Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikonel Zobacz posta
    Z mpeg2 nie ma problemu a z tym avc klapa. Dziwne bo odtwarzacze jakie posiadam mają w swojej stajni powyższy kodek. Dodam jeszcze że kiedy najadę kursorem na materiał źródłowy to pokazuje mi się wpis: Typ elementu film w formacie quick time a kiedy najadę na film zrenderowany w avc to wpis mówi: typ plik avc
    Te pliki źródłowe z D7100 są plikami ".mov", a to jest format domyślny dla programu Quick Time, stąd taki wpis. Jak masz Quick Time zainstalowany, to je możesz np. w nim oglądać. Zarazem są one w aparacie kodowane przy pomocy kodeka "H.264 AVC" ( który jest jednym z kodeków w standardzie mpeg4 ).. ale naprawdę nie jest takie istotne dla Ciebie w tym momencie co jest czym, dlaczego...itp. Ważne, żeby znaleźć rozwiązanie, które Cię zadowoli.

    Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale jak zrenderowałeś swój materiał w Vegasie jakimś kodekiem z rodzinki mpeg2 i odtwarzałeś w innych programach na komputerze, to taki film był ok, a jak użyłeś kodeka sony avc, to film nie jest odtwarzany...?
    Zatem, jeśli chcesz poprzestać na oglądaniu swoich filmików po montażu w Vegasie na tych programach i jakość cię zadowala, to problem z głowy. Ale też nie zaszkodzi empirycznie sprawdzić jeszcze innych i porównać wyniki.

  2. #22

    Domyślnie

    Kostek masz rację. Mogę bez problemu poprzestać na mpeg2 i będzie ok. Ale chciałbym porównać materiał zrenderowany w AVC. Trochę mnie denerwuje że czegoś tam nie rozumiem i dlatego też męczę ten temat bo fajnie jest mieć wiedzę i orientować się w temacie , niż tylko nacisnąć przycisk i nie zastanawiać się dlaczego tak a nie inaczej. Tak już mam. Mam nadzieję że cię tym nie męczę. A odnośnie zrenderowanego filmu w AVC to czy jest możliwe że po renderze został on zapisany tylko jako plik informacyjny a nie film. Z drugiej strony nie zajmowałby chyba aż tak dużo miejsca, bo ten sam kawałek zrenderowany w MPEG2 jest o 10 MB większy.

  3. #23

    Domyślnie

    Spokojnie, nie męczysz. Tylko nie wiem czy zdołam ci pomóc przy moim bardzo skromnym doświadczeniu z montażem filmów HD.

    Ten kawałek zrenderowany kodekiem sony avc nie jest żadnym "plikiem informacyjnym"; to tak samo filmik jak ten zrenderowany mpeg2. Należało się spodziewać, że będzie mniejszy od tego z mpeg2, bo sony avc wchodzi w zakres standardu mpeg4. Przypominam, że mpeg4 w porównaniu do mpeg2 cechuje zbliżona jakość, ale większa kompresja, czyli za przeproszeniem "wypluwa" on mniejsze pliki. Mpeg4 wprowadzono głównie pod kątem strumieniowego przesyłania plików multimedialnych oraz rosnących wymagań, także m.in. technologii 3D. Chodziło o to, żeby nadal utrzymać ładną jakość, ale uzyskiwać mniejsze pliczki na wyjściu. To raczej jednak taka modyfikacja poprzednich standardów ( mpeg i mpeg2 ) niż coś zupełnie nowego.

    Wracając do twoich kłopotów. Spróbuj może po prostu zaimportować ten zrenderowany przez sony avc kawałek do Vegasa i tam go odtworzyć. Napisz, czy jest odtwarzany i ogólnie co się wówczas dzieje...np. program wiesza się, ni ma reakcji; jest dźwięk, ale widzę ciemność ...; jest na filmiku obraz i dźwięk, ale film nie jest odtwarzany płynnie, zacina się; pojawia się komunikat o treści...itp. bo tak to trudno dojść o co chodzi.

    I na koniec najważniejsze - nie denerwuj się niezależnie od rezultatów. Jak robiłem montaż swoich pierwszych filmików analogowych, program mielił, mielił...( znaczy renderował ), czasem kilka godzin, a potem się wywalał i kaput, ale to nie był Vegas, który wydaje się być dość stabilny.

  4. #24

    Domyślnie

    Ok. Temat wygląda tak. Rendery avc i mpeg2 nie otwierają się w sony vegas. Za to obydwa otwierają się w DVD Architekt. AVC podczas odtwarzania zacina się natomiast mpeg2 jest bardziej płynne. Ponadto rendering 15 sekund w avc trwa 4minuty 30sekund, natomiast MPEG2 38 sekund. Tak więc chyba bez sensu jest się pchać w AVC. No chyba że gdzieś po drodze coś poplątałem w ustawieniach.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikonel Zobacz posta
    Ok. Temat wygląda tak. Rendery avc i mpeg2 nie otwierają się w sony vegas.
    Wybacz, ale dalej nie rozumiem, co oznacza u ciebie nie otwierają się. Dają sie chociaż zaimportować?

    Uruchom program, wybierz z menu komendę "Import media". Na wszelki wypadek, jak Ci wyskoczy okienko "import media" w zakładce 'pliki typu' wybierz opcję 'all files', wskaż plik i potwierdź. 1. Czy ten plik w ogóle zostanie zaimportowany, czy program daje komunikat o błędzie? 2. Jeśli tak, to jaki?

    Może zacytuj jeszcze jakie są roszerzenia w tych twoich "renderach avc i mpeg2". Z poziomu windowsa można to zrobić w zwykłym okienku eksploratora ( tylko musisz mieć nieaktywną opcję "ukryj rozszerzenia..." Menu narzędzia > opcje folderów > widok. Przykładowo jakas_nazwa.mp4 - rozszerzenie mp4. Na razie to sprawdź, DVD Architect zostaw w spokoju, aż do momentu gdy będziesz chciał już płytkę gotową wypalić.

  6. #26

    Domyślnie

    Kostek pisząc że nie otwiera się w sony vegas mam dokładnie na myśli to co napisałem. Nie ma żadnych komunikatów ani żadnego działania. Po prostu nic niezależnie od tego czy plik przeciągną czy też wskażę go w okienku import media. Dlatego też sprawdziłem czy otwiera się w architekcie i tu nie było problemu.
    Jeżeli chodzi o opcje folderów to nie ma tam nic z wpisem mp4, czy rozszerzeniem.

    Jak otwieram ten sam plik w VLC media player i wskazałem w ustawieniach wszystkie pliki to program iportuje plik ale przy odpaleniu go mam czarny ekran bez żadnych komunikatów.
    Ostatnio edytowane przez nikonel ; 07-06-2013 o 09:10

  7. #27

    Domyślnie

    Moja ostatnia rada dla Ciebie - powinieneś wpierw opanować podstawy obsługi programu ( np. jego interfejs, importowanie i podgląd materiału itp. ) oraz obsługi systemu ( każdy plik ma swoje rozszerzenie, jeśli nadal nie umiesz go odszukać, mimo wskazówki jaką Ci wyżej napisałem..pozostaje mi wywiesić białą flagę ).

    Życzę Ci dużo cieprliwości i owocnych rezultatów.

  8. #28

    Domyślnie

    Kostek nie poddawaj się, wierzę że dasz radę, zrób to jak nie dla mnie to dla kraju.
    A wracając do tematu to już sobie chyba poradziłem z tymi renderami.
    I tak: jak się okazało, przez to że robiłem na wyciszonym głośniku nie zwróciłem uwagi na fakt że filmy po renderze nie mają audio. Przed renderem w vegasie była ścieżka video i audio a po zrenderowaniu tylko audio. W necie znalazłem info że jest tak gdyż wskazywany typ renderu czy to mpeg2 czy też avc był typem video stream czyli renderował wyłącznie ścieżkę video. Nie da się w typie video stream zaznaczyć w zakładce audio "include audio" gdyż cała zakładka jest wygaszona i nieaktywna.
    Tak więc zacząłem kombinować i okazało się że w mainconcept mpeg2 należy wybrać HDV 1080 np 50i, zmienić potem ustawienia na 25p i 1920 i mam renderowane video i audio. I tak samo wystarczyło wejść na sony avc/mvc, wybrać AVCHD 1920x1080 np 50i, pozmieniać ustawienia wcześniej opisałem i także bez problemu renderuje video i audio. Po za tym to avc bez problemu jest otwierane przez player-y i ma takie same wartości jak mój materiał źródłowy.
    Wielkie dzięki Kostek za pomoc

  9. #29

  10. #30

    Exclamation Uwaga na dezinformacje w tym wątku

    Cytat Zamieszczone przez kostek-brasil Zobacz posta
    Natomiast mpeg2, mp4, czy mpeg to już standardy kompresji, zawierające w sobie kodeki video i audio. Mpeg ( albo krócej po prostu mpg ), to w zasadzie standard pod DVD, więc z punktu widzenia filmów HD, damy mu spokój. Mpeg2 w porównaniu do mp4 oferuje generalnie nieco lepszą jakość i mniejszy stopień kompresji materiału ( większy plik na wyjściu ), ale z drugiej strony mp4 ( o ile dobrze kojarzę, bazujący m.in. właśnie na w/w kodeku wideo H.264 ), przy niemal dwukrotnie lepszej kompresji, daje niewiele gorszą jakość.
    Coś gdzieś dzwoniło, ale nie w tym kościele = bzdury wypisujesz kostek-brasil. MPEG2 HD jest o niebo gorszym formatem kodowania niż AVC / H.264. Dla przeciętnego filmowca najważniejsze będą ponad 2-krotnie większe pliki przy zachowaniu podobnej jakości do AVC. Z uwagi na gorszy algorytm kompresji, MPEG2 HD nigdy nie osiągnie podobnej jakości do AVC przy minimalnej kompresji (48 Mbit/s dla standardu BR). Więcej o szczegółach technicznych (np. stratności kompresji) do poczytania choćby tu: http://www.compression.ru/video/code.../index_en.html

    Poza tym natywnym sposobem kodowania w Nikonie jest AVC, a używając smart rendering w programach do obróbki video jest szansa na zachowanie zbliżonej jakości do oryginału - w klatkach, w których nie dokonano modyfikacji typu przejścia, zmiana barw, etc. Natomiast video z lustrzanki zostanie w całości stratnie przemielone przez program do obróbki jeśli docelowo zostanie wybrany format MPEG2 HD. Skutkuje to choćby pogorszeniem ostrości i pojawieniem się oznak kompresji przy niższej przepływność bitów.

    Jeśli nagrane video cieszy bez konieczności dodawania bajerów, ale wymaga wycinanek niechcianych scen to lepiej jest użyć innego programu niż Vegas, Pinacle, TMPGEnc (każdy ze stajni Pegasysa), itp. Najlepiej zrobić je w VideoReDo H264, TS-Doctor lub darmowym Avidemux, gdyż pozwolą zrobić to bezstratnie, w przeciwieństwie do "klasycznej" stajni - nad smart renderingiem nie ma żadnej kontroli i nigdy nie wiadomo co program zmiele.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •