Close

Strona 2 z 34 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 339
  1. #11

    Domyślnie

    Też kupię jak będą bardziej dostępna na allegro i w opcji dwa odbiorniki + nadajnik (nazwy zamiennie). Póki co jest na allegro za 419,70 zł + posyłka.

    Edit: Na stronie chawison'a jest też opcja dodatkowego odbiornika za 215 zł. Nie wiem czy mogę podawać linki.
    Ostatnio edytowane przez Michaelg ; 06-06-2013 o 23:25 Powód: inf ze strony
    D750, D700, MB D10, Z 16 2.8, N 35 1.8G, N 50 1.8G, N 85 1.8D, SB-800

  2. #12

    Domyślnie

    Na lightingroumors.com jest druga cześć testu YN622N.
    Tym razem skupili się na sprawdzeniu autoFP i ustawianiu różnej mocy dla różnych grup z poziomu nadajnika:
    http://www.lightingrumours.com/yongn...trol-mode-4143

    Dla tych co nie lubią angielskiego:
    autoFP działa bez problemów z lampami to obsługującymi. Studyjnych nie sprawdzali.

    Ustawianie mocy.
    minusy:
    - nie można mieszać ustawień manualnych i TTL, albo wszystkie grupy TTL, albo wszystkie manual (jak w SB-700).
    - nie można odczytać jakie są ustawienia
    - ustawianie nie jest ani szybkie, ani czytelne

    plusy:
    - jest możliwości kontroli grup z bezpośrednio poziomu nadajnika =D

    Jak to działa:
    należy nacisnąć spust do połowy, aby nadajnik się uruchomił i :
    - dla zmniejszenia/zwiększenia mocy o 1 EV należy przytrzymać +/- i puścić gdy będzie migać dioda przy C1 (gr. A) albo C2 (gr.B) albo C3 (gr.C).
    - dla zmniejszenia/zwiększenia mocy o 1/3 EV należy przytrzymać +/- i puścić gdy będzie migać dioda przy "A" albo "B" albo "C"
    trzymając guzik "+" lub "-" po kolei migają diody C1, C2, C3, A, B, C.

    Przy ustawieniu nadajnika w tryb manualny - przytrzymać guzik GP/MODE aż zaświeci się dioda na pomarańczowo (zielony kolor oznacza TTL).
    Jako poziomy wyjściowy najprawdopodobniej jest ustawienie 1/128 mocy. Następnie można ją zmienić dla każdej z grup z osobna jak opisane wyżej.

    Na testy zasięgu, działania wspomagania AF i "Super Sync" (cokolwiek to jest), trzeba poczekać do 3. części.

    Edit:
    Co do ceny - znalazłem na ebay ofertę - 4 szt za ok 610 zł z przesyłką. Przy czym podane, że wysyłka z UK, więc nie ma obaw o cło czy VAT.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 07-06-2013 o 18:05
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #13

    Domyślnie

    Zaciekawiła mnie informacja że do zasilania YN622N potrzebne są baterie alkaliczne a nie akumulatorki, tak wyczytałem w komentarzach na Lightingrumors - taki mały niuans. Zwykłe Sanyo Eneloop 2000mAh nie działają ale akumulatory Sanyo Eneloop XXX 2650mAh zasilają te wyzwalacze poprawnie.


  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hosaka Zobacz posta
    Zaciekawiła mnie informacja że do zasilania YN622N potrzebne są baterie alkaliczne a nie akumulatorki, tak wyczytałem w komentarzach na Lightingrumors - taki mały niuans. Zwykłe Sanyo Eneloop 2000mAh nie działają ale akumulatory Sanyo Eneloop XXX 2650mAh zasilają te wyzwalacze poprawnie.
    Tak, nie zawsze chcą działać, ale to nie problem z prądem, a konstrukcją baterii:
    Actually today as I was packing/testing my gear, I had a malfunction with Eneloops. First I was really surprised, I put in Rayovac LSD NiMH and it resumed operation, then back Eneloop and failed. Eneloop was charged today, and Rayovac was not so I was really wondering what happened. Suddenly Eneloop worked, and then again it failed.

    So I kept testing what/how, and found out the reason. The battery compartment has springs on one end, and this metal-piece on another. The metal piece is recessed, and if you don't press the battery down all the way on that metal piece end, it doesn't reach deep enough to make contact.
    źródło: http://photography-on-the.net/forum/...12530&page=112

    W skrócie - białe eneloopy mają krótszy styk od "+" i nie chcą one stykać.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #15

    Domyślnie

    Wczoraj odebrałem 2 sztuki. Jedno radio działa na eneloopach drugie nie :/
    Krótkie info gdyby ktoś przed przeczytaniem instrukcji dobierał się do operowania tym urządzeniem intuicyjnie, jak zrobiłem to ja.
    Mam jedną SB900 więc testowałem trochę zdalną obsługę TTL.
    Sabina wyzwala się elegancko w zakresie 1/250 i krócej do 1/8000 na D700. Kompensacja ekspozycji z poziomu nadajnika też działa (choć trochę się wczoraj z tym kręciłem i miałem obawy że coś jest nie tak, dzisiaj co nieco doczytałem i gra i bucy) - mowa tutaj o lampie ustawionej w tryb TTL na plastikowych sankach obok aparatu.

    I teraz... Jeśli chcemy posterować mocą lampy manualnie z poziomu nadajnika, nie przekręcamy Sabiny w tryb M tylko zostawiamy ją na TTL i właśnie na nadajniku na body przełączamy się na manual.
    Nie wiem czy to oczywiste, dla mnie nie do końca takie było. (Ja ustawiałem Sabinę na M i nadajnik na M - a w ten sposób lampa jest wyzwalana ale na zadanym ustawieniu w lampie, a kompensacja z poziomu nadajnika nie działa).

    Wiem że w wątku o Pixel King padają pytania o modele lamp działających na krótkich synchro z tymi wyzwalaczami.
    Informuję że w przypadku YN622N z lampą Mettle 600AD (jest to klon Quantuum R+ Dual Power 600Ws tylko z inną naklejką) synchronizują do 1/8000 bezbłędnie na różnych poziomach mocy. Nie robiłem wnikliwych testów, ale klatki wyglądają na doświetlone równomiernie.
    Jak na razie jestem zachwycony.

  6. #16

    Domyślnie

    A jakieś info o wyzwalaniu studyjnych z czasami FP? Bo potrzebuję coś kupić w najbliższych 2 tygodniach i nie wiem czy brać Kinga czy YN622N który bardziej kusi ceną Ale King znowu sprawdzony i wiadomo, że działa

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mathis Zobacz posta
    A jakieś info o wyzwalaniu studyjnych z czasami FP? Bo potrzebuję coś kupić w najbliższych 2 tygodniach i nie wiem czy brać Kinga czy YN622N który bardziej kusi ceną Ale King znowu sprawdzony i wiadomo, że działa
    Nie ma żadnych szczegółów. LightingRoumors podali, że w tym tygodniu powinna być 3-ci część testu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #18
    Oszczędny w słowach Awatar Pieroo
    Dołączył
    01 2008
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    60

    Domyślnie

    Dołącze się do wątku... lampa sb600 na jednym nadajniku drugi nadajnik na sankach aparatu bez lampy ustawiony tryb TTL (sb 600 i nadajniki zielona dioda) z tego co wiem TTL powinien działać tak, że kiedy wyzwalam błysk robiąc zdjęcie przy danej przysłonie wychodzi odpowiednie natężenie błysku na przedmiocie fotografowanym kiedy zmienię przysłone TTL nie działa i błysk zmienia się wraz z światłem zastanym a powinno się zmienić tylko natężenie światła (zdjęcia są robione w identycznych odległościach od przedmiotu fotografowanego i wszystkie inne parametry zostają nie zmienione. Jest coś co jeszcze trzeba włączyć w radio ? czy może coś robię nie tak ? Wielkie dzięki za pomoc.
    D700 x2 14mm/2.8 N28/1.8 S 50mm/1.4 N70-200/2.8 vrII SB-600, SB-910/ Eizo

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pieroo Zobacz posta
    Dołącze się do wątku... lampa sb600 na jednym nadajniku drugi nadajnik na sankach aparatu bez lampy ustawiony tryb TTL (sb 600 i nadajniki zielona dioda) z tego co wiem TTL powinien działać tak, że kiedy wyzwalam błysk robiąc zdjęcie przy danej przysłonie wychodzi odpowiednie natężenie błysku na przedmiocie fotografowanym kiedy zmienię przysłone TTL nie działa i błysk zmienia się wraz z światłem zastanym a powinno się zmienić tylko natężenie światła (zdjęcia są robione w identycznych odległościach od przedmiotu fotografowanego i wszystkie inne parametry zostają nie zmienione. Jest coś co jeszcze trzeba włączyć w radio ? czy może coś robię nie tak ? Wielkie dzięki za pomoc.
    O ile dobrze zrozumiałem zasadę działanie YN622N, to informują one aparat, że lampa działa w trybie TTL-BL, czyli tak samo jak przy CLS. A to wynika z faktu, że YN622N ma możliwość przekazywania danych CLS do lamp zdalnych.

    Ustawienie lampy w tryb TTL nie ma tu najmniejszego znaczenia.

    A przynajmniej tak wynika z testów, które do tej pory przeprowadzili na LightingRoumors.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #20
    Oszczędny w słowach Awatar Pieroo
    Dołączył
    01 2008
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    60

    Domyślnie

    czyli prościej mówiąć to nie będzie działać, przepraszam, ale w CLS nie wgłębiałem się i przez to może głupie pytanie z mojej storny...
    D700 x2 14mm/2.8 N28/1.8 S 50mm/1.4 N70-200/2.8 vrII SB-600, SB-910/ Eizo

Strona 2 z 34 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •