Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Sigma do Nikona D7000.

    Witam. Kilka dni temu w moje ręce trafił Nikon D7000, z podstawowymi obiektywami 18-55 i 55-200. Na razie jest całkiem ok, ale potrzebuję obiektywu do fotografii sportowej (siatkówka na hali). Zdaję sobie sprawę, że mój 55-200 w takich warunkach jak słabe oświetlenie na hali nie spełni moich oczekiwań. Planuję dokupić Sigma 70-200/2.8 EX APO DG Macro II.
    Chciałabym zapytać, czy ktoś z Was miał do czynienia z w/w obiektywem? Naczytałam się sporo opinii, tylko razi to, że 3/4 wypowiadających się, argumentuje swoje wypowiedzi jedynie testami, a nie własnymi doświadczeniami. A może zamiast tej Sigmy lepiej kupić coś innego? Nie musi być nówka sztuka, używane obiektywy wchodzą w grę

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, Kaśka.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez reliable Zobacz posta
    Witam. Kilka dni temu w moje ręce trafił Nikon D7000, z podstawowymi obiektywami 18-55 i 55-200. Na razie jest całkiem ok, ale potrzebuję obiektywu do fotografii sportowej (siatkówka na hali). Zdaję sobie sprawę, że mój 55-200 w takich warunkach jak słabe oświetlenie na hali nie spełni moich oczekiwań. Planuję dokupić Sigma 70-200/2.8 EX APO DG Macro II.
    Chciałabym zapytać, czy ktoś z Was miał do czynienia z w/w obiektywem? Naczytałam się sporo opinii, tylko razi to, że 3/4 wypowiadających się, argumentuje swoje wypowiedzi jedynie testami, a nie własnymi doświadczeniami. A może zamiast tej Sigmy lepiej kupić coś innego? Nie musi być nówka sztuka, używane obiektywy wchodzą w grę

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, Kaśka.
    Jeśli zależy Ci na zoomie 70-200, dobrej szybkości AF, cenie do 2200zł to nie pozostaje nic innego. Tamron niestety mocno odstaje pod względem AF, za to nadrabia ostrością. Sigmę trzeba wybrać z kilku sztuk, nie wiem jak z Tamronem, ale bardzo prawdopodobne, że też
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    Jest na forum kolega Skibek, który też foci siatkówkę. Nie pamiętam, jakiego używa szkła, ale z tego co z nim rozmawiałem, jego marzeniem jest obiektyw 180 mm (chyba Nikkor, nie Sigma). Być może dobrze byłoby do niego zagadać?
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  4. #4

    Domyślnie

    Co do owej Sigmy to ja mogę dodać z własnego doświadczenia, że pierwsze wersje tego szkła (bez macro ale z pierścieniem przysłony) były wg. mnie lepsze optycznie tzn. ostrzejsze na pełnym otworze i miały lepszą plastykę (cokolwiek to znaczy). Oddanie kolorów mocno zbliżone jeśli nie takie samo. Ostrzenie min. było z większej odległości ale przy sporcie nie będzie to miało żadnego znaczenia. Na ogół też starsza wersja = tańsza więc warto się nad tym zastanowić jeśli zależy Ci na tym szkle. Wcześniejsze wersje bywają na Alledrogo po 1,5-1,65k pln.
    Z punktu widzenia jutra na dzień dzisiejszy patrzycie z wczoraj

  5. #5

    Domyślnie

    ok, dzięki za wszystkie informacje, wezmę to pod uwagę

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •