Close

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 106
  1. #11

    Domyślnie

    Zacząłem czytać twój poradnik i o to w części drugiej napotkałem oto taki błąd, dość istoty jak mi się wydaję :


    "Exposure – nazwa jest trochę myląca, bo ekspozycja jest ustalana w momencie wykonania zdjęcia i nie sposób jej zmienić, ale przyjmijmy, że chodzi po prostu o korekcję stopnia naświetlenia; przesuwając suwak w prawo, rozjaśniamy zdjęcie (tak, jakbyśmy w aparacie zastosowali wyższe ISO – analogia o tyle dobra, że również tutaj pojawiają się szumy, najbardziej widoczne w ciemnych obszarach); przesuwając suwak w lewo, ściemniamy zdjęcie. Korygując to ustawienie, warto obserwować histogram, aby nie doprowadzić do przepaleń lub niedoświetleń. "

    to dobrze napisane jest, to jest ekspozycja
    a Tobie najzwyczajniej chodziło o kompozycję


    Przepraszam, że poprawiłem autora, cały szacunek za kawał świetnej roboty
    pozdrawiam
    D700 // S 24-70 2,8 // N 35 1.8 DX // SB700 //

  2. #12

    Domyślnie

    KKOKOSZ - Bardzo Dziękuję, proszę o więcej.
    Panerai vel Eliot Capone

  3. #13

    Domyślnie

    Szacunek i wielkie podziękowania!
    Niedawno sobie ściągnąłem trial-a LR i nie było czasu się nim pobawić. Dzięki Twoim artykułom muszę się zmobilizować...
    Nikon

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez picia78 Zobacz posta
    to dobrze napisane jest, to jest ekspozycja
    a Tobie najzwyczajniej chodziło o kompozycję
    Tu się nie zgodzę, to nie jest ekspozycja Na ekspozycję składa się np. czas naświetlania, którego już nie skorygujemy suwaczkiem "Exposure" (tak, dłuższy czas to jaśniejsze zdjęcie, ale też możliwość np. kreatywnego rozmazania zdjęcia). To raczej takie bardziej inteligentne rozjaśnienie/przyciemnienie, tak naprawdę pasuje mi tu bardziej "wirtualne ISO" - zwróć uwagę, że podobnie jak przy zwiększaniu ISO w aparacie, także tutaj rosną szumy. Więc podtrzymuję swoją tezę, że suwak "Exposure" nie daje nam PEŁNEJ możliwości korekcji ekspozycji.

    Za wszystkie uwagi serdecznie dziękuję i postaram się "na dniach" wrzucić część V

  5. #15

    Domyślnie

    Czy na blogspocie masz możliwość dodania do sidebara, na górze, tuż pod wyszukiwarką widgetu "Ostatnie wpisy"? Dodatkowo przydaje się też lista kategorii i mądre dodawanie wpisów do nich. W tej chwili masz jedną, baaardzo długą stronę - i żadnego sposobu dotarcia na skróty do tekstów o LR. Gdy sobie otworzę Twój pierwszy post tutaj jest mi łatwo, ale to nie tędy droga; Przyjdą userzy z Google czy innej wyszukiwarki, być może zainteresuje ich temat - skąd mają wiedzieć, że napisałeś coś więcej? Warto o tym pomyśleć, jeśli planujesz dłuższą przygodę z aktywnym blogowaniem

    PS.
    Dodatkowo polecę "podobne wpisy" pod każdym postem - blogspot ma to świetnie rozwiązane, przynajmniej na tych blogach które czasami odwiedzam.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bielack Zobacz posta
    Czy na blogspocie masz możliwość dodania do sidebara, na górze, tuż pod wyszukiwarką widgetu "Ostatnie wpisy"? Dodatkowo przydaje się też lista kategorii i mądre dodawanie wpisów do nich. W tej chwili masz jedną, baaardzo długą stronę - i żadnego sposobu dotarcia na skróty do tekstów o LR.
    Możliwość dotarcia do wcześniejszych wpisów jest w pasku po prawej stronie bloga - jest tam archiwum z wszystkimi wpisami, wyszukiwarka, lista etykiet i lista 10 najpopularniejszych postów. Myślę, że to wystarcza do wyszukania postów - staram się każdy wpis opatrywać odpowiednimi etykietami, więc po wpisaniu do wyszukiwarki na blogu ciągu "cyfrowa ciemnia" lub "lightroom" można szybko znaleźć posty, w których się odnoszę do tego programu Wydaje mi się to całkiem wystarczające

    PS.
    Dodatkowo polecę "podobne wpisy" pod każdym postem - blogspot ma to świetnie rozwiązane, przynajmniej na tych blogach które czasami odwiedzam.
    A tutaj nie wiem, jak takie coś dodać i jak to wygląda - mógłbyś podać przykład blogu z takim rozwiązaniem albo nazwę gadżetu?

  7. #17

    Domyślnie

    bardzo fajny projekt. Jednak istanieje już szczegółowy opis-poradnik wraz ze zdjeciami i opisami z LR na pewnym portalu.
    .........

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Davit Zobacz posta
    Jednak istanieje już szczegółowy opis-poradnik wraz ze zdjeciami i opisami z LR na pewnym portalu.
    Bez wątpienia. Jest też mnóstwo wideoporadników, sztuczek na YT i innych pomocy. Są też książki do Lightrooma. Jest dokumentacja. A mimo to ciągle pojawiają się pytania o podstawy Poza tym, każdy autor na co innego zwraca uwagę i inaczej potrafi wykorzystać dostępne narzędzia. Moje opisy nie są ani bardzo szczegółowe, ani tym bardziej kompletne - mają raczej zaciekawić i zachęcić do wypróbowania. Bo ponad rok temu ja sam byłem bardzo sceptycznie nastawiony do Lightrooma, a jego filozofia pracy wcale do mnie nie przemawiała. Przełamałem się jednak i nie żałuję, a że ze strony znajomych pojawiły się pytania o różne elementy programu, to zamiast opisywać je n-razy w mailach lub szukać po innych stronach, postanowiłem wrzucić te informacje na bloga Zaręczam też, że są to opisy autorskie, nie zaczerpnięte z żadnego innego miejsca w sieci.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kkokosz Zobacz posta
    Możliwość dotarcia do wcześniejszych wpisów jest w pasku po prawej stronie bloga - jest tam archiwum z wszystkimi wpisami, wyszukiwarka, lista etykiet i lista 10 najpopularniejszych postów. Myślę, że to wystarcza do wyszukania postów[...]
    Gdyby to, co masz teraz wystarczało, nie zadawałbym sobie trudu by podpowiadać Ci inne, sprawdzone rozwiązania. Zawodowo mam do czynienia z blogowaniem, dlatego proponuję coś, co naprawdę działa. Ale nie będę na siłę zmuszał


    Cytat Zamieszczone przez kkokosz Zobacz posta
    A tutaj nie wiem, jak takie coś dodać i jak to wygląda - mógłbyś podać przykład blogu z takim rozwiązaniem albo nazwę gadżetu?
    Blog może nie do końca fotograficzny, ale na blogspocie: http://www.alinarose.pl/ (opcja "You might also like" pod każdym wpisem) i próba przeniesienia tego na "zwykłego" Wordpressa: http://estyl.pl/blog/ (Pod każdym wpisem jako "Powiązane posty").

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bielack Zobacz posta
    Gdyby to, co masz teraz wystarczało, nie zadawałbym sobie trudu by podpowiadać Ci inne, sprawdzone rozwiązania. Zawodowo mam do czynienia z blogowaniem, dlatego proponuję coś, co naprawdę działa. Ale nie będę na siłę zmuszał
    Nie o to chodzi - po prostu spośród najpopularniejszych dostępnych gadżetów wykorzystałem wszystkie, aby ułatwić odszukiwanie informacji. Nie znalazłem takiego, o którym piszesz - ale oczywiście jest możliwe, że istnieje gdzieś wśród tysiąca dostępnych.

    Cytat Zamieszczone przez Bielack Zobacz posta
    Blog może nie do końca fotograficzny, ale na blogspocie: http://www.alinarose.pl/ (opcja "You might also like" pod każdym wpisem) i próba przeniesienia tego na "zwykłego" Wordpressa: http://estyl.pl/blog/ (Pod każdym wpisem jako "Powiązane posty").
    Ten gadżet wypróbowałem (dzięki!) - ale co zrobić, żeby cokolwiek pojawiło się w jego obszarze? To się wypełni automatycznie po jakimś czasie? Miałem nadzieję, że to działa tak, że przeszukuje bloga i na podstawie etykiet dobiera podobne wpisy. Na razie jednak pod każdym postem mam po prostu pustą ramkę...
    Ostatnio edytowane przez kkokosz ; 09-05-2013 o 22:03

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •