Close

Strona 341 z 371 PierwszyPierwszy ... 241291331339340341342343351 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 401 do 3 410 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #3401

    Domyślnie

    Jak nie wymaga specjalnej ładowarki (sprawdź na telefonicznej) to każdy powerbank da radę, a ten dobierz sobie parametrami do zasilanych urządzeń. Pojemność/waga. Przydadzą się dwa wyjścia by móc ładować jednocześnie telefon i aparat (ale nie jest to konieczne, bo można swobodnie w torbie ładować).

  2. #3402

    Domyślnie

    Ja używam z NX1/NX500 i używałem z NX300 prostego ADATA NV150. Niewielki, pojemny, niedrogi. Mogę śmiało polecić, mam dwa, na wycieczkach - rewelacja. Zero problemów zarówno przy ładowaniu telefonów, aparatów jak i innych urządzeń.
    ---
    Sprzętowy heretyk

  3. #3403

    Domyślnie

    A ja mimo wszystko kupiłbym większą ilość akumulatorów i naładował je przed wyjazdem, a do ładowania przez powerbank uciekał się tylko w przypadku niezbędnej konieczności. Pamiętajmy, że zawsze są przy tym jakieś straty energii, a wiele powerbanków ma akumulatory bardzo niewyszukanej jakości.
    Widziałem też, chyba na YouTube, filmik z powerbankiem, w którym połowa akumulatorów to były blaszane cylindry wypełnione piaskiem.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  4. #3404

    Domyślnie

    Nie wiedziałem że te power banki są tak tanie.
    Oczywiście kupowałbym w Polsce w sklepie. Zapas energii zawsze się przyda szczególnie to Time Lapsów i telefonu jednocześnie.
    Sprawdziłem tego Adata i myślę żeby kupić jeden o pojemności 20 000 mAh kosztuje tylko około 90 zł i ma dodatkową latarkę LED też przydatny dodatek.
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 26-01-2018 o 12:22

  5. #3405

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Nie wiedziałem że te power banki są tak tanie.
    Oczywiście kupowałbym w Polsce w sklepie. Zapas energii zawsze się przyda szczególnie to Time Lapsów i telefonu jednocześnie.
    Sprawdziłem tego Adata i myślę żeby kupić jeden o pojemności 20 000 mAh kosztuje tylko około 90 zł i ma dodatkową latarkę LED też przydatny dodatek.
    Pamiętej tylko, że taki 20000 to już trochę waży.

    ZA 40zł więcej masz xaiomi z QC3.
    Ostatnio edytowane przez grizz ; 26-01-2018 o 13:48

  6. #3406

    Domyślnie

    Witam,
    jestem nowy na tym forum, od dawna korzystam z aparatu nx300 oraz obiektywu 30mm, jednak potrzebuję troszeczkę większego efektu rozmycia tła, przy w miarę szerokim kącie widzenia. Od dawna szukam 45mm jednak jest tego jak na lekarstwo, nigdy nie miałem przyjemności go potestować, czy warto? pojawił się na znanym serwisie aukcyjnym i nie wiem czy zaryzykować zakup. Ewentualnie może ma ktoś jakiś namiar na 85mm samsunga?

  7. #3407

    Domyślnie

    45 to dobry i ostry obiektyw.
    Wysoka cena wynika ze śladowej podaży.

  8. #3408
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale 45mm to węższy i to sporo, ogólnie warto bo jest świetny optycznie, ten co masz 30mm ze swiatłem f/2 daje ładną separacje tła i rozmycie ale trzeba zmniejszając odległość do obiektu i tło dalej, w 45mm będą lepsze efekty ale wąsko.
    Zawsze możesz kupić adapter do manualnego jakiegoś obiektywu ~50mm gdzie można znaleźć piękne sztuki z światłem f/1.4 lub f/1.7-1.9 ale to oczywiście manulna zabawa, która i tak w bezlustrze jest dość przyjemna jeśli nam słoneczko nie świeci w ekran
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 03-02-2018 o 12:46

  9. #3409

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nx500+ Zobacz posta
    Witam,
    jestem nowy na tym forum, od dawna korzystam z aparatu nx300 oraz obiektywu 30mm, jednak potrzebuję troszeczkę większego efektu rozmycia tła, przy w miarę szerokim kącie widzenia. Od dawna szukam 45mm jednak jest tego jak na lekarstwo, nigdy nie miałem przyjemności go potestować, czy warto? pojawił się na znanym serwisie aukcyjnym i nie wiem czy zaryzykować zakup. Ewentualnie może ma ktoś jakiś namiar na 85mm samsunga?
    Miałem 45 i 30mm
    30-tka bardziej ostra,szybsza i uniwersalna, 45 - tki się pozbyłem bo bardzo mało używałem a do portretu świetna jest 85- tka Samsunga albo poprzez przejściówkę np Nikkor 85 f1.8 lub Samyang 85 f1.4
    mała próbka z Nikkor 85 f1.8
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 03-02-2018 o 12:53

  10. #3410

    Domyślnie

    dziękuję za szybki odzew. w sumie mógłbym zostać przy tych 30mm a do fajnego portretu kupić tą 85 samsunga, marzę o niej od dawna, ale od jakichś 2 lat nie mogę nigdzie spotkać, a nie chciałbym się bawić w ściąganie ze świata przez ebay. możę jest na forum ktoś kto użytkuje 85mm 1.4 samsunga? Jakieś przykładowe fotki? A może ktoś chce sprzedać wspomniany obiektyw
    Ostatnio edytowane przez nx500+ ; 03-02-2018 o 13:01

Strona 341 z 371 PierwszyPierwszy ... 241291331339340341342343351 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •