Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie SIGMA UC 70-210mm 1:4-5.6 - problemy z ostrzeniem

    Wpadł mi w ręce taki obiektyw:

    SIGMA UC ZOOM MACRO 70-210mm LENS 1:4-5.6

    Podpinam go do d3100. Nie ma silnika ostrości, więc trzeba ostrzyć manualnie i tu jest problem. Na ogniskowej 70mm jestem w stanie wyostrzyć, ale na większej już nie. Podczas kręcenia pokrętłem ostrości w d3100 nie pojawia się zielona kropka potwierdzająca ostrość. Nie da się uzyskać ostrości - cała fota jest lekko zamydlona.

    Kolega zasugerował mi : „prowadnice/mechanizm leży i nie przesuwają się soczewki podczas zoomowania, albo sprzęgło od pokrętła od ostrzenia padło.”Całe zdjęcie jest zamydlone.


    Obiektyw jest uszkodzony? Czy jest w jakiś sposób "nieskalibrowany" z lustrzanką cyfrową?

    Ognikowa 210 mm - zamydlenie

    Ogniskowa 70 mm


  2. #2

    Domyślnie

    Potestowałem obiektyw i pojawiły się nowe spostrzeżenia.

    Ostrzę na manualnym. Obiektyw ostrzy na każdej ogniskowej. Jednakże gdzieś tak do 15 metrów. Na dalsze obiekty nie da się ustawić ostrości, są lekko rozmyte.

    Jakieś sugestie, co do usterki/braku kompatybilności?

  3. #3

    Domyślnie

    To raczej usterka szklanki moim zdaniem.
    Zle skalibrowany lub uwalony obiektyw. Nie wiem na ile oplacalna nprawa...
    Nikon D3100 + S10-20 4-5.6 + S30mm 1.4 DC HSM ART + N35mm 1.8G + S17-50 2.8 HSM OS + T70-300 VC USD 4-5.6 + Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Odebrałem obiektyw z serwisu. Naprawa kosztowała 120 zł (koszt obiektywu na allegro 150-250 zł). Naprawa polegała na dokręceniu i regulacji części w środku.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •