Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jak nałożyć zdjęcie na zdjęcie w celu przycięcia

    Witam,
    od dłuższego czasu nie mogę nigdzie znaleźć rozwiązania.
    Robię 2 jednakowe zdjęcia, różniące się pewnym szczegółem. Zdjęcia robię z ręki więc pozycja aparatu nie jest identyczna. Chciałbym teraz oba zdjęcia tak przyciąć żeby ich ułożenie było identyczne. Potrzebuję w tym celu widzieć pierwsze zdjęcie na tle drugiego. Chodzi o identyczne rozwiązanie jakie kiedyś oferował chyba każdy program do panoramy (ręczne dopasowanie), na lewej połowie ekranu była wyświetlana półprzeźroczysta, prawa połowa ostatniego zdjęcia, aby można było równo dopasować następne.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    zapomniałeś napisać w jakim programie próbujesz to zrobić..

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2012
    Miasto
    "Między Swemi"
    Posty
    24

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest z innymi programami, w tym tymi darmowymi, ale w ps jest opcja, która zrobi to z zadowalającą precyzją automatycznie.

    znajdziesz ją w plik->automatyzuj-> photomerge.
    PS porównuje dwa (lub więcej) obrazów ze sobą i przesuwa je względem siebie tak żeby kontury nachodziły na siebie. Można też zaznaczyć opcję zmiany perspektywy, jeśli pstryka się z ręki.
    Program dodaje maski wektorowe, więc jeśli chodzi o np. wymazanie szczegółu z jednego zdjęcia np, zastąpienie obszaru na którym jest widoczna blenda, to da się to zrobić właśnie odkrywając maskę na potrzebnej warstwie

    Ja często to stosuję przy foceniu akwarium, bo światło ze świetlówek rozkłada się na trzech "piętrach" zbiornika, więc wykonuję sobie trzy ujęcia i zostawiam tylko obszary właściwie naświetlone. Wychodzi o niebo lepiej niż HDR.

  4. #4

    Domyślnie

    Zastępowanie, zmniejszasz krycie ... i już
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    południe Polski
    Posty
    75

    Domyślnie

    W PS można stosować styl krycia warstwy "differences" w celu precyzyjnego ustawienia rozmiaru i pozycji drugiego zdjęcia. Po ustawieniu należy zmienić styl krycia na normal i po problemie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •