Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 52
  1. #41

    Domyślnie

    Oczywiście, że oryginały lub dobre zamienniki są lepsze od wydruku.
    Co jednak jak są nie do kupienia?
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  2. #42
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Akurat Nikon coś tam ma. Proszę o podpowiedź odnośnie smarowania "boków" gumy. Na powierzchni gumy jest taśma natomiast kraje nie mają taśmy i rozumiem że trzeba te miejsca gdzie guma wchodzi należy smarować klejem. Smarować i korpus i gumę? B 7000 to klej który sprzedają Chińczycy ktoś go stosował czy lepiej jakiś inny do tego celu zastosować?

  3. #43

    Domyślnie

    Ale o czym Ty teraz piszesz? O oryginalnej gumie czy o tym chińskim badziewiu?
    Chińskie już przerabiałem o czym pisałem tutaj, te gówna nawet nie mają najważniejszego, czyli tego pina wchodzącego w grip z dziurką na śrubkę wkręcaną od komory baterii przez co się kupy nie trzyma.
    Oryginalny zestaw masz na ali za ok 250zł. Skraje od strony bagnetu nie mają kleju i niczym nie musisz tego smarować, wchodzi na wcisk jak główna powierzchnia się przyklei.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  4. #44
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Ale o czym Ty teraz piszesz? O oryginalnej gumie czy o tym chińskim badziewiu?
    Piszę o oryginalnej części. Wczoraj otrzymałem z serwisu nikona i potwierdzam jest zaczep z otworem na śrubkę oraz jest wklejona obejma plastikowa dla lepszego osadzenia gumy na aparacie. Gdy usunąłem starą gumę z D700 w tych miejscach zaznaczonych był naniesiony stary klej. Również w miejscach na korpusie gdzie wchodzi ta guma znajdował się klej. Musiałem sporo się natrudzić aby te miejsca oczyścić.

    D700.jpg

  5. #45

    Domyślnie

    Jak nalozysz tam odrobinę kleju to nic się nie stanie, fabrycznie i tak wchodzi na wcisk i trzyma. Miałeś tam klej? Jesteś pewny, że nikt przed Tobą nie kleił w nim już gum bo serwis tam kleju nie daje...

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  6. #46
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Jeśli ktoś kleił to tylko Ty

  7. #47

    Domyślnie

    Jeśli puszka ode mnie to ja na pewno nie
    Kleiłem, a w zasadzie starałem się przykleić jedynie te badziewne chińskie zamienniki, których bez tony kleju nie sposób przymocować.
    A teraz widząc ile stoją poczciwe 700-tki przestałem się bawić w wymiany bo komplet gum niedługo będzie kosztował połowę ceny jaką będzie można dostać za korpus
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vvojtek Zobacz posta
    Z pachnidłami bym uważał, bo zawierają różne OLEJKI zapachowe i nie tylko, substancje przeciwutleniające i wodę. Jest tez oczywiście etanol, ale on szybko wyparowuje i zostają owe olejki. Niektóre są tłuste i efekt odłuszczania będzie gorszy. Proponuję czysty etanol albo propanol bez dodatków.
    Żadnych perfum... Nawet unikać benzyny ekstrakcyjnej. Od zaprzyjaźnionego serwisu aparatów dostałem benzynę czystą do analizy, można kupić w aptece - i tym dobrze jest oczyszczać.
    Krzysztof Paszkiewicz

  9. #49
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Ja używam izopropanol nie m nic lepszego.

  10. #50

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Nie wiedziałem że jeszcze ktoś to czyta , po tylu latach.
    Tym razem zmieniałem gumy w d800 niestety nie porobiłem zdjęć. A może gdzieś jedno bym znalazł ?
    Ale tak sobie czytam co piszecie. Poprzednio gumy miałem z NPS(D700) ale te zakupiłem na Aliexpress i śmiało stwierdzam po roku użytkowania że wszystko w jak najlepszym porządku, koszt kompletu gum ok 160 zł z tego co pamiętam. Przymierzam się do wymiany w drugiej puszce.
    Problem pojawia się gdzie indziej, o ile pamiętam w d700 było bardzo prosto to zrobić, tak w d800 sprawa wygląda już inaczej. Niestety albo i stety nie wiedziałem o tym, bo bym sie nie zabrał, ale teraz i tak zmienię sam w drugiej
    Do rzeczy: aby dotrzeć do gum trzeba rozebrać prawie całą obudowę:/ dowiedziałem się o tym w trakcie rozkręcając plastik po plastiku, myślę ze to celowy zabieg producenta aby odkręcić jakąś cześć trzeba rozkręcić następną pod którą kryje się kolejna śrubka poprzedniej części i tak składa się całe domino Zabieram się do szukania foty

    - - - - kolejny post - - - - - -
    28810307_2056221304417920_1044274129_o.jpg


    28822078_2056155817757802_415855744_o.jpg Znalazłem coś takiego

    - - - - kolejny post - - - - - -

    28877031_2055908914449159_1455641297_o.jpg i jeszcze to
    D800 | D800 | N16 2.8 | N14-24 | N70-200 2.8 II | S35 1.4 ART | S50 1.4 ART | S85 1.4 | N105 2.8 VR Micro | SB-800 | SB-900 |

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •