Close

Strona 344 z 371 PierwszyPierwszy ... 244294334342343344345346354 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 431 do 3 440 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #3431
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale znajomy jeszcze wczoraj robił zdjęcia NX300 i działa, serio !

  2. #3432

    Domyślnie

    Mój Canon A610 też robi zdjęcia.
    Serio.
    I to lepsze niż niejedno bezlustro.
    Serio.

  3. #3433
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale jaki sens ma twoje trollowanie ?

  4. #3434

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Nawet nie próbuj porównywać aparatów ze stajni Samsunga z Nikonem D600 pod względem obrazu. Nawet Samsung nx 500 ma ogromne tyły jeśli chodzi o matrycę. Nikon D610 czy D600 to ciągle jedna z najlepszych puszek na świecie pod względem matrycy i wie to ten kto obrabiał materiał z obu puszek.
    Samsung niestety nie ma startu do pełnych klatek Nikona, no może D700.
    Co innego ergonomia, mniejsze to, nowsze opcje, focus peaking.

    Ale porównywanie nx do D6x0 to jak porównywać D700 do średniego formatu.
    D600/610 to świetna matryca ale akurat równolegle używałem D600 z NX500 przez 2 lata i obrabiałem z nich zdjęcia, testowałem itd. różnica w ISO czy DR naprawdę niewielka oczywiście na korzyść Nikona ale pisanie przez Ciebie że "NX500 ma ogromne tyły" może pisać tylko teoretyk który tego aparatu nie używał.
    Natomiast NX500 przebija szczegółowością i ostrością Nikona nawet na kitowym obiektywie , w Nikonie trzeba zastosować naprawdę drogie i dobre stałki żeby zbliżyć się do kitowego obiektywu Samsunga za kilkaset złoty.
    Gdyby D600 miał znaczną przewagę nad Samsungiem to zostawiłbym go.

  5. #3435
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Matryca BSI od samsunga w NX500 i NX1 to był naprawdę wtedy wielki krok przed konkurencje, które miały wielkie problemy z kosztami produkcji BSI, potem dopiero ruszyło z tym sony ale też ze sporymi problemami jak się porówna do trej matrycy samsunga, obecnie mamy świetne nowe matryce nikona w D850 i sony w A7 najnowszych odsłonach, to są dopiero matryce lepsze.
    Inna sprawa że sama matryca do nie wszystko, trzeba to dobrze oprogramować i umieścić w ciekawym systemie, a takim zapowiadał się samsung nx, zapowiedziane NX50 i następca NX1 nie pojawiły się, pełna klatka też została tylko na papierze.
    W 2018 roku nadal samsung nx robi wrażenie, znajomy na wypad do meksyku kupił NX300 z płaskimi stałkami za śmieszne pieniądze i bez obawy spacerował wszędzie z tym sprzętem, który dorównuje spokojnie najnowszym konstrukcjom za wiele wiele więcej kasy.

    Porównywanie do D600 jest kiepskim pomysłem, to inna klasa sprzętu pod względem af, iso itd.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 26-03-2018 o 16:29

  6. #3436

    Domyślnie



    Mój już przekroczył 20k wyzwoleń migawki i póki co nie wygląda na zmęczonego.

  7. #3437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał M Zobacz posta
    Nuda w wątku

    Załącznik 5824

    Tydzień temu kupiłem znowu Newella, którego w przeciwieństwie do poprzedniego, sformatowałem 3 razy.

    sformatować to można dysk, w przypadku baterii proces nazywa się formowaniem.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Borze jacy ci Polacy tępi (w większości).
    Co chcesz od BOR-u ?

  8. #3438

    Domyślnie

    Formatować można też dokument w MS Wordzie...
    W wątku nuda, Samsungi się skończyli. Przestali zdjęcia robić. Migawki zardzewiały, bad pixele na matrycach wyszły, przysłony się pozacinały. Totalny upadek i degrengolada. Teraz działają tylko Sony FF.

  9. #3439

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez waldek Zobacz posta
    Dajcie już spokój z tymi Samsungami.
    Systemu nie ma już.
    Mnie to cieszy, można za grosze (w porównaniu do "żyjących systemów") kupić naprawdę dobre aparaty i obiektywy
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  10. #3440

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Gdyby D600 miał znaczną przewagę nad Samsungiem to zostawiłbym go.
    Widać nie obrabiałeś tych zdjęć tak żeby widzieć różnicę.
    Porównywanie topowej matrycy FF do czegokolwiek innego mija się z celem. Raw do obróbki z D600 czy D610 i raw z nx 500. Zresztą dxomark prawdę Ci powie.

    Jeśli chodzi o ergonomię to na pewno nx500 jest o wiele lepszy, miałem nx300 i już widziałem różnicę.


    https://www.dxomark.com/best-cameras...-45200-dollars

    D6x0, D750, to 13, 14 i 15 miejsce na świecie. Rozpiętość tonalna, ISO, oddanie barw.

Strona 344 z 371 PierwszyPierwszy ... 244294334342343344345346354 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •