Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48
  1. #1

    Domyślnie Spory problem z AF w D600 sample!

    Od wczoraj stałem się szczęśliwym (raczej) posiadaczem D600. Aparat robi dobre wrażenie, jednak praca AF w trybie 39 pół sprawia wiele trudności aby trafić w punkt. Kilka sampli poniżej. Czy jest sens wysyłać do serwisu na kalibrację? Mieliście podobne problemy. Ostrość za obiektem. Celowałem zawsze na twarz. Zdjęcia czysto testowe:

    Co o tym sądzicie?
    Obiektyw 35mm f2
    D800, 85mm 1,8d G w drodze, 35mm 1,8G, Yongnuo 467

  2. #2
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek1 Zobacz posta
    [..] Celowałem zawsze na twarz. [...]
    W ten czarny prostokąt? AF ma prawo się zgubić na takiej jednolitej płaszczyżnie

    A tak serio, to wygląda na duży BF, ale spróbuj ze statywu w jakiś nieruchomy punkt, bez przekadrowania (to ostatnie może być problemem).

  3. #3

    Domyślnie

    Czysto teoretycznie zapytam, czy używałeś precyzyjnej korekty AF? W D600 jest taka opcja.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam ustawioną na -12 i w większości przypadków się sprawdza, jednak zdjęcia powyżej pokazują, że jedynie w większości przypadków, a nie zawsze. Jest problem i to ewidentny. Kolega kupił swoje D600 tydzień wcześniej dziś pstrykaliśmy te same kadry i oba aparaty spisują się identycznie czyli focusują na drzewie.
    Art Eire a co mi daj, że zrobie to ze statywu i na nieruchomy obiekt, jeśli nawet wyjdzie jak trzeba to przecież nie będę na spacery zabierał statywu heh.
    Zastanawiam się czy jest sens posłać aparacić do nikona na kalibrację.
    D800, 85mm 1,8d G w drodze, 35mm 1,8G, Yongnuo 467

  5. #5
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek1 Zobacz posta
    [...]Art Eire a co mi daj, że zrobie to ze statywu i na nieruchomy obiekt, jeśli nawet wyjdzie jak trzeba to przecież nie będę na spacery zabierał statywu heh.
    Zastanawiam się czy jest sens posłać aparacić do nikona na kalibrację.
    Aby znależć jedną przyczynę błędnego AF, trzeba wyeliminować inne, które mogą wpływać na efekt końcowy.
    Pytań mam wiele, bo na wiele sposobów można uzyskać takie foty nawet przy sprawnym AF.
    Na początek sprawdziłbym jak napisałem wcześniej zrobić fotę nieruchomego obiektu ze statywu ( body może być ustawione na przykład na stole, jeśli nie masz statywu).
    Następny krok, to test z innym obiektywem.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek1 Zobacz posta
    Mam ustawioną na -12
    A możesz wyjaśnić dlaczego masz ustawione na -12?
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  7. #7

    Domyślnie

    Zdjęcie zrobiłem ostrość jest tam gdzie trzeba, choć zrobię jeszcze kilka fotek. Problem nie powtarza się non stop, ale dość często kiedy to za postacią jest np. drzewo. Problem powtarza się również na innych obiektywach.
    D800, 85mm 1,8d G w drodze, 35mm 1,8G, Yongnuo 467

  8. #8

    Domyślnie

    Daj kolego fotki z twarzami bo po tym nie ma jak rozpoznać prawdziwego problemu...
    "Nikon"

  9. #9

    Domyślnie

    Coś skąbinuję za chwilę. Tych twarzy nie mogę dać, bo nie każdy chce być na forum - tak bywa. W każdym bądź razie na twarzach jest mydło i to fest.
    D800, 85mm 1,8d G w drodze, 35mm 1,8G, Yongnuo 467

  10. #10
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Na tej fotce wnętrza też mydło, niby ostrość jest ale nie wiadomo gdzie.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •