Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    dolnośląskie
    Posty
    18

    Domyślnie Pozwolenie na fotografowanie w kosciele

    Witam, wlasnie zalozylem DG z zamiarem fotografowania slubow. Niestety zeby zrobic reportaz slubny w kosciele trzeba miec ukonczony odpowiedni kurs. Niedaleko mnie (w Swidnicy) jest takowy organizowany tyle ze jak sie okazuje jest on tylko raz do roku i juz sie odbyl (chyba w kwietniu). Szukalem takze kursow w innych miastach ale albo zle szukalem albo wszedzie odbywa sie on rowniez raz do roku i przewaznie w kwietniu albo maju.

    Moje pytanie to czy znacie jakies miejsce (oby tylko nie na drugim koncu Polski) albo sposob pozyskania takiego pozwolenia bo nie bede przeciez czekal caly rok na ten kurs w miedzyczasie placac zus ;/

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Będziesz, będziesz...
    Wszędzie jest raz do roku, pewnie ciężko będzie znaleźć wyjątki (zadzwoń do kurii)

    Nie ma jak planować działalność od tyłu... najpierw zakładać a potem zbierać pozwolenia

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj.Nie Każdy ksiądz tego wymaga ale "bezpiecznie" je mieć.Jeżeli już to zawsze możesz to samo powiedzieć " ...(w Swidnicy) jest takowy organizowany tyle ze jak sie okazuje jest on tylko raz do roku i juz sie odbył.../ Dopiero rozpoczynasz działalność i przez ten rok też musisz coś jeść.Myślę ,że tyle to ksiądz /każdy/ powinien zrozumieć.Jeżeli jeszcze jesteś w miarę praktykującym katolikiem to w końcu wiesz jak się w kościele zachować.Będzie kurs to go zrobisz.Może tu coś znajdziesz
    Ostatnio edytowane przez pixel-x ; 19-06-2013 o 12:40

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    dolnośląskie
    Posty
    18

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi. Tak wiem ze wczesniej o tym nie pomyslalem, nie wiedzialem jednak ze taki kurs jest organizowany tylko raz do roku. Mysle ze wiem jak nalezy sie zachowac w kosciele, ale nie wiem czy kazdy ksiadz uwierzy mi na slowo jak mu to powiem. Zastanawialem sie tez nad tym czy przeszlo by spytanie sie ksiedza w mojej parafii o wyslanie pisma w moim imieniu (rekomendacji) do kurii i prosbie na pozwolenie fotografowania w kosciolach do czasu najblizszego kursu. Myslalem tez nad tym zeby przy podejmowaniu sie zlecenia odwiedzic ksiedza ktory bedzie odprawial slub i spytaniu czy nie ma nic przeciwko.

    Szczerze nie wiedzialem ze brak papierku to taki problem i z tego co czytam na internecie sporo ksiezy go wymaga, a nie chcialbym sie spotkac z odmowa focenia tuz przed sama ceremonia ;/

  5. #5

    Domyślnie

    Masz już klientów na 2013? Czy dopiero będziesz się reklamował i szukał na 2014?

    Jeśli masz już Klientów w tym roku, to musisz ustalić wszystko z proboszczami Twoich Klientów - proponuję podjechać do każdego, wyjaśnić co i jak. Lepiej teraz niż 10 minut przed ślubem dostać odmowę
    A może w kurii za większą opłatą zrobią ci specjalny kurs dla Ciebie (może odpowiednia rekompensata by to ułatwiła...)

    Jeśli dopiero zamierzasz zapełniać sobie kalendarz na 2014, to nawet niema o czym myśleć, tylko spokojnie czekać na kolejny kurs.
    D600 + D90 ][ T24-70 USD VC + N35/1.8G + 85/1.8D + Tokina 11-16/2.8 ][ SB-900

  6. #6
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Remorant Zobacz posta
    [...] Myslalem tez nad tym zeby przy podejmowaniu sie zlecenia odwiedzic ksiedza ktory bedzie odprawial slub i spytaniu czy nie ma nic przeciwko [...]
    Mam taką legitymację, choć nigdy nie była ona wymagana. Z drugiej strony zrobiłem zaledwie kilka ślubów dla znajomych, więc w kwestii tego czy ukończenie kursu jest wymagane, nie będę się wypowiadał.
    Ale za każdym razem byłem przed ślubem u księdza w kancelarii, po to by się przedstawić, poinformować o tym, że zostałem poproszony przez młodych o wykonanie zdjęć w kościele i pytałem księdza o to, czy nie ma nic przeciwko temu i czy ma jakieś szczególne życzenia, lub uwagi dotyczace wykonania zdjęć w kościele ( głównie chodziło mi o lampę ). Myślę, że to wynika z kultury i taką wizytę należy złożyć za każdym razem.
    Przy okazji mam ze sobą kilka zdjęć z procesji Bożego Ciała, albo innej uroczystości, które proboszcz chętnie przyjmie "do kroniki".

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Remorant Zobacz posta
    Dzieki za odpowiedzi. Tak wiem ze wczesniej o tym nie pomyslalem, nie wiedzialem jednak ze taki kurs jest organizowany tylko raz do roku. Mysle ze wiem jak nalezy sie zachowac w kosciele, ale nie wiem czy kazdy ksiadz uwierzy mi na slowo jak mu to powiem. Zastanawialem sie tez nad tym czy przeszlo by spytanie sie ksiedza w mojej parafii o wyslanie pisma w moim imieniu (rekomendacji) do kurii i prosbie na pozwolenie fotografowania w kosciolach do czasu najblizszego kursu. Myslalem tez nad tym zeby przy podejmowaniu sie zlecenia odwiedzic ksiedza ktory bedzie odprawial slub i spytaniu czy nie ma nic przeciwko.

    Szczerze nie wiedzialem ze brak papierku to taki problem i z tego co czytam na internecie sporo ksiezy go wymaga, a nie chcialbym sie spotkac z odmowa focenia tuz przed sama ceremonia ;/
    Ze swoim księdzem zawsze możesz porozmawiać i poprosić o radę.Pewnie i tak pierwsze zlecenia będą z najbliższej okolicy a w innych parafiach tak jak piotru89 radzi też możesz porozmawiać.Myślę, że żaden "normalny" ksiądz nie odmówi prawa zrobienia zdjęć przed samą uroczystością ze względu na parę młodych bo dopiero by narobił zamieszania .Co jest w sytuacji gdy fotografującym jest nie zawodowiec a np szwagier,brat, kolega itp.bez pozwolenia.Też może odmówić???

  8. #8

    Domyślnie

    Tak z ciekawości, bez żadnej szydery:
    Zarejestrowałeś DG, będziesz zarabiał na ślubach nie mając jakiegokolwiek doświadczenia w tej dziedzinie fotografii?
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  9. #9
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Nawet jak się ma takie pozwolenie z szacunku pasuje podejść do księdza i spytać o pozwolenie na uwiecznienie multimedialne uroczystości. Zazwyczaj się zgadzają. Jeden taki skoczył do mnie czy mam pozwolenie. Pięknie i z pokłonem okazałem je. A była to bardzo świętobliwa kapliczka. Jak było podniesienie zaczął mu dzwonić telefon i był zmuszony go wyciągnąć i wyłączyć. Ludzie się lekko śmiali a ja pozwoliłem sobie na uwiecznienie multimedialne jego roztargnienia ot i tak jest z tymi pozwoleniami

  10. #10

    Domyślnie

    W Krakowie taki kurs jest organizowany raz na miesiąc, a przed sezonem nawet częściej, może we Wrocławiu też? Poszukaj w dużych miastach.
    D600 + 50mm f/1.4

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •