Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37
  1. #31

    Domyślnie

    Do autora skierowane zostalo zapytanie (w zasadzie nadzieja, ze moze się wypowie). Poza tym, nie kazdy chce zdradzac swoj styl pracy. A odpowiedz w zasadzie już padla - obrobka. Pytanie zostalo zadane w formie dosc otwartej i nie chodzilo mi w nim o dokladny przepis na ustawienia w Photoshopie a o to, czy wyglad tych zdjec jest zasluga Photoshopa wlasnie czy odpowiedniej kombinacji szklo / matryca.

  2. #32

    Domyślnie

    Tu zadnych tajemnic nie ma
    U mnie zdjecia przechodza droge LR niksilver CS
    Natomiast dodatkowym czynnikiem ktory robi roznice jest polaczenie szkiel leikowych z matryca z M9
    A i tak wazne jest to co na zdjeciu a nue jak obrabiane
    Road to Manila

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ranbir kapoor Zobacz posta
    A i tak wazne jest to co na zdjeciu a nue jak obrabiane
    nie bagatelizowalbym wpływu wykonania odbitki na efekt końcowy. tak jak kiedyś dobry printer był na wagę złota, tak teraz dobra, nie narzucająca narzucająca się obróbka. tymbardziej, ze z cyfry w 90% przypadków obraz prosto z puchy wywołuje bol głowy.

  4. #34
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    ... sobie wykoncypowalem, ze im blizej szklo matrycy lub filmu, tym bardziej 'leje' swiatlem, a im dalej, tym to swiatlo bardziej skupione. To moja robocza teoria, gdzie slowo teoria jest i tak naduzyciem.
    Teoria błędna. To co piszesz nie wpływa na gęstość. To jedynie wpływa na winietę, na telecentryczność itp.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #35

    Domyślnie

    Teoria błędna. To co piszesz nie wpływa na gęstość. To jedynie wpływa na winietę, na telecentryczność itp.
    Morderca. Zabił śliczną teorię. A taka młoda była, tyle mogła zdziałać...
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  6. #36

  7. #37

    Domyślnie

    Teoria Panny Łoś - klasyka.

    I co mie obśmiewacie? Mówiłem, że w tym przypadku słowo teoria stanowi nadużycie.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    telecentryczność itp.
    Ej, ja Twojej matki nie obrażam.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •