Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57
  1. #1

    Domyślnie Colpix czy lustrzanka?

    Witam wszystkich i gorąco pozdrawiam. Zepsuł mi się colpix P90 - błąd obiektywu i nadszedł czas na zmiany. Stwierdziłem, że nie opłaca mi się naprawiać, zresztą technologia poszła wysoko do przodu. Zastanawiam się nad kupnem lustrzanki. Korci mnie D90. Z drugiej strony zadaję sobie pytanie po co mi taki poważny aparat? Z czasem wdam się tylko w koszty. Kupić po to żeby tylko mieć? Żeby powiedzieć ja mam? Z coplixa P90 byłem zadowolony i chciałem wymienić na inny. Proszę o radę co wybrać? Jaki model? Oczywiście nie interesują mnie ustawienia automatyczne lecz manualne. Pytanie będzie jaki mam budżet? Mogę wydać 1 tys. a mogę 3 tys.
    Co będę chciał focić? Wnętrza, przyrodę, szybko poruszające się przedmioty, ludzie. Lubię foty nocne. Przydałby się również dobry i skuteczny zoom.
    Dziękuję za profesjonalne odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Karampuch ; 02-05-2013 o 19:28

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli jesteś w stanie zaakceptować wielkość lustrzanki to bierz choćby jakąś lowendową z kitem, dokup SB400 i pod każdym względem będzie to lepsze od Coolpixa. Nie biorę pod uwagę Coolpixa A, który kosztuje 4tys.

  3. #3

    Domyślnie

    D90 + 18-105 + jakaś lampka (choćby YN460II) + statyw i zrobisz prawie wszystko co wymieniłeś w przyszłości dokupisz 35 1.8 i będzie czad.
    || 5D + 85 1.8 || R+600 + YN622C ||
    Zapraszam - https://www.facebook.com/photo.kf

  4. #4

    Domyślnie

    A może warto się zastanowić nad D3100/D3200 + 18-105 + 35/1.8 + jakakolwiek lampa? Jeśli używasz aparatu bardzo często, to warto dopłacić do D90 chociażby ze względu na ergonomię.
    D90 | F75 | F70
    35/1.8G | 50/1.8D | 28-85/3.5-4.5 | 18-105/3.5-5.6G | T80-200/4 AI-S
    PLC3 | 12XP | H44M-4 | P135/2.8

  5. #5

    Domyślnie

    A po kiego grzyba mu ta lampa na dzień dobry? P90 nie ma gorącej stopki i rownież pytający nie wyraża nią zainteresowania w pytaniu.
    Völkchlor

  6. #6

    Domyślnie

    No jak pisze o ludziach to też pewnie w mieszkaniach, a zewnętrzna lampa daje więcej możliwości niż wbudowana.

  7. #7

    Domyślnie

    No tak, bez lampy to sie nie da w mieszkaniu zdjeć robić. Włącza się alarm i przyjeżdza straż ogniowa.

    Rozumiem parę lat temu D70, kasza pęczak na ISO 800 i te sprawy, ale teraz technika poszła na przód i DSLR mają ciut lepsze ISO, poza tym jest stabilizacja, są jasne szkła.. Nie twierdze ze lampa to bezużyteczny sprzęt, tylko nie widzę sensu kupowania jej na dzień dobry. To taka historia z cyklu - stałka musisz mieć, 50/1.8 lub 35/1.8 - no obowiazkowa w torbie fotografa!
    Völkchlor

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    A po kiego grzyba mu ta lampa na dzień dobry? P90 nie ma gorącej stopki i rownież pytający nie wyraża nią zainteresowania w pytaniu.
    a kto w ogóle mówi o P90 i lampie?
    || 5D + 85 1.8 || R+600 + YN622C ||
    Zapraszam - https://www.facebook.com/photo.kf

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Widzę, że namawiacie mnie na lustro. Sam też miałem chrapkę na taki wynalazek. Podjąłem decyzję. Przechodzę na kolejny stopień. Ktoś zapytał ile focę? Będzie z 5 000 zdjęć rocznie. Teraz proszę o pomoc w wyborze lustra. Zastanawiam się nad D3100, D5100 i D90. Wszystkie miałem w rękach i powiem szczerze, że ręce mi się zaczęsły gdy przeglądałem D90. Na dzięń dobry nie w głowie mi lampa błyskowa, bo ta dopiero w późniejszym czasie. Natomiast obowiązkowo statyw. Jeżeli macie jakiś konkrety na myśli to chętnie skorzystam z pomocy. Dziękuję i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Karampuch ; 03-05-2013 o 20:25

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez militarius Zobacz posta
    a kto w ogóle mówi o P90 i lampie?
    Ja mówię. Autor wymienił go jako poprzedni aparat, a skoro P90 nie ma gorącej stopki, to nie uzywał lampy zewnętrznej - a co za tym idzie brakować mu jej nie będzie i nie ma sensu na dzień dobry jej kupować.

    Takie akcesoria się kupuje jak są potrzebne, a nie z automatu. Na tej samej zasadzie widzę jak ludzie kupują filtry (bo mogą!), ale nie wiedzą w ogole jakie kupić, i po co je kupić, do czego się przydadzą.. "Hej, jaki filtr warto kupić do 18-55??"...

    Cytat Zamieszczone przez Karampuch Zobacz posta
    Natomiast obowiązkowo statyw. Jeżeli macie jakiś konkrety na myśli to chętnie skorzystam z pomocy.
    Kup taki na jaki cię stać, ale nie polecam niczego tańszego jak ~150 zeta - chyba ze lubisz funkcje typu dynamiczna zmiana kadru lub autosugestia kompozycji. No chyba ze coś dobrego uzywanego.
    Ostatnio edytowane przez pastwisko ; 03-05-2013 o 21:02
    Völkchlor

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •