Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez limal Zobacz posta
    Sz.P. Mecenasie od ustalenia tożsamości złodzieja są inni np. policja. Kwestia odszkodowania to inna historia.
    To nie jest przestępstwo ścigane z urzędu jak również na wniosek, a z oskarżenia prywatnego. Więc samemu trzeba sobie ustalić personalia.

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2012
    Miasto
    Horní Slezsko
    Posty
    80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    A co ma moja wypowiedź, do tego co Ty powyżej napisałeś (lub odwrotnie). Czy rozumiesz kontekst w którym wypowiadałem się?
    Autor wątku nawiązał do odszkodowania i naruszenia dóbr osobistych, a ja mu odpowiedziałem, że zarzuty można w bardzo prosty sposób oddalić, bo w przypadku tego typu naruszeń ( nie jest to naruszenia przez wydawnictwo lub portal, gdzie łatwo ustalić kto zawinił) i łatwo odeprzeć zarzuty. Każdy rozsądny człowiek przed podjęciem pewnych działań powinien oszacować swoje szanse i wybrać adekwatną do tego metodę postępowania.
    Jeśli stawia się komuś zarzut, to trzeba mieć niezbite dowody lub na tyle spreparowaną argumentację, żeby nie budziły wątpliwości.

    W tym przypadku zgłoszenie u administratora portalu naruszenie określonych praw i żądanie usunięcia zdjęcia, byłoby krokiem całkiem rozsądnym i pewnie zakończyłyby sprawę do czasu, gdyby zdjęcia nie wypłynęły gdzie indziej.
    Ale Aeona chyba najbardziej interesuje ile kasy można by wyrwać, chociaż nie wiadomo od kogo.
    Zgadzam się z tobą w 100%. Dokładnie tak bym zrobił. Ja nie wypowiadałem się na temat kasy, tylko osoby która została postawiona w bardzo nieprzyjemnej sytuacji, i czy może ona bronić swojego dobrego imienia.

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    To nie jest przestępstwo ścigane z urzędu jak również na wniosek, a z oskarżenia prywatnego. Więc samemu trzeba sobie ustalić personalia.
    Żartowałeś prawda?
    Ostatnio edytowane przez bognik ; 29-06-2013 o 16:52 Powód: Łączenie postów

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    Każdy rozsądny człowiek przed podjęciem pewnych działań powinien oszacować swoje szanse i wybrać adekwatną do tego metodę postępowania. [...] W tym przypadku zgłoszenie u administratora portalu naruszenie określonych praw i żądanie usunięcia zdjęcia, byłoby krokiem całkiem rozsądnym i pewnie zakończyłyby sprawę do czasu, gdyby zdjęcia nie wypłynęły gdzie indziej.
    Ale Aeona chyba najbardziej interesuje ile kasy można by wyrwać, chociaż nie wiadomo od kogo.
    Ty chyba jesteś na mnie cięty, bo co wątek próbujesz mnie zjechać i zgasić. Nie wiem skąd ta Twoja powiedziałbym nienawiść do mnie, pewnie Ci gdzieś kiedyś za skórę zalazłem, choć nie pamiętam gdzie, to może mnie oświeć.

    Przechodząc do rzeczy, oczywistym jest, że chcąc podejmować pewne działania, najpierw spotkam się z prawnikiem, ustalę swoje szanse, obgadam co można a co raczej nie wyjdzie itp itd. Ale do jasnej ciasnej jest WEEKEND i dziś tego załatwiał nie będę, stąd z ciekawości pytanie wrzucone na forum, żeby usłyszeć opinię od kogoś kto w takiej sytuacji już był i może coś na ten temat powiedzieć.

    Druga sprawa - kiedy pisałem pierwszego posta administracja serwisu już wiedziała o sytuacji, ogłoszenie zablokowała i zabezpieczyła na potrzeby śledztwa. Więc tu też się mylisz że zaczynam od dupy strony, bo nie zaczynam.

    Na przyszłość freefly, zapytaj, zanim mnie spróbujesz za coś zjechać, bo możesz się sam przejechać.

    Cytat Zamieszczone przez zoom2 Zobacz posta
    Oj, widzę że kwiat palestry tu się wypowiada. AEON, zanim już podejmiesz decyzję czy będziesz żądał dwa miliony EURO czy tylko milion tytułem odszkodowania to zastanów się czy masz dane i wiedzę wobec kogo wystąpić z powództwem. Czyli czy znasz personalia i adres osoby którą zamierzasz pozwać.
    W sytuacjach takich jak ta od tego, żeby ustalić dane osoby, do której mam wystąpić z powództwem jest policja, a nie ja.

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    To nie jest przestępstwo ścigane z urzędu jak również na wniosek, a z oskarżenia prywatnego. Więc samemu trzeba sobie ustalić personalia.
    Chyba jaja sobie robisz. A jak Twoją żone ktoś zgwałci, co jest ścigane z oskarżenia prywatnego, to będziesz sobie sam personalia ustalał czy to policja zrobi dochodzenie? Stalking też był ścigany z oskarżenia prywatnego do niedawna, i co, każdy sobie sam ustalał personalia? Jeszcze mi powiedz jak, skoro tylko policja, sądy, prokuratura i inne tego typu urzędy państwowe mogą domagać się od operatora dokładnych danych konkretnego numeru (czyli konkretnego klienta)?



    Na koniec dodam, że to forum strasznie ostatnio zeszło na psy. Gdzie ktoś nie zada pytania, to zaraz znajdą się wszystko wiedzący omnibusy (nie będę tu rzucał nickami, w każdym dziale są tacy i każdy wie o kogo chodzi), mający jedyny słuszny pogląd na świat, i jeśli broń Boże ktoś powie coś niezgodnego z ich nauczaniem to biada mu, oj biada. Ktoś wziął sobie czyjeś półnagie zdjęcia, pierdzielną na sex portal, perfidnie na tym zarabia, a ja mam [ciach] zwinąć ogon pod [ciach], bo przyjdzie taki jeden z drugim i [ciach] że Polska to kraj bez sprawiedliwości i nie można dochodzić swoich praw, bo i tak [ciach] z tego wyjdzie. Życzę Wam, żeby Was ktoś w życiu porządnie [ciach], i żebyście wtedy dostali takie posrane rady i teksty jakie sami dziś piszecie. Aha, a pretensje, to miejcie do siebie, że bujacie w obłokach i milionach euro

    Pozdrawiam, i milknę, bo odzywać to się tu widzę nie wolno. Nie, to nie.
    Ostatnio edytowane przez bognik ; 29-06-2013 o 21:25 Powód: Wulgaryzmy
    ;]

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Ty chyba jesteś na mnie cięty, bo co wątek próbujesz mnie zjechać i zgasić. Nie wiem skąd ta Twoja powiedziałbym nienawiść do mnie, pewnie Ci gdzieś kiedyś za skórę zalazłem, choć nie pamiętam gdzie, to może mnie oświeć.
    Nie chce mi się odnosić do całego tego słowotoku. Powiem krótko. Przykro mi Aeon, że jestem realistą.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •