Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie umowa agencji z modelkami

    chciałbym zająć się reprezentowaniem modeli/modelek (coś jak agencja modellingowa) i robię rozeznanie tematu, narazie utknąłem w punkcie w którym należy podpisać umowę współpracy pomiędzy modelką a agencją (czyli mną), nie konkretnego zlecenia tylko prawa do jej reprezentacji, do wstawienia jej zdjęc na strone itp. czy ktoś z was orientuje się jak nazywa się taka umowa? może ktoś ma jakiś wzór?
    druga sprawa, w momencie gdy mam klienta na modela/kę jak odbywa się to od strony formalnej, klient wystawia mi (agencji) umowę o dzieło ze wszystkimi warunkami na pracę mojej modelki? i tyle? czy ja coś klientowi wystawiam?
    ktoś orientuje się w temacie?

  2. #2

    Domyślnie

    Stary chcesz cos robić a nie wiesz o tym kompletnie nic.
    Oczekujesz, że wszystko otrzymasz na tacy?
    Litości. Ja rozumiem dopytać o jakieś wątpliwości, ale mam pomysła powiedzcie mi jak to się robi....
    Ręce opadają

  3. #3

    Domyślnie

    Zapraszamy z konkretnymi pytaniami.
    Nikt za Ciebie nie opracuje modelu działania.
    Potrzebujesz wytworzyć dokumenty a sie nie znasz? Zaangażuj prawnika. To naprawdę dobra rada, jeśli coś chcesz robić profesjonalnie, zwłaszcza w tej dziedzinie. Uważaj, bo pracujesz z wizerunkiem osób. Jeżeli nie zadbasz o dobre wzorce pism, możesz narazić sie na sądy, itp.

    Wiesz już jak będziesz opodatkowywal działalność?
    Tu przyda ci sie jakieś biuro księgowe. To tez poważna sprawa... Nie wystawia sie czegoś tam, komuś tam, tylko trzeba wiedziec, co komu i kiedy.

    Wiesz kto bedzie Twoim klientem docelowym?
    Wiesz kto jest Twoją konkurencją?
    Gdzie i za ile będziesz sie reklamował?
    Jak będziesz docieral do klientów swoich?
    Ile musisz sprzedać, żeby sie utrzymać?
    Jak duża bazę modelek musisz mieć by średnio dawało Ci to żyć?
    ....
    To są ważniejsze pytania niż to o co pytasz teraz.

    Proponuje nie lekceważyć tego. To poważne tematy.
    Ostatnio edytowane przez devilcape ; 17-05-2013 o 16:34
    oko

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez devilcape Zobacz posta

    Wiesz już jak będziesz opodatkowywal działalność?
    Tu przyda ci sie jakieś biuro księgowe. To tez poważna sprawa... Nie wystawia sie czegoś tam, komuś tam, tylko trzeba wiedziec, co komu i kiedy.

    Wiesz kto bedzie Twoim klientem docelowym?
    Wiesz kto jest Twoją konkurencją?
    Gdzie i za ile będziesz sie reklamował?
    Jak będziesz docieral do klientów swoich?
    Ile musisz sprzedać, żeby sie utrzymać?
    Jak duża bazę modelek musisz mieć by średnio dawało Ci to żyć?
    ....
    To są ważniejsze pytania niż to o co pytasz teraz.

    Proponuje nie lekceważyć tego. To poważne tematy.
    to wszystko już wiem w moim przypadku jest na wszystko kasa, są księgowi, jest działalność (5 lat w innej branży), z uwagi na pewne kontakty chciałbym się rozwinąć również na innych polach. zastanawia mnie tylko kwestia tych umów właśnie:
    klient - agencja - model
    z tego co udało mi się już ustalić to:
    klient (umowa o dzieło) - agencja
    agencja - modelka (?) chodzi o jaką umowę? Nie proszę o gotowy wzór, a info jaka to forma prawna.
    tylko tego dotyczy moje pytanie i jeśli ktoś rzeczywiście wie to będę wdzięczny za odpowiedź, bo chyba tego dotyczy to forum. hm.

  5. #5

    Domyślnie

    Stary ładujesz sie w poważne sprawy, udaj się do prawnika dobrego (bo takie pisanie umów na bazie porad z netu może bardzo zaboleć)
    I nadal twierdzę że nic nie wiesz bo pytasz jaka to forma prawna, normalna - umowa cywilno prawna ( w ten worek wpadają również umowy zlecenia i o dzieło) nie masz bladego pojęcia o temacie naprawdę weź prawnika
    Jedno co Ci podpowiem to, że agencja - klient rozliczenie idze fakturą wystawianą oczywiście na podstawie zawartej umowy ale nie o dzieło tylko określającej zakres pracy modelki i zezwolenie na wykorzystanie wizerunku.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •