Close

Strona 337 z 371 PierwszyPierwszy ... 237287327335336337338339347 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 361 do 3 370 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #3361

    Domyślnie

    Kolego koesh, niby tak ale jednak nie.
    Niby wszystkim można zrobić dobre zdjęcie albo D850 zrobić knota.
    Jednak są matryce które oddają rzeczywistość inaczej. Ma tak Sony a6000, ma tak Samsung nx500.

    Druga rzecz to tonalność w trudnych warunkach oświetleniowych.
    Trzecia to zwracanie na siebie uwagi co w Streecie ma ogromne znaczenie.



    Wysłane z mojego SM-T800 przy użyciu Tapatalka

  2. #3362
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Oddawanie rzeczywistości przez matryce... nie obraź się ale zapytam czy coś wciągasz czy tylko palisz teraz ?

  3. #3363

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Oddawanie rzeczywistości przez matryce... nie obraź się ale zapytam czy coś wciągasz czy tylko palisz teraz ?
    Za bardzo Cię doceniam żeby się obrażać lubię też, jeśli można tak powiedzieć o wirtualnej relacji.
    Piję tylko drugi Okocim Mocne dubeltowe, wczoraj był literek krupniku we mnie ale jestem naprawdę świadomy tego co piszę

    Wysłane z mojego SM-T800 przy użyciu Tapatalka

  4. #3364

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    ...Jednak są matryce które oddają rzeczywistość inaczej. Ma tak Sony a6000 ...

    Dla mnie zdjęcia z A6000 są kompletnie płaskie. Miałem pół roku, sprzedałem. Płaskie, nienaturalne, subiektywnie nie podobały mi się. Ale chyba tylko mnie
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 01-01-2018 o 23:31
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #3365

    Domyślnie

    A mógłbyś pokazać te płaskie zdjęcia z a6000? Nawet na privie bo ja w a6000 jestem rozkochany ale ciut za drogi. I też pewnie zwraca uwagę.

    Ludzie w pierniczonej Polszczynie boją się aparatu na ulicy. Pewnie zboczeniec albo pedofil tylko taki od dziadków starych robi zdjęcia Street a co to jest Bresson czy Ervit albo Polakowski czy Piątek nic dla nich nie znaczą.

    Pod tym względem ludzie są tępi gość z aparatem powinien budzić zaufanie bo jak ktoś chce po kryjomu zrobić zdjęcia to zrobi albo smartfonem albo zegarkiem czy inną zapalniczką. Nie rozumiem czemu ludzie boją się aparatu.


    Ale za 800 zł faktycznie Samsung NX 300 to full wypas miód malina. Nie wiem po ile teraz jest D 90 ale jak ktoś chce aparat do nauki czy do okazjonalnych zdjęć to nx300 jest idealny

    @koesh a co do tego oddawania rzeczywistości przez matrycę taka metafora. Ale tak samo jak każda błona inaczej oddawała rzeczywistość tak jest z matrycą. Każda jest inna. Testy optyczne dxo ale nic nie zastąpi rawa obrabianego samemu, tak jak zwykle na ulubionym monitorze
    Ostatnio edytowane przez Śprotek ; 02-01-2018 o 00:18

  6. #3366

    Domyślnie

    A propos płaskości... Pozwolę sobie zacytować forumowego kolegę, który w innym wątku wrzucił ciekawy i pouczający filmik:
    Największy wpływ na wrażenie przestrzenności ma światło. Jego charakterystyka. I softbox stosowany tradycyjnie wcale nie jest tu sprzymierzeńcem. Żeby ocenić przestrzenność fotografowanych obiektów w zależności od matryc, potrzeba by porównania w tych samych warunkach. Nigdy nie uzależniałem tego od matrycy, tylko warunków oświetleniowych. Trzeba szukać lepszego światła po prostu. Pory dnia.

    Tak przy okazji - kiedyś szukałem do NX1000 odpowiedniego obiektywu do streetphoto. Najbardziej na DX leży mi 20mm do takich ujęć. To najsłabsza stałka systemu NX. Ale zakupiłem. Za minus uznałem poruszające się soczewki - wysuwający przód obiektywu przy ostrzeniu. Forumowy kolega śmiał się, że to najdziwniejsza wymówka, jaką na forum widział. Moje powody uznania tego za "wadę" były takie jak u Ciebie @Śprotek - zwracanie uwagi. Wolałbym jej nie zwracać, szczególnie jeśli chodzi o streetphoto. Brak oddziaływania fotografa. Niemniej każdy aparat w mniejszym lub większym stopniu będzie ją zwracał. Chodziło mi o to, żeby np udawać zabawę aparatem, ale żeby nie było żadnych oznak wykonywania zdjęcia. Poruszający / wysuwający się obiektyw, przy ostrzeniu, to jednak definitywna oznaka ostrzenia / wykonywania zdjęcia i każdy zdaje sobie z tego sprawę. Ogromna szkoda, że w NX20mm tak odbywa się ostrzenie. Jest bardzo niewielkie. Do streetphoto idealny. Nic, temat ten zarzuciłem. Brak czasu i inne priorytety.

    Do Twoich zastosowań najlepszy będzie telefon bez dwóch zdań. Nikt nawet nie zwraca uwagi, gdy ktoś celuje w niego telefonem. W końcu wiele osób trzyma go pionowo, przeglądając internet, czytając na telefonie itd... Żadnych oznak wykonywania zdjęcia.

    Wielka szkoda, że zakończyłeś przygodę z systemem NX, zanim ją naprawdę zacząłeś. Być może jest nadzieja, że nikt go nie kupi :P

    Ps Nie kupuję wymówek o słabości matrycy w NX300 i wyższości Nokii :P
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  7. #3367

    Domyślnie

    To co piszesz to, źe tak klasykiem się ozwę, oczywista oczywistość, z tym światłem.
    Dzięki za świetny film, bo tego nie widziałem, w ogóle fajny cykl z Broncoloru zrobili.

    Co do tego zwracania uwagi, kurczę.... Widzę wspaniałe, przepiękne zdjęcia z lat 60, 70, gdzie aparaty były bydlęco wielkie - taki Pentacon Six, Zenit, Practica.... Kobyły. Jak piękne kadry uliczne - chożby z wystawy Jerzego Piątka na kieleckim rynku.

    Przecieź wtedy on musiał podejść do tych babć na targu, do ludzi, z bliska. Wyostrzyć, nacisnąć. Ale wiecie co? Wtedy ludzie którzy byli fotografowani czuli się wyjątkowi. Zaszczyceni. O robi mi zdjęcia, jestem kimś ważnym.
    Dzisiaj kur... czaki (czwarty Okocim, ale to tylko tak od nowego roku, potem znowu zero alkoholu do Wielkanocy i siłownia - dzisiaj ludzie jakoś boją się być fotografowani. Dlaczego? Co się zmieniło? Czemu obiektyw na ulicy budzi niechęć i strach?
    Może jakaś kampania społeczna, co? Fotograf to nie pedofil, fotograf to nie urzędnik skarbowy, fotograf to nie zbok....

    Fakt, jedna dziewczyna (ślicznotka) faktycznie wykazała zainteresowanie aparatem, ale akurat coś od niej kupowałem a nie robiłem jej zdjęcia. Zapytała o sesję. Ale to tylko ona. A reszta ....

    Nie mówię o fotografowaniu na dworcach. Zaraz dopierniczają się ochroniarze, że co pan tu robi, ma pan się zgłosić do dyrekcji, bo tak bez pozwolenia zdjęcia robić nie wolno. No co za idioci, debile. Jakiś hamdubilla weźmie i zrobi zdjęcia zegarkiem. guzikiem w koszuli i tyle. Ale z aparatem to się dopierniczają.

    Nie chcę z siebie robić jakiegoś artysty, ale też staram się szukać ciekawych momentów, chwil, piękna tam gdzie na co dzień się go nie spotyka. Łatwo pojechać na Karaiby i pstryknąć super focie, łatwo wziąć przed obiektyw śliczność ach, i zrobić samograja. Trudniej ułożyć w piękne kadry codzienność , i to staram się robić. Ale niestety, NX300 mi w tym raczej nie pomoże - nie w Polsce. Faktycznie sam się przekonałem - po reakcjach ludzi - że w Polszczy jedynie wchodzi w grę telefon.

    NX300 ma słabą matrycę - ale gdybym kupował pierwszy aparat, nawet bym się nie zastanawiał. Ergonomicznie jest kapitalny.
    Za bardzo przyzwyczaiłem się do D610 i obiektywów z jasnością 1.4 - od 35, przez 50, po 85, 105 f2.5 manualne, 20-35 f2.8, 180 f2.8... Ale faktycznie jak na kita, to 18-50 III Samsunga jest genialna. Po przymknięciu do 8 brzegi są ostre.
    Ale kurka... 8 na obiektywie.... to cholernie ciemno. Wiem, że takiego Nikona 20-35 też trzeba przymknąć do 8 jak się chce mieć ostre brzegi. Ale mimo wszystko przy 2.8 jest cholernie ostro na środku.

    Albo kupię jakiegoś Ajfona 8 czy tam Huawei Mate X pro, albo NX500. Gdyby jeszcze tą górę miał czarną (żeby tak nie grzał po oczach tym sreberkiem

    Oddanie rzeczywistości przez matryce jednak istnieje jakkolwiek by nie spojrzeć. To wychodzi przy obróbce. Szum, kolory, itp. Jedne matryce są lepsze, inne gorsze. Tak jak filmy (błony) analogowe
    Ostatnio edytowane przez Śprotek ; 02-01-2018 o 02:49

  8. #3368

    Domyślnie

    ..dzisiaj ludzie jakoś boją się być fotografowani. Dlaczego? Co się zmieniło?
    Zmieniło sie i to diametralnie. Kiedyś takie zdjecia oglądała garstka widzow, nawet jeśli trafiło, rzadko, do gazety. A teraz może trafić do sieci i widownia szeroka.
    Kiedyś dostałem opieprz od kobitki ktora podeszla do mnie i w ostrym tonie poinformowala mnie , że sobie nie życzy żeby jej robić zdjęcie. A ja tylko czekalem aż zejdzie mi z kadru ma chodniku.
    Pozdrawiam, Jurek.

  9. #3369
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ogólnie to polowanie na ludzi na ulicach zaczyna być denerwujące, a w centrach jak się pojawi babcia o lasce lub dziadek z fajką na ławce to kolejki się ustawiają foniarzy do fotek

  10. #3370

    Domyślnie

    parę lat temu robiłem zdjęcia fasadzie budynku kamienicy. kliszowcem Yashica 35 gsn. ludzie stali w różnych miejscach. po paru pstrykach z bramy wyszedł i podszedł do mnie zdecydowanie pan, dość elegancki i zażądał bym skasował zdjęcia, które mu robiłem.
    - pan mi robił zdjęcia, proszę je skasowac
    - nie mogę to jest na klisze, i nie robiłem zdjęć panu, tylko budynkom, to jest dozwolone, jeśli osoba jest częścią większej sceny, poza tym nie będę publikowal a pana wykadruję. może pan wezwac policje jeśli to konieczne. nie może pan żądać moich zdjęć. (obok faceta stał cały czas jakiś bysio dres z torbą)
    jest pan z policji?
    - lepiej żeby pan nie wiedział; niech pan wyjmie kliszę w takim razie
    (akurat to był początek kliszy więc jakby co, myśle, mogę mu dać)
    - nie zniszcze sobie zdjęc, czy pan mi zapłaci za kliszę zniszczona?
    - tak, dobra dobra..

    ale ostatecznie facet z ochroną gdzieś wszedl do bramy z pubami i zniknął.
    a na kliszy miałem wszystko prześwietlone. trochę mnie ta sytuacja zmrozila.
    było to w czasie wizyty vv-vipa w Polsce, miasto było pewnie mocno pilnowane.
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 08-01-2018 o 22:20

Strona 337 z 371 PierwszyPierwszy ... 237287327335336337338339347 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •