Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Zeiss 16-80

  1. #1

    Domyślnie Zeiss 16-80

    Właśnie przejrzałem test obiektywu Zeiss 16-80/3.5-4.5 (system Sony Alpha) na photozone.de. Wydaje się być lepszy optycznie od Nikkora 18-70. No i te 2mm na początku robią różnice. Szkoda, że Nikon nie wprowadził szkła o właśnie takim zakresie (choćby zamiast 18-135, jako następca 18-70). Pewnie bym się skusił na takie 16-80/3.5-4.5 AF-S VR Mogło by to kosztować nawet tyle co ten Zeiss
    D610 20,35,50,85/1.8G 70-200/4G SB500 GR LX100

  2. #2

    Domyślnie

    Coraz więcej firm wprowadza takie "kity", patrz Zuiko Digital 12-60 F2.8-4 i myślę, że taki dobrych zakresów będzie sporo dla matryc < niż FF. Tak samo jak coraz więcej jest uniwersalnych zoomów patrz zapowiedziany Sony 18-250mm F3.5-6.3

  3. #3

    Domyślnie

    CzłowiekZ pamiętaj, że Olympus do którego jest ten 12-60 to system 3/4.
    Co do "długich" zoomów to jasne, że będzie się ich pojawiać coraz więcej. Bo każy chce teraz mieć lustrzankę cyfrową, bo taka moda, a najlepiej żeby miała zoom'a x10, tak jak fajowe kompakty
    NIKON Coolpix S510

  4. #4

    Domyślnie

    Mi bardziej zależało by nie na megazoomie, a na czymś w miarę szerokim i o przyzwoitej jakości optycznej - czymś pomiędzy N18-70 i N17-55 - zarówno pod względem optyki, wielkości jak i ceny.
    D610 20,35,50,85/1.8G 70-200/4G SB500 GR LX100

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CzłowiekZ Zobacz posta
    Coraz więcej firm wprowadza takie "kity", patrz Zuiko Digital 12-60 F2.8-4 i myślę, że taki dobrych zakresów będzie sporo dla matryc < niż FF.
    Tego Zuiko to póki co nie ma , tak jak wiekszości zapowiadanych przez Olympusa "wynalazków"
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  6. #6

    Domyślnie

    Szkło fajne. Tylko ktoś wspominał tu o tych 2mm bonusowych. Problem polega na tym, że właśnie te 16mm to najsłabsza strona tego obiektywu. Cena 700Eur. Z minusów to jeszcze AF na śrubokręt. W sumie Sony ma jednak niezły bonus systemowy na tych szkłach.
    Ciekawe czy Zeiss zacznie kiedyś produkować wzorem Tokiny, Tamrona i Sigmy - obiektywy AF do różnych systemów.
    Pozdrawiam
    Marcin

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Le Sir Zobacz posta
    CzłowiekZ pamiętaj, że Olympus do którego jest ten 12-60 to system 3/4.
    Chyba 4/3 ale jakie to ma znaczenie dla MO da tyle samo co ten Zeiss 16-80, z tym że jest jaśniejszy, uszczelniony i ma silnik SWD.

    Cytat Zamieszczone przez Smurf Zobacz posta
    Tego Zuiko to póki co nie ma , tak jak wiekszości zapowiadanych przez Olympusa "wynalazków"
    Przecież zapowiedzieli które obiektywy będzie można kupić w 2007, a które w 2008.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    ...
    Ciekawe czy Zeiss zacznie kiedyś produkować wzorem Tokiny, Tamrona i Sigmy - obiektywy AF do różnych systemów.
    Z MF to Zeiss już produkuje z mocowaniem Nikona.
    pozdrawiam Krzysiek

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CzłowiekZ Zobacz posta
    Przecież zapowiedzieli które obiektywy będzie można kupić w 2007, a które w 2008.
    Olympus zapowiada różne rzeczy...
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysiek29 Zobacz posta
    Z MF to Zeiss już produkuje z mocowaniem Nikona.
    Ale mnie nie chodzi o MF tylko AF i o pełną elektrykę.
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •