Close

Strona 51 z 371 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #501

    Domyślnie

    Możliwe, że NX300 z 30-tką nie korzysta z czujników fazowych, i dlatego przy ostrzeniu musi przejechać dalej, jak przy ostrzeniu kontrastowym. Nie sprawdzałem tego. W menu aparatu nie ma żadnych ustawień związanych z ostrzeniem fazowym czy kontrastowym. Może trzeba w obiektywie uaktualnić firmware? Poza tym, 30-tka to najstarszy z dostępnych obecnie obiektywów NX, zaprojektowany w czasie narodzin systemu. Jego rówieśnicy, 18-55 i 55-200, występują już w III wersji. Ma napęd AF zwykłym silnikiem DC; może dlatego nie jest mistrzem AF-u.

  2. #502

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Możliwe, że NX300 z 30-tką nie korzysta z czujników fazowych, i dlatego przy ostrzeniu musi przejechać dalej, jak przy ostrzeniu kontrastowym. Nie sprawdzałem tego. W menu aparatu nie ma żadnych ustawień związanych z ostrzeniem fazowym czy kontrastowym. Może trzeba w obiektywie uaktualnić firmware? Poza tym, 30-tka to najstarszy z dostępnych obecnie obiektywów NX, zaprojektowany w czasie narodzin systemu. Jego rówieśnicy, 18-55 i 55-200, występują już w III wersji. Ma napęd AF zwykłym silnikiem DC; może dlatego nie jest mistrzem AF-u.
    Firmware mam najnowszy.

    Możliwe że powodem są cechy, które wymieniłeś. Powiedz jak z 16 i 20 mm w tej kwestii?
    Ostatnio edytowane przez GoOrange ; 16-12-2014 o 09:07

  3. #503

    Domyślnie

    NX300 Zdecydowanie najszybciej ostrość ustawia z PZ16-50 i z 1,8/45 3D - z tym drugim w dodatku niemal niesłyszalnie, i chyba nawet troszkę szybciej. Niemniej jednak i z nimi zdarza mu się przejechać poza optymalną ostrość i poprawić, tyle, że robi to bardzo szybko. Z 18-55 III (wersja wcześniejsza) ostrość ustawiana jest minimalnie wolniej, i też zdarza się przejazd za daleko, ale szybko korygowany. 16, 20 i 30 są w zasadzie podobne do siebie - AF jest dość głośny (chyba najgłośniejszy w 20), niezbyt szybki, i przejeżdża poza punkt optymalny i koryguje. Z 50-200, 20-50 i 10 nie sprawdzałem, a pozostałych (60, 85, 12-24) nie mam.

  4. #504

    Domyślnie

    Wielkie dzięki.
    Muszę kiedyś porównać AF NX300 z moim GX1. Na codzień Panas mi wystarcza w 100% ale na wyjazdy chcę coś z lepszą matrycą do zdjęć nocnych, zdjęć z długimi czasami i koniecznie z ostrym szkłem 20-23mm a Samsung wydaje się spełniać te założenia...

  5. #505

    Domyślnie

    Jest nowy firmware do NX300, v.1.45 - poprawia jakieś tam drobne błędy.

    Podoba mi się rozwiązanie Samsunga w nowych modelach: podłącza się aparat do komputera, a ten poprzez program iLauncher sprawdza dostępność firmware'u, w przypadku NX-ów zarówno korpusu jak i obiektywu. Działa to też z nowszymi kompaktami. Szczególnie, że strony wsparcia Samsunga są teraz mocno nieprzejrzyste i trzeba trochę pokopać, żeby dokopać się do uaktualnień, szczególnie dla obiektywów. Bardzo dziwi mnie to, że na stronach w różnych językach/dla różnych krajów dostępne są różne wersje firmware'u jako "najnowsze".
    Ostatnio edytowane przez puch24 ; 16-12-2014 o 23:37

  6. #506

    Domyślnie

    A macie jakąś radę, aby nx300m przy filmowaniu AF nie przeostrzał kilkukrotnie, mimo złapania ostrości za pierwszym razem ?

  7. #507

    Domyślnie

    Domyślnie w czasie filmowania działa tryb C-AF (Continuous). Po złapaniu ostrości trzeba (w trakcie filmowania) nacisnąć przycisk AF, ostrość przestawi się na MF. W momencie zmiany kadru czy odległości trzeba ponownie włączyć AF.

  8. #508

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Domyślnie w czasie filmowania działa tryb C-AF (Continuous). Po złapaniu ostrości trzeba (w trakcie filmowania) nacisnąć przycisk AF, ostrość przestawi się na MF. W momencie zmiany kadru czy odległości trzeba ponownie włączyć AF.
    Dzięki, dobre rozwiązanie. Ale widzę, że focus peaking nie działa podczas filmowania i mf

  9. #509

    Domyślnie

    Ano chyba nie. Ale nie chodzi o to, żeby ręcznie ustawiać ostrość, tylko wyłączyć AF na czas, gdy kadr nie zmienia się, i ponownie włączyć gdy jest potrzebny.

  10. #510

    Domyślnie

    Najczęściej używam Capture One Pro, aktualnie w wersji 8. Niestety ten soft nie bardzo dogaduje się z RAW-ami Samsunga Chyba że jest jakieś rozwiązanie, o którym nie wiem?

    Trzeba będzie się przeprosić z Lightroomem chyba

    Domyślne ustawienia, powiększenie 300%

    CO


    Lr


Strona 51 z 371 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •