Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1

    Domyślnie AF Nikkor 85mm f/1.8D vs AF Nikkor 50mm f/1.4D

    Witam!!

    Che dokupić do swojego D70 jeden z obiektyw - albo AF Nikkor 85mm f/1.8D albo AF Nikkor 50mm f/1.4D . I pytanie do Was - specjalistów i praktyków. Który będzie lepszy do posrtretów, możliwe że też do zdjęć w plenerze nie tylko ludzi.

    PS. Różnica cenowa nie wchodzi w gre przy tym wyborze - chcę wyciagnąć najlepsza możliwą jakość fotek!


    Pozdrrawiam i z góry dzięki za podpowiedzi!
    gg#1658333
    Stopka niezgodna z regulaminem

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym zdecydowanie wybrał 85/1,8 to jest doskonały obiektyw. Co do 50/1,4 różne są opinie, jedni chwalą inni mniej, 85/1,8 zbiera chyba tylko same pochwały.

    Do portretów zdecydowanie 85/1,8. 50 daje jednak większe przerysowania.

    Pamiętać należy, że 50 pomimo tego, że w cyfrze widzi jak 75 to jednak rysuje jak 50 i to widać. 50 to zdecydowanie nie jest obiektyw portretowy.

    Sam bardzo bym chciał 85. Choć moim marzeniem jest 85/1,4

    Na razie jednak zbieram na coś innego, wiec 85 poczeka.

    Pozdrawiam

    Grzegorz

    PS. ponieważ wysłałeś 2 razy to samo więc jeden post kasuję
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  3. #3

    Domyślnie

    A gdzie mogę zobaczyc różnice między AF Nikkor 85mm f/1.8D a AF Nikkor 85mm f/1.4D, bo od biedy i takie szkło wchodziłoby w gre.
    gg#1658333
    Stopka niezgodna z regulaminem

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie można zobaczyć różnicę.

    W poprzednim poście sie zagalopowałem myślałem o 85/1,4 a nie 1,8. Iczek ma chyba właśnie 1,4 ale nie pamiętam w tej chwili.

    85/1,4 to chyba jedno z najostrzejszych szkieł o ile mnie pamięć znów nie zawodzi.

    Grzegorz

    [ Dodano: Sro Lip 13, 2005 12:32 am ]
    Zresztą przeczytaj ten wątek (szczególnie wypowiedź iczka na temat tych obiektywów).

    http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=8499

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  5. #5

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was wykorzystywał któryś z tych dwóch obiektywów w fotografii ślubnej? Głównie chodzi mi o zdjęcia w kościele; w pomieszczeniach..
    Który z tych dwóch obiektywów będzie się do tego lepiej nadawał. 50mm f/1.4 jest jaśniejszy, ale z kolei przy 85mm człowiek nie będzie młodym wchodził na głowę... proszę o poradę! Serdecznie dziękuję i pozdrawiam

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 781

    Domyślnie

    ale odkopałeś wątek, 3,5 roku Chwali ci się, że szperasz.
    Obawiam się, że ci co robią sluby mogą mieć oba szkła. Jedna stałka na ślubie nie załatwi imprezy. Jakie masz inne szkła, masz jakieś szerokie kąty?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Martine Zobacz posta
    Czy ktoś z Was wykorzystywał któryś z tych dwóch obiektywów w fotografii ślubnej? Głównie chodzi mi o zdjęcia w kościele; w pomieszczeniach..
    Który z tych dwóch obiektywów będzie się do tego lepiej nadawał. 50mm f/1.4 jest jaśniejszy, ale z kolei przy 85mm człowiek nie będzie młodym wchodził na głowę... proszę o poradę! Serdecznie dziękuję i pozdrawiam
    1) Na FX kościół oba 50 i 85 będą przydatne (50 1.4 niezbedna)
    2) na DX raczej 30 i 50 (85 to już trochę długo --> wyjdą ci strasznie krótkie czasy i w ciemnym możesz nie wyrobić)

    Przeglądając moje statystyki z kościołów właśnie 30 jest ogniskową używaną najczęściej (ot poprostu standard na FX).... niestety tu wybór na DX masz mały Sigma 30 i Nikkor 35.

    Wiem że są fani wykręcania max ISO, ale dostarczone światło to jednak podstawa.
    Parę słoików + głowa na karku...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ale odkopałeś wątek, 3,5 roku Chwali ci się, że szperasz.
    Obawiam się, że ci co robią sluby mogą mieć oba szkła. Jedna stałka na ślubie nie załatwi imprezy. Jakie masz inne szkła, masz jakieś szerokie kąty?
    starałam się nie narobić bałaganu już przy pierwszym poście
    obecnie dysponuję Sigmą 18-200mm f/3.5-5.6 (pudełko - D80). To dobry obiektyw pod względem zakresu ogniskowych, jednak za ciemny

    Cytat Zamieszczone przez partyman Zobacz posta
    1) Na FX kościół oba 50 i 85 będą przydatne (50 1.4 niezbedna)
    2) na DX raczej 30 i 50 (85 to już trochę długo --> wyjdą ci strasznie krótkie czasy i w ciemnym możesz nie wyrobić)

    Przeglądając moje statystyki z kościołów właśnie 30 jest ogniskową używaną najczęściej (ot poprostu standard na FX).... niestety tu wybór na DX masz mały Sigma 30 i Nikkor 35.

    Wiem że są fani wykręcania max ISO, ale dostarczone światło to jednak podstawa.
    w sumie to rzeczywiście mogę przejrzeć swoje zdjęcia i sprawdzić, na jakiej ogniskowej pracowałam najczęściej... z wiadomych względów staram się nie pracować na ISO wyższym niż 800, a i tego używam dosyć rzadko.

    chcę zainwestować w porządne szkła do pracy, bo to jedno jedyne zaczęło mnie już jakiś czas temu sporo ograniczać.. będę wdzięczna za dalsze porady. (oprócz zdjęć w kościele trzeba pomyśleć również o plenerowych...)

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez partyman Zobacz posta
    1) Na FX kościół oba 50 i 85 będą przydatne (50 1.4 niezbedna)
    Zależy jaki kościół. Bo i 35 może się okazać niezbędna...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Zależy jaki kościół. Bo i 35 może się okazać niezbędna...
    Tak, zdecydowanie tak. Mój przekaz był właśnie w tę stronę, prawdopodobieństwo trafienia jasnego dużego kościoła jest zdecydowanie mniejsze niż ciemnicy (małej, czy to dużej).

    Dlatego mój głos na jasne stałki, jak najszersze do kościoła.

    Plener: zależy kto co lubi: tu światła mamy sporo i pracować można optymalnych przysłonach,
    więc nawet dobry tele-zoomik da radę. Dla mnie na plener ogniskowe 70-100 na DX są wystarczające
    Parę słoików + głowa na karku...

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •