Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1
    sv
    Gość

  2. #2

    Domyślnie

    Pierwsze wrażenia: Szczena mi trochę opadła
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #3

    Domyślnie

    ale to nikon D800 ma możliwość wypuścić nieskompresowany materiał filmowy. Canon 5Dmk III NIE. Co prawda dla mnie nie ma to znaczenia ale przy poważniejszych produkcjach to podobno bardzo ważna funkcja

  4. #4

    Domyślnie

    "The raw format is 14bit linear uncompressed RGGB raw." to raczej na pewno coś więcej niż nieskompresowany materiał jaki daje d800.

  5. #5

    Domyślnie

    A 5d3 ni e dostał tej możliwości z nowym softem ? czy to tylko zapowiedź była ?
    Tak czy inaczej nieskompresowany sygnał video a video RAW to jednak spora różnica (oczywiście, jeśli ktoś ma potrzebę, czas i sprzęt żeby zabrać się za obróbkę tych video RAWów)

    edit:
    Z tego co czytam, wynika że w prosty sposób można przerobić tego video RAWa na szereg klatek (zdefiniowanej rozdzielczości) w formaci DNG. Więc raczej jest to zdecydowanie bardziej zaawansowana forma niż nieskompresowany materiał z d800
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 13-05-2013 o 17:07
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #6

    Domyślnie

    4 MB jedna klatka ?? czyli jedna sekunda takiego filmu waży 96 MB. Sekwencja 3minutowa waży 16,8 GB... Kompa do tego to chyba trzeba zajumać z NASA, nie wspominając o pojemności potrzebnej do przechowywania takich materiałów.
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  7. #7

    Domyślnie

    "popularna" maszyna do video uwzględniającego After Effects to i7 3930k + 64-128GB RAM + porządna CUDAczna karta Dyski oczywiście RAID 0 + SSDki 256GB. Myślę że dałaby radę
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Ile fpsów jest przy RAWie?

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    ale to nikon D800 ma możliwość wypuścić nieskompresowany materiał filmowy. Canon 5Dmk III NIE. Co prawda dla mnie nie ma to znaczenia ale przy poważniejszych produkcjach to podobno bardzo ważna funkcja
    Nie ma dużej różnicy między normalnym materiałem, a nieskopresowanym po HDMI w przypadku D800. Na tyle znikoma, że imo nie warto się w to bawić...

    Cytat Zamieszczone przez coroner Zobacz posta
    4 MB jedna klatka ?? czyli jedna sekunda takiego filmu waży 96 MB. Sekwencja 3minutowa waży 16,8 GB... Kompa do tego to chyba trzeba zajumać z NASA, nie wspominając o pojemności potrzebnej do przechowywania takich materiałów.
    Konwertowałem i obrabiałem ostatnio materiał z BlackMagica - czyli też RAW 2.5K, godzina to ok 500gb - bez tragedii na i7 2600k, 16gb ram, jakimś nienajgorszym geforce. Archiwizacja - fakt, trochę zajmuje. Jeden projekt filmowy i czysty materiał zajął ponad 2TB...

  10. #10
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Ile fpsów jest przy RAWie?


    .
    24 klatki/s

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •