Close

Strona 347 z 371 PierwszyPierwszy ... 247297337345346347348349357 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 461 do 3 470 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #3461
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No ok ok przesadziłem z tym podkolorowaniem jaki to super sprzęt, który i tak zwinął się z rynku ale samsung wbił się w rynek zaklepany dla wielkich na rynku i potrafił zrobić świetny system w tak krótkim czasie.
    Szklarnie zrobił taką ze można pozazdrościć, oczywiście ma na takie odczucie wpływ to co się działo z cenami, wały robione przez serwis i wprowadzanie za śmieszne ceny obiektywów do obiegu, potem sprzątanie magazynów i obniżanie cen, a konkurencja wcale tak dobrze nie wyglądała wtedy, NX500 to akurat ostatnie tchnienie firmy i można podchodzić z sentymentem.

  2. #3462

    Domyślnie

    Zdjęcia z obróbki D600 NX500 w tym wątku
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...522&highlight=

    Gdzie ta znaczna przewaga D600 ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Zrobiłem jeszcze wiele porównań, naprawdę różnica niewielka.

  3. #3463

    Domyślnie

    Ty te zdjęcia obrabiałeś?

    Żeby nie było nie chciałem wywoływać kłótni, tylko chciałem by nie pisano głupot bo ktoś kiedyś to przeczyta i się zasugeruje.
    Przy takiej obróbce jak w tamtym wątku to z Nikona D50 różnicy nie zobaczysz

  4. #3464

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Ty te zdjęcia obrabiałeś?

    Żeby nie było nie chciałem wywoływać kłótni, tylko chciałem by nie pisano głupot bo ktoś kiedyś to przeczyta i się zasugeruje.
    Przy takiej obróbce jak w tamtym wątku to z Nikona D50 różnicy nie zobaczysz
    Jeśli moje zdjęcia nie odpowiadają to można np. sobie wejść na Dpreview ściągnąć RAW-y z D600 i NX500 i poobrabiać sobie np w Lightroomie.
    Znaczna różnica w obróbce to jest pomiędzy D600 a NX300/NX30 bo cienie wyciągane już po 1,5 EV na NX300 dawały nieprzyjemny zaszumiony obrazek.
    Z NX500 to inna bajka.

    porównanie
    (nie było w tabeli D600 wiec zamiennie jest D750)
    https://www.dpreview.com/reviews/ima...28907340611892
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 30-03-2018 o 11:55

  5. #3465

    Domyślnie

    Chłopie

    Zrób zdjęcia z dużą rozpiętością tonalną i barwną sceny, poddaj je obróbce w Lr i Ps, zrób to na dobrym monitorze a przestaniesz bluźnić
    zobaczysz wtedy że każda dziesiąta bita na kolor czy pojemności tonalnej ma znaczenie. O obiektywach nie będę wspominała

  6. #3466

    Domyślnie

    maxwawa podobają mi się Twoje testy i wnioski.
    Nie spinaj się za bardzo, bo i tak FFanbojów nie przekonasz,
    próbowałem wczoraj, ale jakoś admin mnie zlinczował.
    Mam podobne przemyślenia co Ty, ale daję już sobie skutecznie spokój,
    bo jak słyszę, że ktoś kupuje wypasione FF i robi tym fotki spalonej kiełbaski na rynku w Krakowie,
    a współczuje mi, że używam starych aparatów, to już nie wiem na jaki poziom schodzi te forum.
    Pozdrawiam i życzę siły walki, bo ja już se daję spokój, ręce mi już opadają.

  7. #3467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Chłopie

    Zrób zdjęcia z dużą rozpiętością tonalną i barwną sceny, poddaj je obróbce w Lr i Ps, zrób to na dobrym monitorze a przestaniesz bluźnić
    zobaczysz wtedy że każda dziesiąta bita na kolor czy pojemności tonalnej ma znaczenie. O obiektywach nie będę wspominała
    OK bo z tego co piszesz to wynika że masz bezpośrednie doświadczenie z tymi aparatami więc pokaż nam swoje zdjęcia z obróbki NX500 i D600 to razem je porównamy.
    Nie obraź się ale jak na razie to piszesz bez żadnych konkretów, tak na zasadzie - znam wschodnie sztuki walki bo obejrzałem "Wejście Smoka" z Bruce Lee
    Tylko konkretne zdjęcia, linki itd. chętnie wymienię się doświadczeniem bo być może faktycznie mam "zły" monitor.

  8. #3468
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale nie ma się co kłócić bo o ile ja uważam że matryca w NX500/NX1 jest świetna to jednak nie odważę się porównywać do matrycy w D600, oczywiście można zakładać że na większości zdjęć będzie podobnie lub to samo ale raw z D600 miażdży pod każdym względem nawet najlepsze aps-c.

  9. #3469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale nie ma się co kłócić bo o ile ja uważam że matryca w NX500/NX1 jest świetna to jednak nie odważę się porównywać do matrycy w D600, oczywiście można zakładać że na większości zdjęć będzie podobnie lub to samo ale raw z D600 miażdży pod każdym względem nawet najlepsze aps-c.
    mam ci uwierzy "na słowo" czy pokażesz gdzieś to miażdżenie?
    a propos cały czas pisze o RAW-ach

    @koberek miałeś rację.

  10. #3470
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Uwierz na słowo, zdarzało mi się obrabiać zepsute zdjęcia z D7200 jak i z D600, raw z D600 pozwala na wiele w wyciąganiu z cieni czy przepaleń, degradacja szczegółów jest dużo mniejsza, kolory udaje się zachować nawet przy wielkich szumach, na poprawnych zdjęciach z obu puszek ciężko coś znaleźć, można co prawda doszukać się mniejszego "ziarna" na zdjęciach z D600 ale trzeba znać obie puchy i szukac tego na 1:1.

Strona 347 z 371 PierwszyPierwszy ... 247297337345346347348349357 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •