Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Jaki laptop dla fotografa?

    Czołem.

    Jak w temacie. Mam w zasadzie tylko dwa wymagania:

    1. Monitor, który nie będzie kłamał (podstawa)
    2. Uciągnie pliki z d800 z taką prędkością jak C2D+4gb ram przetwarzał pliki z D200/S5

    Jakieś sugestie? Bo w kwestii wyświetlaczy informacji w necie niewiele. Oczywiście wolałbym uniknąć wydawania 10 tyś zł.

    Aha, nie gram w gierki oraz nie lubię Appla

    Z góry dzięki

  2. #2
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Praktycznie nie istnieją laptopy, na których wyświetlaczach można w sposób wiarygodny wywoływać cyfrowe negatywy.

    Dlatego, tak czy owak będziesz zmuszony do podłączenia zewnętrznego monitora.

    W związku z powyższym, praktycznie każdy laptop z procesorem i5, czy i7 spełni Twoje oczekiwania.

    Do wydania, 2,5-3k na laptopa i jakieś 2,5-3k na monitor, czyli w sumie mniej niż 10k.
    Medice, cura te ipsum.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam HP Elitebook 8560w z DreamColor. To taki IPS, z tym samym są też dell'e, ale dellom podziękowałem.

    Spróbuję krótko... Z jednej strony jest to totalna porażka, bo ten ekran (to matryca IPS, jakieś 1500 zł różnicy w porównaniu do zwykłej) ma zielony zafarb z lewej, a magentowy z prawej strony, rozchodzący się od dolnych rogów. Problem generalnie szeroko znany również wśród użytkowników monitorów, którzy nie mieli na eizo a chcieli monitor do fotografii. Przeszedłem trzy wymiany paneli. Na ostatnim było już w miarę, tj. zafarby nadal były, ale w miarę akceptowalne. Środek ekranu bez zarzutu. Niestety panel się spierniczył i po kolejnej wymianie znowu mam owe kolorki. Kiedyś znowu zareklamuję. Generalnie rozczarowanie, bo jest to kupa siana za panel który ma się nadawać do grafiki. Jest to niby wada tej technologii, co opinie z różnych stron świata potwierdzają.

    Z drugiej strony można się przyzwyczaić. A laptop pozwala obrabiać zdjęcia będąc non stop w podróży, będąc gdziekolwiek. Dla mnie ogromna zaleta. Wyświetla też pełne Adobe RGB, ale z tego póki co nie korzystam. Niesamowity kontrast na którym widać wszystkie błędy w cieniach lub czarnym tle, szerokie kąty widzenia dzięki czemu zdjęcie nie zmienia się o 180 stopnie po uniesieniu głowy o 5 cm. w górę.. Mógłbym go zwrócić ze względu na problemy wyświetlacza, ale mimo wszystko używam.

    Czyli - sam musisz wybrać. Ideałów raczej nie ma, ale można powalczyć. Mam panel który spełnia swoje zadanie, ale kupa siana + nieprawidłowe działanie = średnia satysfakcja. Ale też nie ma na co wymienić.

    Są też Thinkpady, kiedyś miały wypaśne IPS, ale teraz chyba nie mają. Mają za to ekran "podobno" w miarę dobry, ale nie testowałem. Reszta słabo. Rzecz badałem w okolicach września zeszłego roku i na polu bitwy były tylko dell, hp i lenovo. Apple nawet nie badałem.

    Reszta to wg uznania... dysk SSD dużo daje, ale lepiej dobry (samsung, intel).

  4. #4

    Domyślnie

    jest lenovo x230 z IPS, ale to 12,5 cala.
    ostatnio znalazlem cos takiego: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja...A.77350.0.html Tylko to 13 cali i max 4gb ramu

  5. #5

    Domyślnie

    No tak, ja odrzucałem takie w które nie da się wrzucić 16 GB tamu, a najlepiej docelowo 32. Sony miało jakieś takie, że chwalili się ekranem, ale 12 GB Ramu max bodajże.

    Co do Apple, to u mnie odpada ze względów zawodowych. Ale zdaje się, że tam się też jakoś instaluje Windows, więc jest to też jakaś alternatywa nawet jak trzeba mieć win.

  6. #6

    Domyślnie

    Aha, .... oraz nie lubię Appla
    To, nie będzie tak idealnego monitora
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez azaz44 Zobacz posta
    Ja mam HP Elitebook 8560w z DreamColor.
    Popieram, sprawa z 8570 wygląda bardzo podobnie, wprawdzie w laboratorium nie pracuję i zafarbów nie kontrolowałem anie nie wymieniałem z ich powodu matrycy - uważam, że spokojnie da radę.
    Albo może inaczej - ciężko będzie znaleźć coś bliższego optimum.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez azaz44 Zobacz posta
    Ja mam HP Elitebook 8560w z DreamColor. To taki IPS, z tym samym są też dell'e, ale dellom podziękowałem.
    a można wiedzieć jakie nieprzyjemne doświadczenia z dellami miałeś?
    przyda mi się taka wiedza, bo marzy mi się nowy XPS 15 (L521x), bo jest świetnie wykończony i ma mocne podzespoły nawet w tych słabszych konfiguracjach (które niestety zaczynają się od 4,5K PLN... :/), a o matrycy tez czytałem kilka pochlebnych opinii

  9. #9
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek_wozniak Zobacz posta
    ... a o matrycy tez czytałem kilka pochlebnych opinii
    Np. co konkretnie?

    Co to ostatnimi czasy za moda nastała, na gmeranie przy zdjęciach na laptokach?

    Toż to nie wiadomo gdzie toto przypiąć, nawet w amatorszczyźnie.
    Medice, cura te ipsum.

  10. #10

    Domyślnie

    Za 6 tys. zestaw:
    monitor eizo - wedle wyboru, jest wiele opcji
    laptop - min i5, 16 GB ramu, SSD
    Powinno wystarczyć
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •