Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie (18-105 Nikkor) Sam się składa.

    No więc tak jak w temacie, obiektyw kit 18-105 po uniesieniu końcem do góry sam składa się (na skali) z maxa 105 do około no przed 70mm..... A ma on 3 miesiące !!! Z ciekawości poleciałem do kolegi, który ma ten sam obiektyw do D3100 i u niego ma on 2lata i chodzi bardzo sztywno nie ma luzów a u mnie bardzo luźno.. Czy jest to podstawa do oddania na gwarancję czy jest to jakaś norma?
    Nikon D5100 |Nikon D7100 | N18-105| N35 |Nikkor 70-200 f/2.8 Grey | N55-300|Sigma 17-50 | N SB-700 |YN-560 II| revuenon 135mm f/2.8 | Velbon DF60 | RF603II

  2. #2

    Domyślnie

    Może norma to to nie jest, ale bardzo częsta przypadłość. Podobnie masz w N18-200 VR pierwszego typu.
    Dalmierze, M42-ki (lata 80-te); Minolta XG-1; N60; N70, N90S, F5; D70; D700; D300s; D3; D810; trochę obiektywów

  3. #3

    Domyślnie

    Zdarza się, już taka luźniejsza konstrukcja. Moim zdaniem na gwarancji powinni Tobie to uwzględnić. Jest to bądź co bądź nie tyle wada co uciążliwość wynikająca nie z Twojej winy.
    M.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym powiedział, że to norma.
    Mi się tak składał od nowości, po pół roku już w całym zakresie. Później się rozleciał i poszedł do serwisu - wymienili na nowy i też się składa identycznie.
    18-105 ma bardzo mały opór przy zmianie ogniskowych, więc będzie się tak zachowywał pod ciężarem soczewek.

    Masz wybór - albo samo składający się obiektyw, albo bardzo ciężko chodzący zoom.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Mam 18-105VR. Używany był przez poprzedniego właściciela dość mocno i się składał. Rozebrałem obiektyw na części pierwsze i złożyłem. Po tej operacji obiektyw zachowuje sie tak, jak powinien. Przednia soczewka przestała opadać. Mój już nie miał gwarancji, ale jeżeli Twój ją posiada, to bym go reklamował.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  6. #6

    Domyślnie

    Bez względu na fakt, że niektóre egzemplarze tak się zachowują, należy oddać do serwisu w ramach przysługującej gwarancji. Tak być nie powinno. Świadczy to tylko o złym dopasowaniu elementów na etapie produkcji i należy producentowi zwrócić uwagę na wadę występującą w obiektywie.

  7. #7

    Domyślnie

    Czytając wasze problemy z kitem 18-105 dziękuję Bogu, że go nie zakupiłem. IMHO takie samowolne "składanie się' obiektywu nie powinno mieć miejsca!
    Nikon

  8. #8

    Domyślnie

    W 18-200 to rzecz normalna, a lego jakość wykonania jest znacznie lepsza od kitowego 18-105. Ten obiektyw poza tą czasami występującą niedogodnością potrafi odwdzięczyć się super ostrym obrazkiem od pełnej dziurki i w tej kwestii 18-200 mu nie dorównuje. Jest też pod względem ostrości dużo lepszy od 18-70, który jest też lepiej wykonany od 105tki ale niemiłosiernie zasysa kurz. Więc sorry ale nie mów, e takie składanie się obiektywu, to coś, co nie powinno mieć miejsca. 18-105 ma dużą przednią soczewę, która może samoistnie opadać.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  9. #9

    Domyślnie

    Mam go raptem 3 miesiące i sam obiektyw jest naprawdę dobry można zrobić nim piękne zdjęcia no i ma tą małą wadę, że się składa... Mógł bym to zrozumieć jeśli miał bym go rok może dłużej.. Ale nie po 3 miesiącach użytkowania.

    Akurat do końca czerwca będzie mi potrzebny praktycznie codziennie ...... Jutro, potem we wtorek potem 22 czerwca do płocka (drift) i znowu 28 czerwca.... aahh.


    To jeszcze jedno pytanie ile potrwa taka gwarancja miał ktoś jakieś doświadczenia z serwisem no i gdzie by go wysyłali??? Bo jeśli wysłał bym go tego 28 to na 19 lipca musiał bym go mieć z powrotem i nie wiem czy się wyrobią.

    No i wolał bym zadzwonić do serwisu żeby przysłali kuriera bo nie chcę oddawać do sklepu bo zanim go wyślą to 10dni minie (tak miałem z laptopem)
    Ostatnio edytowane przez CODER_BEST ; 16-06-2013 o 12:30
    Nikon D5100 |Nikon D7100 | N18-105| N35 |Nikkor 70-200 f/2.8 Grey | N55-300|Sigma 17-50 | N SB-700 |YN-560 II| revuenon 135mm f/2.8 | Velbon DF60 | RF603II

  10. #10

    Domyślnie

    Serwis nie przysyła kuriera. Ty go musisz zamówić. Najlepiej będzie jak się dogadasz bezpośrednio z serwisem na konkretny termin, bo może być tak, że obiektyw będzie leżał i czekał na swoją kolej ze 2 tygodnie.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •