Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37
  1. #11

    Domyślnie

    Wiem, ze oba cyfrowe, ale to duzo nie zmienia. Podlinkuje jutro zdjecia w podobnym stylu. A czy M9 czy MM czy G2 to bez roznicy bo i to i to dalmierze, z obiektywem blisko matrycy / filmu..

    Message has been sent via BlackBerry terminal using Tapatalk

  2. #12

    Domyślnie

    odleglosć od matrycy/filmu determinuje tonalnosć i kontrast? śmiała teoria
    Völkchlor

  3. #13

    Domyślnie

    Tylko Ps/Gimp, witaj w prawdziwym świecie
    flickr / Rolleicord, Canon

  4. #14

    Domyślnie

    Pastwisko - jakoś sobie wykoncypowalem, ze im blizej szklo matrycy lub filmu, tym bardziej 'leje' swiatlem, a im dalej, tym to swiatlo bardziej skupione. To moja robocza teoria, gdzie slowo teoria jest i tak naduzyciem. Chodzi mi o to, ze skoro i G2 dalmierz i M9 dalmierz, i tu i tu obiektywy jedne z najlepszych na swiecie do formatu 135, to efekt powinien byc zblizony. A roznica jest taka, ze te dwa podlinkowane zdjecia sa wrecz namalowane swiatlem, a to, co ja robie ma sterylny look.

    Glupich pytan bym nie zadawal, gdybym mial pojecie jakiego zakresu zmiany i ulepszenia mozna poczynic Photoshopami i innymi programami i jak często tych zmian się dokonuje. Co lepsi tutaj powinni zamiast takich cudenek wrzucac stykowki=)

    Message has been sent via BlackBerry terminal using Tapatalk

  5. #15

    Domyślnie

    Ależ to są po prostu zdjęcia przekonwertowane na cz-b z tym, że w pierwszym jest trochę średnich tonów i samo zdjęcie jest dosyć "miekkie", natomiast drugie to już mega pojechany kontrast.
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  6. #16

    Domyślnie

    Czyli taki obrazek jak zaprezentowany w pierwszym poście można osiągnąć nie posiadając M-9 ? Tudzież innego dalmierza ?

    Nie chcielibyście bardziej uświadomić nieświadomego jak to zrobić ? Czy wpis kolegi Kartofelinder plus umiejętne stosowanie D&B to rozwiązanie tej zagadki ? Przyznaje że zawsze jak patrzyłem na takie magiczne obrazki to pozostawały one w mojej pamięci, ale porzucałem je wiedząc o tym, iż są nieosiągalne acz piękne.

  7. #17
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 897

    Domyślnie

    można osiągnąć i na filmie i cyfrowych matrycach - M9 fakt matrycę ma dosyć specyficzną ale większość FF (nie mogę powiedzieć ze wszystkie bo tego nie wiem ale jestem przekonany ze d700 i d3 i następne a d800 to już na 100% ) pozwolą tak zdjęcie obrobić. Mariusz ma swój styl i tak obrabia wszystkie zdjęcia - można zobaczyć jego zdjęcia z Afryki z Nikona. Sobol to zupełnie inna obróbka - ostre kontrasty a to już dużo łatwiej z większości cyfrowych matryc.


    A dokładnie jak to robić ... trzeba samemu dojść - nie sadze ze Sobol napisze poradnik z określonymi dokładnie wartościami suwaków

  8. #18

    Domyślnie

    Nie wydaje mi się, by rzecz była powiązana z akurat dalmierzowym aparatem. W przypadku zdjęć czarno-białych może Monochrom daje jakąś przewagę, bo matryca rejestruje obraz od razu w skali szarości dając większe spektrum (choć to czysta supozycja, bo nie próbowałem MM).
    Co do wersji analogowej, to wydaje mi się, że podobny efekt można uzyskać na rozdzielonych gradacjach. Choć i tak najistotniejszy jest orginał fotki. Czy to cyfrowej czy analogowej.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    A roznica jest taka, ze te dwa podlinkowane zdjecia sa wrecz namalowane swiatlem, a to, co ja robie ma sterylny look.
    Swiatło, światło jeszcze raz swiatło. Albo na miejscu, albo w postprocesie. Z tego wynika rzeczone bogactwo, bo światlo rozjaśnia i zwiększa cienie wydobywajac całe spektrum od bliskich wypaleń do głębokiej czerni cieni. Jak nie ma swiatła to nie ma tego zroznicowania i jest płasko sterylnie - owszem są ciemne i jasne obszary, ale one są kolorami w szarościach. Jak nie ma swiatła to trzeba je nadrabiać w postprocesie - rzeczony dodge i burn to nic innego jak reczne dorabianie swiatła i cienia własnie. Wg mnie przy dobrym swietle i scenie mozna się bez nich obejść. Ale tą samą robotę trzeba wykonać na miejscu polując na dobre światło i scenę - bo jeszcze inną kwestią jest oczywiscie to co i jak poukładasz w kadrze, co dasz w tle, co przed, tak żeby sensownie ze sobą grało. Postproces to takie studio w plenerze, sam ustawiasz sobie swiatło jak nie ma zastanego
    Völkchlor

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    negatyw wywołany normalnie, powiększenie na gradacji 5.
    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    negatyw wywołany kontrastowo, najlepiej infekcyjnie (lith), powiększenie na gradacji 4 lub 5.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •