Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    @WojtehP - nawet nie liczyłbym na to, bo wiem, że taka prośba pewnie byłaby nie na miejscu. Ważne dla mnie jest choćby to (bom fascynat takiego obrazka) , że to jest osiągalne i że samym Lightroomem nieba nie dosięgnę.

    Dzięki !

  2. #22
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 897

    Domyślnie

    zrobisz to dobrym materiałem wejściowym + PS na 100%

    LR może tez wystarczyć

    ważna jest matryca - ja zostawiłem sobie jako bajer Sigmę DP1s - zakres tonalny jest boski co opisuja np. optyczne.pl - zrobione dp1 zdjęcia i przekonwertowane B&W daje naprawdę nieziemskie efekty
    Ostatnio edytowane przez WojtehP ; 05-06-2013 o 10:18

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rbit9n Zobacz posta
    negatyw wywołany normalnie, powiększenie na gradacji 5.

    negatyw wywołany kontrastowo, najlepiej infekcyjnie (lith), powiększenie na gradacji 4 lub 5.
    tego się trzymajmy. Reszta to bicie piany. W ciemni jak ktoś chce też sobie dopali lub wymaskuje.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rbit9n Zobacz posta
    negatyw wywołany normalnie
    Ale jaki negatyw i czym wywołany? Bo normalnie wywołany Fomapan 100 w LQN, bedzie się troche różnił od normalnie wywołanego Tri-xa 400 w D76, czy Acrosa w HC-110
    Völkchlor

  5. #25

    Domyślnie

    no, i nie należy zapominać, że inny jest negatyw normalny pod mieszacz, inny pod kondensor.

  6. #26

    Domyślnie

    1. Konwersja cyfrowa
    a. Konwersja w SilverEffex Pro (ustawienie jasności, kontrastu, filtr pomarańczowy, trochę clarity)
    b. dodge i burn - domalowanie światła na palcach, twarzy, ramionach - mocno przesadziłem
    Zdjęcie z nikona d90 z samyangiem 85mm, więc bardzo daleko od Leiki. Zdjęcie nieostre, bardzo ciężko ostrzy się manualnie na matówce d90 a samyang jest bardzo miękki.
    Tu analogowe, mamiya 645, portra 160 konwrtowana tak samo jak poprzednie, ale bez dodge i burn, 2 minuty roboty:

    2, Analogowe BW, tmax 400 pchany do 1600, skanowany na automacie bez dodatkowej obróbki. Zdjęcie jest poruszone więc niezbyt ostre. Aparat średnioformatowy produkcji radzieckiej

    Mario ma sporo wyczucia w obróbce (ja się na konwersji nie znam, dlatego robię na filmie BW), matryca leiki podobno rejestruje bardzo dużo detalu, zdjęcia są ostre, do tego on dodaje sporo więcej clarity i winietę.
    Do tego jego zdjęcia są po prostu ciekawe.
    Ostatnio edytowane przez Gundrum ; 05-06-2013 o 11:42
    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

  7. #27

    Domyślnie

    Swoją drogą, jeżeli chodzi o wspomnianą "gęstość" fotografii polecam Sebastiao Salgado, szczególnie jego ostatni projekt - Genesis. Jest mnóstwo zdjęć w sieci
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  8. #28

    Domyślnie

    Dziwny ten watek
    Zamiast zgadywac czy wymyslac prosciej zapytac sie autora
    Road to Manila

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ranbir kapoor Zobacz posta
    Dziwny ten watek
    Zamiast zgadywac czy wymyslac prosciej zapytac sie autora
    a gdzie zabawa wtedy?

  10. #30

    Domyślnie

    Dokładnie, przyjdziesz i powiesz że to jpegi z puszki i po zabawie
    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •