Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1

    Domyślnie 'Gęstość' zdjęć

    Obydwa poniższe sample kradzione bez pozwolenia, liczę na wybaczenie i pobłażliwość autorów. Natomiast poniższe zdjęcia obrazują dobrze to, o co chciałem się zapytać, a mianowicie o patent na ich 'gęstość'. Nie potrafię tego inaczej ponazywać. Chodzi mi o 'richness' i tu też nie mam lepszego słowa. Smolistość czerni i subtelność szarości w miejsce wszechobecnej szarzyzny. Mam nadzieję, że ktokolwiek zrozumiał, o co b:




  2. #2

    Domyślnie

    Odpowiedź jest krótka, PS.
    Oczywiście można szukać pary film i wywojka, ktora da zbliżone efekty, ale łatwiej jest pobawić się w postprocesie.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #3

    Domyślnie

    znaczy nigdy takich nie będę miał.
    a generalnie dążę do takiej tonacji.

  4. #4

    Domyślnie

    No i jeszcze pozostaje naświetlanie odbitek. Dodżing i burning, tak po Anselowemu.

    A w Gimpie po prostu duplikujesz warstwę i ustawiasz mieszanie na multiply. Efekt podobny.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    Obydwa poniższe sample kradzione bez pozwolenia, liczę na wybaczenie i pobłażliwość autorów.
    To wypadało by chociaż tych autorów podac...
    Völkchlor

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cichy70 Zobacz posta
    znaczy nigdy takich nie będę miał.
    Chcieć znaczy móc człowieku men Tak czy siak jak zdyboo napisał - obróbka, do tego dosyć spore kontrasty i trochę low key. Dodatkowo na pierwszym zdjęciu dodge+burn, czyli selektywne rozjaśnianie/przyciemnianie.
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  7. #7

    Domyślnie

    eee to już wolę to co mi z filmu wychodzi plus proste jaśniej ciemniej itd

  8. #8

    Domyślnie

    Mowiac szczerze myslalem, ze zakladajac temat w tym dziale (AO), a nie w pytaniach technicznych czy jak tam się ta czesc forum nazywa autorzy beda znani w stopniu dostatecznym, albo i prywatnym. Niemniej co racja to racja, a więc poprawiam haniebny błąd, i tak: maestro nr 1 - wspolpublikujacy i wspolprezentowany na lamach Aorty senor Mario Chulbul Janiszewski, maestro nr 2 publikowany w Aorcie Jacob Aue Sobol.

    Odpowiadajac na poprzednie komentarze (za ktore serdecznie dziekuje): znaczy się ogolnie pojeta postprodukcja i obrobka w mysl zalozenia 'Photoshop najlepszym przyjacielem kobiety'?
    A moze pytanie zadam inaczej - autora drugiego ze zdjec raczej prozno wypytywac o szczegoly (nomen omen) doskonalego zdjecia, natomiast moze co do zdjecia nr 1 (nomen omen rownie dobrego) bedzie szansa na opinie z pierwszej - bo trzymajacej aparat - reki?

    Message has been sent via BlackBerry terminal using Tapatalk

  9. #9
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 897

    Domyślnie

    Oba zdjęcia cyfrowe jakbyś nie wiedział

    Musisz se lecę m9 co najmniej a nie g2 fundnac

    Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

  10. #10

    Domyślnie

    Sobola są chyba z Monochroma.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •