Close

Strona 2 z 36 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 351
  1. #11
    Oszczędny w słowach Awatar Jarek.K
    Dołączył
    07 2012
    Miasto
    Piotrków Tryb
    Posty
    40

    Domyślnie

    I moim zdaniem tez bardzo dobrze ci co chcą używać niech za to płacą tzn.kupią licencje a nie jak do tej pory x% używa wiadomo w jaki sposób...dlaczego mają mieć łatwiej i taniej niż ja?

  2. #12

    Domyślnie

    Jarek, nie do końca masz rację. Popatrz ilu Twoich znajomych fotografów, korzysta z poprzedniej wersji PS'a. Nie każdy musi/chce/ma potrzebę aktualizacji co roku produktu. Do wersji CS6 mógł zdecydować. Dziś musi płacić za produkt który cały czas będzie aktualny ale jego możliwości mogą być znacznie powyżej potrzeb osoby z niego korzystającej. Faktem jest, że wielu korzysta z pirata. Ale znam kilku, którzy mieli pirata dłużej niż okres triala i kiedy tylko była możliwość i uznali, że trzeba zapłacili za licencję. Popczytaj też wypowiedzi CEO Adobe który pomija milczeniem sprawę różnicy w cenach PS w USA a np Polsce. Popatrz ile Ty zarabiasz ile zleceń musisz zrobić by kupić PS'a a ile fotograf w USA.
    FUJI X-T3/18-55/35 1.4

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarek.K Zobacz posta
    I moim zdaniem tez bardzo dobrze ci co chcą używać niech za to płacą tzn.kupią licencje a nie jak do tej pory x% używa wiadomo w jaki sposób...dlaczego mają mieć łatwiej i taniej niż ja?

    bo masz z tego pieniądze, a ja sobie obrobię fotkę żony od czasu do czasu i schowam w szuflade

  4. #14
    Oszczędny w słowach Awatar Jarek.K
    Dołączył
    07 2012
    Miasto
    Piotrków Tryb
    Posty
    40

    Domyślnie

    Wiem że nie do końca mam racje i nadal korzystam z cs5 i jakoś nie czuje potrzeby aktualizacji...a robiąc fotkę dla żony zawsze można legalnie skorzystać z triala/ lub wykupić subskrybcje na okres na jaki będzie program potrzebny.Pomijam oczywiście fakt cen w stanach i u nas... Jest tylko jedno ale zobaczcie co zrobiło sie z fotografią poprzez spadek cen sprzętu i ogólnodostępność...

  5. #15

    Domyślnie

    Do tego jeszcze dojść podobna sytuacja jak z lightroomem 4 - kolejna automatyczna aktualizacja uprzykrzy wszystkim życie na długie miesiące tylko w tym przypadku nie będzie można wrócić do poprzedniej wersji.

    Może nigdy nie być poprawy bo jak wywrzecie presję na firmę ?

  6. #16

    Domyślnie

    Tak, tak, bo to, że będzie tylko cloud spowoduje, że nie będzie pirackich wersji...
    Oj panowie...

  7. #17

    Domyślnie

    Wiadomo że będzie, ale jeśli ktoś się twardo trzyma legalnej wersji...

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez erro Zobacz posta
    Wiadomo że będzie, ale jeśli ktoś się twardo trzyma legalnej wersji...
    To tylko na tym zyska, cena - VAT - podatek, za dostęp do zawsze aktualnej wersji programu - nie przesadzajmy, nie jest wcale tak drogo...

    Dodatkowo CS6 nie przestanie działać, jeśli komuś teraz wystarcza wersja CS6 (albo z przykładu powyżej starsza wersja) to niby dlaczego miałby z niej rezygnować i wchodzić w clouda? Zostanie dalej na swoje - odpowiadającej mu - wersji CS3 czy tam 4...

  9. #19
    Oszczędny w słowach Awatar Jarek.K
    Dołączył
    07 2012
    Miasto
    Piotrków Tryb
    Posty
    40

    Domyślnie

    Zobaczcie jeszcze co Adobe zrobiło z Lightroom i Nik Jak połączył sie z gogle nie wspomnę jeszcze wersjach dla studentów... A wy ciągle narzekacie a i tak kupujecie puszki i szkła po naście tys zł...

  10. #20

    Domyślnie

    Przyjmujesz zasadę odpowiedzialności zbiorowej. To, czy ktoś używa pirackiej kopii programu to jego decyzja i odpowiedzialność. Nie moja. A korporacyjne reguły nie mają na celu poprawy sytuacji użytkownika, lecz poprawę za wszelką cenę (z VATem) wyniku finansowego. A ta motywacja nie wzbudza mojego zrozumienia, gdyż zakłada skubanie mojej osoby. Pomijam już taki detal, że tego rodzaju podłączenie użytkownika stwarza pokusę śledzenia jego kroków. Wiadomo ile kto pracuje, kiedy, co robi.

    nie przesadzajmy, nie jest wcale tak drogo...
    Dla sprzedającego owszem, dla kupującego wręcz przeciwnie.

    A wy ciągle narzekacie a i tak kupujecie puszki i szkła po naście tys zł...
    ... i? Właściciel mercedesa lepiej znosi skubanie?
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

Strona 2 z 36 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •