Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    11

    Domyślnie Pomoc w wyborze sprzętu

    Witam, na początek chciałem się przywitać .
    Chciałbym was prosić o radę. Właśnie przechodzę z Nikona d3000 na wyższy "poziom" . Budżet to ok 5000zł (puszka + szkła). Potrzebuję puszkę zeby uwiecznić tripy. Głownie focę w górach + spacery + portrety + foty w domu. Do tej pory miałem N 18-55 + N 55-200 (praktycznie nie był uzywany).

    Szukam puszki która będzie uszczelniona (deszcz/śnieg), w miarę czego lekka (bo oprócz aparatu noszę spory tobołek ).

    Zastanawiałem się nad d7000 jednak po przeczytaniu problemow z FF / BF nie wiem czy chce się "pchać" w coś co mnie bedzie denerwować. Uzywałem do tej pory okazjonalnie d90 z N 18-105 i byłem zadowolony, jednak pozostaje sprawa uszczelnienia. D300s troszkę cieżki i leciwy (choć jak wielu powie kultowy). D5200? Jakoś do mnie nie przemawia. Co mam robić kupić d7000? czy może zebrać trochę wiecej kasy, poczekać do konca wakacji (licząć ze spadnie z ceny) i kupić d7100?

    Co do szkła zastanawiałem się nad T 17-50 bez stabilizacji.
    Proszę o pomoc w wyborze, od razu zaznaczam ze wolałbym wybrać cos ze stajni nikona. Ale rowniez zastanawialem sie nad Canonen 60d i Pentax'em K5-II jednak nie mam zielonego pojęcia o ww puszkach.

  2. #2

    Domyślnie

    Co do aparatu to ja brałbym d90 mimo swojego wieku, to praktycznie taki mniejszy braciszek d300 a szkło? Jeżeli w poprzednich obiektywach nie brakowało Ci światła to bierz 18-105, ewentualnie 18-200 jeżeli zależy ci na takim zakresie ogniskowych.

    Pozdrawiam
    d300s, zenit i kiev

  3. #3

    Domyślnie

    D90 + sigma 10-20m w góry, 35mm do focenia w domu, 50mm do portretu i masz zestaw. Może coś sprzedaj i na spacer weź 18-105
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym nie zmieniał puszki na D90, kup sobie narazie coś szerokiego, do tego ze dwie stałki, aparat potrafi odżyć z nowym dobrym szkłem. Nawet sama 35 potrafi dać wiele radości. Porobisz zdjęcia i zobaczysz co Ci potrzeba. Jeśli nie wiesz co Cię ogranicza w puszce to nie jest pora na zmianę.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    11

    Domyślnie

    Aparat razem ze szkłami juz sprzedałem. Troche mi przeszkadzała wolna praca 18-55. Obiektywu jak pisałem 55-200 użyłem raptem kilka razy (a uzytkowanie tego zooma tez nie było przyjemnością ). Puszka oprócz uszczelnienia tez miała mankamenty, troche niskie iso, brak drugiego pokretła, mało przycisków na obudowie, czy chociażby brak dodatkowego wyświetlacza, itp... Pisałem o wodoszczelności. Będąc w Tatrach zimą praktycznie aparat przeleżał cały czas w plecaku. Bałem się o niego ze wzgledu na śnieg, kiedy znow padało tez nie wyciagałem aparatu z obawy o wilgoć/zalanie. Z tego co wiem to d90 nie ma uszczelnionego body....Wiec nie wiem czy byłby to dobry aparat dla mnie...

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    11

    Domyślnie

    Jak jest w końcu z tym d7000? Jaki % ma wade? Są jacyś szczeliwi posiadacze? Czy szczęsliwi posiadacze nie zauważają wad? Powiem szczerze ze bylem napalony na niego...Zaczałem czytac i zmienilem zdanie...Co do stałek to chciałem zacząć od 35 1.8. Ale najpierw musze kupić puszkę a potem wybrać dobrą sztukę. Co do zooma widzę ze polecacie 18-105 tylko boję się ze będzie znow troszkę jak z 18-55 ? dlatego myslalem o t 17-50. Jeszcze padł temat Sigmy 10-20. Jak wspołpracuje z d7k? czy d7k1 ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez namor Zobacz posta
    Szukam puszki która będzie uszczelniona (deszcz/śnieg)
    Jeżeli najważniejsze dla Ciebie jest uszczelnienie aparatu amatorskiego Nikona to wybór jest ograniczony...
    Nikon

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    96

    Domyślnie

    Problem z D7000 to jest jak się naczytasz na forach i potem jeszcze cały czas Ci sami Panowie piszą jaki to szajs. Pewnie jakaś ich ilość jest wadliwa - w elektronice norma to tak do 2% - ale 98 % działa jak sobie konstruktorzy wymyślili. Sam mam swojego od dwóch lat, kupiłem jeszcze z jednej z pierwzych serii, miał BF ale serwis od ręki wyregulował i problemu nie ma.
    Co do szkieł, poszukaj używanego N17-55 2,8 to jest naprawdę super szkło i jakość jego optyki wypłaca się w przypadku D7000 a D7100 to już obowiązkowo. To chyba jedyne szkło, które daje rozdzielczość do matrycy, bo robić 16MP to jeszcze ujdzie ale 24MP kitowym obiektywem....
    A no i jak kupujesz uszczelnioną puszkę to nizapomnij o uszczelnionym szkle
    D810, D600, D7100, D300s, N[80-400VR AF-s, 80-200 AF-D, N50 1,4G AF-s,105 2 DC, 60 2,8 AF-D mikro, 105 2,8 AF-D mikro, 10-24 AF-s DX, 17-35 AF-s, 24-70 AF-s], 2xSB-700

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez namor Zobacz posta
    ...
    Co do szkła zastanawiałem się nad T 17-50 bez stabilizacji.
    Proszę o pomoc w wyborze, od razu zaznaczam ze wolałbym wybrać cos ze stajni nikona. Ale rowniez zastanawialem sie nad Canonen 60d i Pentax'em K5-II jednak nie mam zielonego pojęcia o ww puszkach.
    Posiadam tego Tamrona i bardzo sobie chwalę. Jest to jeden z lepszych zoomów na DX za rozsądne pieniądze.
    A co do korpusu, to D7000 z obecnej dystrybucji wydaje się dobrym wyborem.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam!
    od lutego br. jestem posiadaczem d7000 po przeczytaniu forum zacząłem doszukiwać się problemu z AF po wykonaniu testu Foccal na br/ff zarówno ja jak i forumowicze stwierdzili że nie mam tego problemu także już się nie doszukuję wad. jedyną rzeczą z której jestem nie zadowolony to mydlany(z moich obserwacji) N 50mm 1.8 przy f/1.8 przy zakupach przez internet przegapiłem upływ 10 dni.
    wracając do tematu polecam d7000.
    Ostatnio edytowane przez gerald_ ; 13-05-2013 o 23:23
    D7000 + Meike MB-D11 + SB-700 | N18-105VR | N50 1.8G | N35 1.8G | T SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD |.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •