Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: wizjer video

  1. #1

    Domyślnie wizjer video

    Coraz poważniej myślę o filmowaniu więc przeglądam ciągle sprzę i porównuje, w słoneczne dni ciężko czasem zobaczyć coś na live view czy wspomagacie się takimi wynalazkami? Chciałabym mieć wszystkie dostępne sprzęty a jednocześnie chce skompletować rozsądny zestaw do wygodnego nagrywania.

  2. #2

    Domyślnie

    Czasem sie przydaje, chociaż do ostrzenia to tak mam mieszane uczucia. Widac piksele, niekoniecznie ostrość. Ale w slońcu bez tego faktycznie czasem jest ciężko.

  3. #3

    Domyślnie

    Używałem i szczerze mówiąc średnio działa. Na maksa widać pixele także z ustawieniem ostrości też czasem jest problem. A żeby uzyskać ten sam efekt wystarczy załóżyć na głowę jakąś płachtę, jak przy starych aparatach z miechami ))

    Generalnie moim zdaniem lepiej odłożyć trochę więcej siana i szukać jakiegoś monitorka zew.

  4. #4

    Domyślnie

    Widziałem do Canonów dodatkowe oprogramowanie które kropkuje miejsca gdzie jest ostrość. Z tego co widziałem to sprawdza się to rewelacyjnie. Czy ktoś zna taki program do Nikona? Najlepiej do D800

  5. #5

    Domyślnie

    proszek... to zrób ujęcie "z reki " z płachtą na głowie i płachta na aparcie - tak zeby nei spadła przy przemieszczaniu się i pilnuj ostrości i kadrowania......pitolenie po prostu. Do statycznych ujeć kawałek szmaty jest ok ale trzeba ja nosić , pamiętać o tym żeby była
    taka lupa jest nieoceniona przy realizacji w słoneczny dzień - zewnętrzny monitor w takich warunkach to właśnie płachta na łeb i odsuwanie głowy żeby upewnić się co do ostrości.
    AAA no i dobry monitor - te gówna po 700-1000 zł to szajs niestety jest (wiem bo mam )

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Widziałem do Canonów dodatkowe oprogramowanie które kropkuje miejsca gdzie jest ostrość. Z tego co widziałem to sprawdza się to rewelacyjnie. Czy ktoś zna taki program do Nikona? Najlepiej do D800
    Nie ma nic takiego do Nikona i nie podejrzewam aby było w najbliższych latach.
    Lustrzanki Canona są na otwartym systemie, Nikon natomiast ma własny "system" i dopóki nie wypuści źródeł (a nie przewiduję, że to zrobi), to nic się nie pojawi.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    Te oprogramowanie o którym piszecie to Mqgic Latern i faktycznie możliwości ma co niemiara. Ostatnio na Samyang Roadshow była prelekcja AMA i tam gość omawiał zalety tego softu i powiem, że szczena opada ( mimo, że słyszałem już wcześniej o tym to nie zdawałem sobie sprawy z ogromu możliwości). Sam prowadzący ogarniał temat dość konkretnie ale i tak sie przyznał, że wciąż nie zna wielu funkcji.

    Funkcja filmowania w RAWach - szok albo pokazywanie przpalonych miejsc na obrazie np ja zilelono, funcja zoomu (małe okienko z możliwością kontroli ostrości) podczas gdy widzimy cały kadr

    Wracając do tematu używam właśnie takej lupki i powiem, że szału nie ma bo choć powieksza obraz 3 krotnie to przy jasnych obiektywach i tak się można przejachać z GO ale podczas filmowania i podgladania w pełnym słońcu nie zastąpiona. Do tego jeśli się filmuje z ręki, a zdarza się to dość często o taki spontan to mamy kolejny punkt podparcia i dzięki temu lepszą stabilizację.

  8. #8

    Domyślnie

    Czy próbował ktoś z wideo-goglami? Obecnie popularne nie grzeszą rozdzielczością, ale pojawiają się powoli już takie FHD. Jeśli monitor do podglądu za około 700zł będzie lipą, to może ma sens zainwestowanie w gogle, w takim przypadku słońce nie będzie przeszkodą. Problem widoczności monitorów aparatów czy kamer w pełnym słońcu jest duży, aż dziwne, że producenci nie wzięli się za rozwiązanie tego problemu tak porządnie.
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  9. #9

    Domyślnie

    Ja kupiłem lupkę ggs, poszedłem do optyka i poprosiłem o wymianę soczewki na słabszą.
    W oryginale była + 10 dioptrii, a optymalnie jest coś w okolicach +6 dzięki temu oczy nie wysiadają i nie widać pikseli.
    koszt ok 50zł
    Ale jak nie muszę to nie używam lupki.

  10. #10

    Domyślnie

    Czyli podsumowując do zdjęć nie polecacie ale i ja o tym w ogóle nie myślałam ale do filmu jak najbardziej, bo jednak ciężko chodzić z płachtą. Ok, dzięki za opinie Decyzja podjęta już chyba, powiedzcie tylko co to ten monitorek zewnętrzny bo jeszcze nie ogarniam wszystkiego z zakresu filmowania i wszystkich tych super bajerów

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •