Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie [problem] N 24-70 2.8 + D90

    Witam wszystkich Nikoniarzy, mam nadzieję że Wasza wiedza pomoże mi rozwiązać mój problem:

    W grudniu 2012 roku kupiłem od lokalnego importera sprzętu fotograficznego obiektyw Nikkor 24-70 2.8. Od razu kupiłem na niego filtr UV HAZE firmy Marumi. Obiektyw pracuje z moim D90 i póki co żadnych zastrzeżeń nie miałem - jest szybki, celny, pięknie rysuje... aż nie mogę się doczekać przesiadki na pełną klatkę która będzie miała miejsce w najbliższej przyszłości.

    Dopiero ostatnio zauważyłem pewien irytujący problem - zielone flary pojawiające się każdorazowo gdy w kadrze znajdzie się jasny obiekt (słońce, ogień, okno, świeca). Jest to dość drażniące i często potrafi zepsuć całe zdjęcie.
    Przykład:

    Czy ktoś spotkał się już z takim problemem? Co może być winne za taki stan rzeczy?
    Mam małe obawy że 'mój' importer sprzętu sprowadza wadliwy sprzęt - chciałbym wyeliminować to podejrzenie gdyż niedługo przechodzę na pełną klatkę, którą prawdopodobnie zamówię u niego...

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Zdejmij filtr, albo zmień na jakiś porządny i będzie ok
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Faktycznie - winny był filtr, po zdjęciu ani śladu po flarach. Dziękuje bardzo za odpowiedź

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •