Close

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 101 do 106 z 106
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Historii nie można skopiować. Jest ona zapominana po wyłączeniu LR.
    Natomiast możesz zapisać dane obróbki (czyli co zostało zmienione), nie zapiszesz kolejności zmian.
    Wszelkie informacje zapisywane są w katalogu, albo plikach XMP (jeśli to włączysz). Jak masz zapisane w XMP, wystarczy, że skopiujesz tylko ten plik. Jednak jeśli zmienisz nazwę zdjęcia, to później wczytanie danych z XMP będzie nie możliwe, bo plik ma zaszytą nazwę zdjęcia.
    Witam.

    Dobra robota.

    Mam pewną wątpliwość, a mianowicie, jeżeli mam już obrobione fotki i włączę automatyczne tworzenie plików XMP, to jak zmusić Lightrooma 4 żeby wygenerował pliki XMP dla określonej grupy zdjęć ?

    Chciałbym w ten sposób zabezpieczyć fotki, w które włożyłem najwięcej pracy.

    Pozdrawiam
    Mariusz
    Pozdrawiam

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mario Zobacz posta
    Witam.

    Dobra robota.

    Mam pewną wątpliwość, a mianowicie, jeżeli mam już obrobione fotki i włączę automatyczne tworzenie plików XMP, to jak zmusić Lightrooma 4 żeby wygenerował pliki XMP dla określonej grupy zdjęć ?

    Chciałbym w ten sposób zabezpieczyć fotki, w które włożyłem najwięcej pracy.

    Pozdrawiam
    Mariusz
    Moduł library - zaznaczasz zdjęcia którym chcesz wygenerować pliki XMP - dajesz skrót ctrl+s potwierdzasz w oknie dialogowym i..... już

  3. #103

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedź.

    Może źle określiłem o co mi chodzi. Chciałbym zapisać listę wykonanych operacji na danym zdjęciu bez względu czy jest w formacie NEF, TIFF czy JPG (żeby w razie awarii szybko móc rozpocząć pracę w miejscu, w którym skończyłem).
    Funkcja którą podałeś zapisuje tylko dla NEFa.
    Pozdrawiam

  4. #104

    Domyślnie

    A ja mam pytanie odnośnie plików xmp.
    Przenoszę taki plik razem z rawem do innego katalogu i dogrywam go do lightrooma poprzez import i lightroom niby widzi zmiany jakie były w zdjęciu ale w zakładce historia nie wyświetlają się wszystkie zmiany jakie na rawie były robione, nie ma nic poza datą i godziną exportu - jest tylko jedna linijka wpisu.
    Czy tak to działa, czy coś źle zrobiłem?
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  5. #105

    Domyślnie

    A historia zmian nie jest przypadkiem w cache?
    W XMP jest chyba tylko finalny efekt.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  6. #106

    Domyślnie

    No właśnie tak by to wyglądało i to mi zaginęło.
    To że można zmienić lokalizację zapisu cache'a to wiem, ale czy da się zmienić pozostałe ścieżki zapisów które wykonuje program, a które umieszcza w katalogu dokumentów użytkownika? Albo mu przynajmniej wskazać gdzie się znajdują ( gdzie zostały przeniesione)?
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •