Close

Strona 11 z 60 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 592
  1. #101

    Domyślnie

    a jaka byś polecił płytę pod tego i7 3770K?
    - FB -
    Canon + szkła

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Irwusek Zobacz posta
    To jeszcze ja się przyłączę do tego tematu
    dwa procesory i7 377K i i7 4770K który? warto dopłacić do tego nowszego czyli 4770K (nowszy socket)
    Te procesory są w np. proline w tej samej cenie.

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GR Zobacz posta
    Podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego.
    ...zmieniłem body na d600, liczyłem, że będzie kiepsko z PCtem (biurowy staroć), ale nie aż tak potrzebny jest nowy.

    Kolega zaproponował mi coś takiego, prośba o jakieś sugestie...

    AMD PHENOM 965 BOX ( 4 rdzenie kazdy 3.4 GHz )
    4/1600 DDR3
    GIGABYTE 970A-DS3 USB 3.0
    DYSK 1000/7200 SEAGATE SATA3
    DVD RW SATA
    MIDI ATX USB 3.0
    ZASILACZ 500W
    GRAFIKA GEFORCE GT630 2048 DDR3 ( 128 bit )

    Komputer służy do obrabiania nefów i klejenia filmów, internetu w międzyczasie.
    Wdzięcznym za wszelkie podpowiedzi
    Przy samym "klejeniu" filmów, procesor jest prawie nie używany (brak rekompresji). Natomiast jak rekompresujesz, to już potrzeba sporo mocy obliczeniowej. Do filmów przydaje się duża prędkość odczytu liniowego (niektóre programy, np. AviDemux w przypadku mkv, skanują przy otwieraniu cały film).

    ps. stary zestaw kupowałeś w markecie? ... bo karta graficzna arcy beznadziejna (aż 2 GB pamięci, bardzo wolnej bo DDR3 128 bit - total bezsens). No i co to za "zasilacz 500W"? ..., bo są nic nie warte badziewia 500 W za kilkadziesiąt zł i wysokiej klasy zasilacze 500W za kilkaset zł.
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 22-06-2013 o 09:49

  4. #104

    Domyślnie

    GR, strasznie stary ten zestaw Ci kolega zaproponował. Weź coś na nowszym intelu i wsadź więcej ramu, 4GB to niestety za mało do takich zadań.
    ;]

  5. #105
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Grodzisk Maz.
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi. Zgodnie z sugestiami kombinuję zestaw pomogliście

  6. #106

    Domyślnie

    Buduje zestaw do obróbki filmów i zdjęć w jakości full HD, budżet około 3000 zł +/- bez systemu operacyjnego.

    Moja wstępna kombinacja:

    PROC: AMD FX-8350 (4.0GHz, Eight Core, 8MB, 8MB, 125W, AM3+)
    PŁYTA: Asus M5A97 R2.0, AMD 970, DDR3, SATA3, RAID, USB3.0, GBLAN, ATX, AM3+
    RAM: DDR3 8GB 1866MHz Kingston HyperX XMP Predator Series (2x4GB, DualDDR, CL9)
    DYSK: WD 3TB, SATA-III, 64MB (WD30EZRX) Green
    NAPĘD: Lite-On iHAS120 SATA, Czarna
    KARTA: Radeon HD7790 Asus 2048MB GDDR5, DP, HDMI, 2xDVI, PCI-E OC 1075/6400
    OBUDOWA: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza)
    ZASILACZ ATX 630W be quiet Pure Power BQT-L7-630W

    dodatki:
    Czytnik kart pamieci 3,5" USB 2.0 ModeCom Czarny
    SilentiumPC Mistral 120 Czarny (wentylator do obudowy, 120mm )


    Wiem, że w tym zestawie brak dysku SSD ale zostanie on dokupiony jak ciut stanieje. Nie mogę zrezygnować z 3TB dysku.

  7. #107

    Domyślnie

    Ten zestaw który podałeś, to po prostu zwykły zestaw do 3k. Komputer do obróbki filmów full HD to to nie jest i w budżecie do 3k nie będzie.

    Do tego AMD to dokup od razu jakis cooler sensowny, bo jak ma pracować na boxie, to będziesz musiał go postawić w pokoju obok, za dźwiękoszczelną ścianą. Veshery mają przyzwoitą wydajność, ale grzeją się niemiłosiernie. Warto mieć w obudowie wymuszony obieg powietrza, jeżeli komputer będzie godzinami mielił dane.

    Obudowa kiepska, z kiepskiego, cienkiego metalu. Niedawno montowałem takie 4 i mam jak najgorsze wspomnienia. Wentylatory dołączone, to najtańsze chińczyki i tak też się zachowują ( i wyglądają). W swojej cenie jest dobra, ale jednocześnie, jest to niska klasa.

    Dysk Green to moim zdaniem kiepski pomysł, szczególnie jeżeli na nim będą dane. Lepiej jakieś blue/black, a najlepiej RAID 10 na dyskach 2TB Black/Blue. Koszta oczywiście rosną, ale mamy znacznie sensowniejsze prędkości dysków co ma znaczenie przy obróbce dużego materialu video.
    d70s + N18-70 + N55-200

  8. #108

    Domyślnie

    Witam. Na mnie też przyszedł czas ay zmienić swój sprzęt. Tylko jestem zielony co do PC bo ostatniego kupiłem 13 lat temu tak to na Laptopach jade! A więc potrzebuje go do obróbki pików RAW a w przyszłości do składania krótkich filmów HD tzn tak max 20-30min. Tyle co wiem po przeczytaniu tego wątku i kilku innych to to że potrzebuje:
    - Intel i5 albo i7 ale który model dokłądnie to nie mam pojęcia
    - 16GB RAMu
    - SSD myślałem o 128GB ale nie wiem czy mi starczy
    - HDD 1T mam jeszcze zewnętrzny dysk 1T
    - karta graficzna?? i tu się pojawia problem. Bo nie wiem czy wybrać jakąś dobrą czy dopiero jak będę składał filmy?
    - reszta to dla mnie czarna magia

    więc prosiłbym o pomoc w konkretnych modelach. Mój budzet to 3500zł +/- 200zł (bez WIN)i bez monitora bo to osobna kwestia.
    --
    Thttps://forum.nikoniarze.pl/usercp.phphe only way to get rid of a temptation is to yield to it...[/COLOR][/SIZE][/CENTER]

  9. #109

    Domyślnie

    i7-4770k w tym budżecie + dobra płyta główna. Mobo np http://www.ceneo.pl/24322052, bądź cos podobnej klasy.
    16GB RAM - ok, byle 2x8, aby móc jeszcze później dołożyć do 32GB.
    SSD - 128GB to nie tak dużo, jeżeli przynosisz duży materiał i zgrywasz go na SSD żeby na nim pracować, to moim zdaniem 256GB minimum.

    HDD - jeżeli będzies zna nim pracowal, to najlepiej coś szybkiego.
    Karta graficzna, do 95% obróbki zdjęć nie jest Ci potrzebna. Najnowszy PS bardziej niż poprzednie wykorzystuje GPU, ale ciągle, jest to mało. Chyba, że wykorzystujesz filtry, które potrafią wykorzystać GPU - to wtedy ma to sens.
    Moim zdaniem na początek zestaw bez GPU, a odpowiednią dokupić kiedy będziesz składał filmy. Jakieś dobre quadro, bądź dwa

    Przy takim złożeniu sprzętu, jest to komp którego można później podkręcić jedynie zmieniając chłodzenie CPU, dołożyć 2 szybkie GPU do filmów, etc.
    Obudowa - Define R4 / CM 690 II Advanced/ jakiś dobry CM HAF - generalnie coś na tym poziomie, jeżeli chcesz dobra budę.
    d70s + N18-70 + N55-200

  10. #110

    Domyślnie

    Co to znaczy szybki dysk HDD?

    A co do SSD biorąc pod uwagę że przynoszę materiał (nawet extremalnie rzecz biorąc) 30GB + ok. 10GB na WIN7 + ok. 40GB na programy to zostaje jeszcze ok 50 GB a potem i tak zgrywam na drugi dysk. Więc czy jest sens brać 256GB? Chyba że się mylę?

    Z tego co mówisz Kurtz to konfiguracja mi wyszła ponad 4k a tu jeszcze nagrywarka i karta sieciowa

    http://www.arest.pl/konfiguracja-687558

    Co do obudowy to czytałem że ta CM 690 jest dobra. Więc pewnie zostanie.
    Zasilacz to pewnie 500W albo 600W wystarczy.
    --
    Thttps://forum.nikoniarze.pl/usercp.phphe only way to get rid of a temptation is to yield to it...[/COLOR][/SIZE][/CENTER]

Strona 11 z 60 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •