Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw do filmowania

    Witam

    Posiadam Nikona D5100 wraz z kitowym obiektywem 18-55 + starego Heliosa M44. Potrzebuję jednak jakiegoś dobrego obiektywu do filmowania. Nie oczekuję jakiś magicznych zdolności, stałka wystarczy. co polecacie?

  2. #2

    Domyślnie

    A Co Ci przeszkadza filmować tym co masz?
    Jak stałka, to masz szeroki wybór, kwestia upodobań, wystarczy pobieżnie przejrzeć forum lub stronę www.nikon.pl.
    Osobiście polecam 35/1.8 DX na początek, bo najszerzej i najtaniej.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  3. #3

    Domyślnie

    Spotkałem się z wieloma filmowcami na ślubach co kręcą lustrami.. Przeważnie Tamrony 18-50.. ale dobre egzemplarze.
    Plecak z gratami.

    www.krzyzoszczak.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Poszukaj jakichś szkieł na M42 - wygodnie się nimi ostrzy, bo mają normalne manualne ustawianie ostrości. Na współczesnych AFowych szkłach nie jest to zbyt wygodne/precyzyjne - lekko ruszysz pierścieniem ostrości i już masz przeostrzone przez cały zakres.
    Ogniskowa wedle upodobań, ale dość uniwersalne będzie coś w okolicach 28mm.

  5. #5

    Domyślnie

    Każdy wie jak to jest a aefem w lustrach więc jest coś takiego jak folow focus wykorzystuje się to do manualnego ostrzenia lecz nie do każdego obiektywu jest to stworzone.
    Wyobrażacie sobie ostrzyć manualnie heliosem który ma opory takie że nie da się szybko nawet w zdj ostrzyć. Jeżeli chcesz filmować profesjonalnie to kup 50mm 1.8 i wtedy masz bardzo płynne przechodzenie ostrości. Nie zapomnij że w swoim aparacie nie będziesz miał af z tym obiektywem gdyż nie ma śrubokręta.
    Nikon D7100 + D200 + 10mm-300mm w 5 obiektywach + kilka lamp + sterta kabli, czasz, wyzwalaczy.

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar bboy4
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Aleksandrów Kujawski
    Posty
    189

    Domyślnie

    Mój przyjaciel kręci bardzo profesjonalne filmy ślubne (montażowe) Nikonem D3100 z 35-tką 1.8G oraz z "Rybim okiem" Tamrona... W uzupełnieniu kitowy 18-55

    Polecam obejrzeć do końca ---> http://www.youtube.com/watch?v=1Qlb03GyJVU

    Montaż robi swoją robotę , ale w życiu bym nie przypuszczał że można zrobić taki filmik lustrzanką....
    Ostatnio edytowane przez bboy4 ; 14-02-2012 o 00:09
    Nikon D3100 + Nikkor 18-105 VR + Nikkor 35 1.8G + Nikkor 55-300 VR + Samyang 8mm CSII + TC Tamron x1.4 AF....

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar mlmar
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Katowice / krk
    Posty
    101

    Domyślnie

    Nie wiem czy budżet pozwoli ale idealny do filmowania wydaje mi sie samyang 35mm. Ostrość manualna więc ciężko byłoby nim fotografować reportaż, ale ma płynną zmianę przesłony! no i plastyka rewelacja. Znajomy używa z canonem do filmów komercyjnych i efekty robią wrażenie.

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar bboy4
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Aleksandrów Kujawski
    Posty
    189

    Domyślnie

    W czym owy samyang miałby być lepszy od Nikon-owskiego 35mm??
    Nikon D3100 + Nikkor 18-105 VR + Nikkor 35 1.8G + Nikkor 55-300 VR + Samyang 8mm CSII + TC Tamron x1.4 AF....

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bboy4 Zobacz posta
    W czym owy samyang miałby być lepszy od Nikon-owskiego 35mm??
    Płynna zmiana przysłony (o ile rzeczywiście jest), no i... cena.

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar mlmar
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Katowice / krk
    Posty
    101

    Domyślnie

    Chyba że mowa o 35 1.8G. To cena odpada, ale wtedy przysłona a i płynność zmiany prowadzi, dodatkowo moja subiektywność nie trawi za bardzo plastyki nikonowskiego 35/1,8. Z daleka mnie ona razi.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •