Aku wytrzymuje bardzo długo.

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 779

    Domyślnie

    a ja tego rozgryźć nie mogę.
    formowałem akumulatory (wszędzie tak robie, nikonowskie, telefonów komórkowych, AA)
    rozładowuje i ładuje zawsze na max
    często nie wyłaczam aparatu (1 sesja)
    a starcza mi na około 300 zdjęć.
    zastanawiałem się, czy to nie wina VR, ale jak już to niewielka, bo np pracując w studiu mam wyłączony, a starcza tak samo.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #13

    Domyślnie

    Ja po zakupie też bałem się ilości klatek z jedego aku a tu miła niespodzianka. Po pierwszym naładowaniu starczyło na ok 400 zdjęć . Naładowałem zrobiłem z 200 klatek a że następna impreza się szykowała i nie miałem jeszcze zapasowego aku więc żeby nie doładowywać chciałem szybko rozładować żeby ponownie go na full naładować i się wkurzałem bo .... nie mogłem go zajeżdzić Waliłem seriami, podgląd, błyskałem lampą i przy 800 klatkach dałem sobie spokój i włączyłem przeglądanie zdjęć bo ile można pstrykać
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    a ja tego rozgryźć nie mogę.
    formowałem akumulatory (wszędzie tak robie, nikonowskie, telefonów komórkowych, AA)
    rozładowuje i ładuje zawsze na max
    często nie wyłaczam aparatu (1 sesja)
    a starcza mi na około 300 zdjęć.
    zastanawiałem się, czy to nie wina VR, ale jak już to niewielka, bo np pracując w studiu mam wyłączony, a starcza tak samo.
    Poza VRem jest jeszcze AFS - wiem, że AF to AF, ale może silniczek w obiektywie po prostu ciągnie więcej - wszak ma inną konstrukcję niż ten w body.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    Poza VRem jest jeszcze AFS - wiem, że AF to AF, ale może silniczek w obiektywie po prostu ciągnie więcej - wszak ma inną konstrukcję niż ten w body.
    Ja uzywam glownie obiektywow z AF-S. Zdjecia z nich to wlasciwie 90% uzywania moich body... Wiec raczej AF-S to plusy dla zasilania D200...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #16

    Domyślnie

    Hehe no to mamy kolejną zagadkę do rozwikłania...

  7. #17

    Domyślnie

    ja mam szkła tylko z AF (Tokinki)... wykręcam jakies 200 fotek, z jakims tam podgladem. Ostatnio pierwszy aku (kupiony z body w sierpniu) daje tylko 140 fotek... body non stop właczone.
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  8. #18
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 779

    Domyślnie

    to włączanie - wyłaczanie nie zmienia zasadniczo sytuacji. Mam sesje całodniowe, wyłaczam moze 1 raz aparat jak przepinam obiektyw - i tyle.
    Kilka osób uzywa AF-S (jak stig) i twierdzą, że nie wpływa znacząco.
    Podobno zostaje sporo energii w aku, mimo, że body pokazuje juz zero. Byłaby więc to kwestia jak niewielki spadek napięcia aku daje już zerowe wskazanie naładowania.

    najprawdopodobniej inne body mogą na takim "rozładowanym do 0" aku po pracy w body D200 jeszcze długo pracowac na D70 (s).
    czy ktos kto ma oba aparaty D70 i D200 to może sprawdzić i potwierdzić? Ja nie mam body d70.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #19
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    u mnie ok 350-500 w zaleznosci od czestotliwosci podgladu zrzucania do kompa itp

  10. #20

    Domyślnie

    Moze problemem jest faktycznie procesor w tych akumulatorach? Moze kazdy z nich inaczej "skaluje" baterie? Dla uzytkownika ma to znaczenie o tyle, ze aparat po informacji z aku, wylacza po kolei pewne funkcje i staje sie czesto bezuzyteczny, mimo iz moze sie okazac ze energii starczyloby na kolejnych 200 zdjec.

    Co do VR'a i AF-S. Od momentu zapiecia 70-200/2.8 aku umiera o 30% szybciej niz wczesniej Liczylem na to, ze jako "white agent" bedzie bardziej operatywny

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •