Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Mam dość opadającego modyfikatora

    Miarka się przebrała. Mam dość.

    Posiadam beauty disha 70cm wraz z gridem. Montuję go na standardowy statyw AIR 260 cm.
    Posiadam mocowanie bowens na lampę systemową. Dziś właśnie pod ciężarem disha połamały mi się śrubki.
    Mam lampę studyjną, która pod ciężarem disha mi opadała. Przy mocniejszym dokręceniu,połamałem plastikowe motylki.
    Teraz pytanie jak to rozwiązać. Przychodzą mi do głowy dwie opcje. Proszę o pomoc czy to dobry pomysł. A może jest jeszcze inne rozwiązanie.
    1. Zakup statywu typu boom. Może wtedy dish będzie bardziej wisiał i nie będzie takiego nacisku.
    2. Zakup octy z gridem. Wiem że to jest inny rodzaj światła, ale od jakiegoś czasu chodzi za mną zakup octy.

    Zależy mi na mobilności. Z dishem zdjęcia robię też w plenerze.

    Jakie są wasze przemyślenia i pomysły.

  2. #2

    Domyślnie

    Niestety boom raczej nie rozwiąże problemu, chyba że chcesz świecić zawsze w 'luźnym zwisie' czyli +/- pionowo w dół...
    Okta też może być upadkiem z deszczu pod rynnę, pewnie bęziesz chciał większą niż 70cm a więc będzie ważyła podobnie do disha (a może masz bardzo ciężki talerz? kiedyś miałem takiego 'mosiężnego' ważyło to tyle, że można by zabić).

    Raczej szedłbym w kierunku wzmocnienia/wymiany uchwytu lampy/bracketa, może da się go czymś wzmocnić, skręcić dodatkowo metalowymi kątownikami?

    Jaka to lampa?

  3. #3

    Domyślnie

    Lampa studyjna SPARK 200 Jinbei a uchwyt do lampy systemowej to coś takiego http://allegro.pl/uchwyt-do-lamp-sys...236454472.html.
    Nie wiem czy mój dish dużo waży. Postaram się go jutro zważyć, ale wagę mam tylko do 5kg.

  4. #4

    Domyślnie

    No chyba nie waży więcej !?
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  5. #5

    Domyślnie

    Bracket mam taki sam, ta śruba nie jest zbyt wypasiona, w tym przypadku można ją próbować wymieniać ale cała konstrukcja jest dość delikatna, więc zbyt mocne dokręcenie może spowodować, że całość pęknie.
    Za to ta w lampie wygląda na solidną, dziwne że opada, może rzeczywiście jakiś pancerny ten dish?

    W mojej reporterskiej opada tylko jeśli naprawdę mocno świruję boomem a przy studyjnych nawet nie drgnie, zważ disha ja jutro też zważę swojego.

    (taki głupi pomysł - może wystarczy przeciwwaga zawieszona z drugiej strony (z tyłu) lampy? Worki takie plenerowe można kupić do środka cokolwiek - ja wsadzam sól (nierozpakowaną oczywiście w torebce - tanio i wszędzie można kupić, no i czyściej niż sypać tam piach czy inne ziemie))...

  6. #6

    Domyślnie

    Jutro podam wagę. Braket do systemówki zakupię jeszcze jeden. Chyba, że możecie polecić solidniejszy jakiś inny.

  7. #7

    Domyślnie

    Jakby z tyłu lampy umieścić jakąś przeciwwagę, to obciążenie ma jarzemku byłoby mniejsze
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  8. #8

    Domyślnie

    Można coś takiego dodać. Nie wiem tylko czy to będzie dobrze działać. Obawiam się ze siła będzie za mała. Za krótkie ramię.

    Dobra sprawdziłem wagę. Mój dish z gridem waży prawie 3kg. Czy ktoś ważył swojego ?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 05-06-2013 o 01:49

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam czterdziestkę tylko, ale waży 0,95...

  10. #10

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •