Close

Strona 333 z 371 PierwszyPierwszy ... 233283323331332333334335343 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 321 do 3 330 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #3321

    Domyślnie

    Za obiektywem 20-50 nie przepadam, czemu dałem wyraz tu wielokrotnie. Jest to obiektyw dobry optycznie i trochę badziewny mechanicznie. AF pracuje głośno, a przedniej soczewki strach dotknąć, tak delikatna wydaje się jej oprawa. Gwint filtra jest tam na wyrost, bo strach cokolwiek wkręcić w niego. On naprawdę służy tylko do zaczepiania pokrywki. No i nie ma wibratora.

    Co do reszty, to koledzy wyżej dobrze piszą. Nie narzekaj, kupiłeś tanio dobry aparat. 3700 to niewiele. Maksymalnego przebiegu migawki Samsung nie podaje, zresztą inni producenci też nie podają "gwarantowanego" przebiegu - to jakiś mit, który krąży po Internecie, że np. Nikon w jakichś tam aparatach "gwarantuje" przebieg do x... zdjęć. Nikon nie "gwarantuje", tylko podaje, że migawka była TESTOWANA do 100 tys., 150 tys., 200 tys. uruchomień, nie jest to więc gwarancja. Co więcej, ściśle rzecz biorąc, Nikon nie podaje, jaki procent tych "testowanych" migawek faktycznie osiągało taką liczbę uruchomień.
    Ponadto trzeba pamiętać, że w bezlusterkowcu migawka pracuje dwa razy bardziej intensywnie niż w lustrzance, bo migawka jest otwarta do celowania, zamyka się tuż przed zdjęciem, otwiera żeby odmierzyć czas naświetlania, zamyka, a zaraz potem znów otwiera. Więc na jedno zdjęcie migawka wykonuje dwa otwarcia i dwa zamknięcia, dwa razy więcej niż w lustrzance. Można więc przyjąć, że np. 5000 zdjęć w bezlusterkowcu to jak 10000 zdjęć w lustrzance.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  2. #3322

    Domyślnie

    Za chwilę okaże się, że migawka elektroniczna na tyle szybko sczytuje dane bez efektu rolling shutter, że mechaniczna jest już niepotrzebna i aparaty będą o migawkę tańsze. Znaczy, tańsze w produkcji.

  3. #3323

    Domyślnie

    Quizas, quizas, quizas.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  4. #3324

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    ...
    Okazuje się, że teraz działa sposób na ukryte menu! Aparat ma przebieg 3700 zdjęć. Zatem sprzedająca lekko minęła się z prawdą pisząc:
    "Aparat został kupiony w sklepie w Polsce i był bardzo mało używany nie skłamię pisząc, że był używany maksymalnie z 10 razy. "
    Z 10 razy to musiałaby robić po 370 zdjęć za jednym razem.
    Ale aparat w naprawdę ślicznym stanie, jak nowy. .
    Ile one mają gwarancji na migawkę? 100 000 zdjęć?
    No i ciekawe czy faktycznie z polskiej dystrybucji. Bo paragonu pani Agata nie dołączyła. Trochę opis naciągnęła, tak jak te 10x użyty aparat i 2600 za sprzęt. Ale nie jest źle.
    GRATULACJE !!
    Właśnie zostałeś właścicielem małego, naprawdę świetnego sprzętu. W tej cenie nie tylko Ty, ale nikt nie znajdzie nic lepszego. @koesh wspomniał, że ten kit jest lepszy niż całkiem dobre kity nikonowskie, zaś o canonowych czy sony z litości nie wspominając... Dokładnie tak. Prawie wszystkie obiektywy NX są świetne. Tylko 20/2.8 taki średni jak na inne systemy. Jak na NX wyraźnie słabszy. 3700 zdjęć to nie tyle samo, co 10, ale jednocześnie też tyle, co nic.

    20-50. Też dobry optycznie. Niestety delikatny i słaby mechanicznie. Za to niedrogi. Tu z @puch24 zgadzam się dokładnie. Niemniej jednak bardzo, ale to bardzo go lubiłem i namiętnie używałem. To jeden z pierwszych niewielkich kitów do bezlusterkowców. Gdy wybierałem system bezlusterkowy, niewielki był tylko on, oraz Panasonic PZ 14-42. Żaden inny system nie miał niewielkiego kita. Panasonic sprzedawany był w komplecie z GX1. https://www.fotopolis.pl/testy/apara...x-dmc-gx1-test. Niestety kosztował powyżej 2000zł, stąd wybór był oczywisty - NX1000 + 20-50 za około połowę tej ceny. Najbardziej bałem się 20mm... Kity 18mm to wąsko z dołu... Zaś 20 wygląda słabo. Dało się przyzwyczaić. Zresztą łatwo to ustawić na dowolnym kicie i pochodzić w terenie, żeby sprawdzić to ograniczenie. Z moich obserwacji, z szerokimi krajobrazami się nie poszaleje, ale jakieś krajobrazowe ujęcia z 20mm też się porobi. Do fotografii ulicznej, ta ogniskowa wydaje mi się odpowiadać najbardziej. Czy obiektyw jest mały? http://www.webrene.com/2014/07/samsu...-vs-20-50mm-2/ Rzecz względna - zależy, gdzie chcesz go zmieścić. Szukałem czegoś na rower. NX1000 z 20-50 mieścił mi się w niewielkiej saszetce pod ramę. Z 18-55 nie zmieściłby się tam. Wybór był prosty - nie było wyboru. AF jest powolny. Stabilizacji nie ma. Do filmowania się nie za bardzo nadaje. Do szybkich, dynamicznych ujęć też nie. Za to jest naprawdę dobry lub bardzo dobry optycznie - zależnie od przyjętych kryteriów. Do spokojnego fotografowania w terenie się nadaje. U mnie odpadł - jest nieużywany już praktycznie tylko z jednego powodu - filmowanie. Chcę oprócz zdjęć mieć filmy, stąd 16-50pz wygrywa. Ze względu na lepszy AF i VR. Gdybym nie potrzebował filmów, wygrałby... 20-50! Dlatego, że 16-50pz strasznie żre baterię. Czy na Twoim miejscu bym go kupił? Zależy, jakie masz potrzeby. Napisaliśmy o nich już naprawdę sporo. Po tym decyzję można by już podjąć. Jeśli dalej masz wątpliwości, można pochodzić z kitem ustawionym na 20mm dla DX i poczuć dolne ograniczenie. Jeśli to nie pomoże podjąć decyzji... Jak trafisz go niedrogo, to warto nawet spróbować, jeśli "strata" takiej kwoty nie zaboli. Sam zobaczysz, czy to podjedzie, czy nie. Alternatywą jest 16-50pz, o którym sporo też już napisano. Który tylko jedną, ale znaczną wadę ma prądożerność. Tzn przy słabej baterii nie odpali się aparat po prostu, gdzie przy mechanicznym dałoby radę zrobić zdjęcia, szczególnie przy ręcznym ostrzeniu. Inne alternatywy to 20/2.8 średni optycznie, oraz 16/2.4. 16 trochę szeroko.

    Jeśli chodzi o instrukcję. Z czym problem? Instrukcje do NX1000 oraz NX500 miałem ściągnięte i przeczytane przed zakupem!! Zarówno po polsku jak i angielsku.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  5. #3325

    Domyślnie

    Chyba mam nieosiowy adapter na m42. Mój helios barwi prawą stronę kadru na magnetę a lewą na zieleń.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Lando2017.12.07-5S.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	371,9 KB
ID:	1955

  6. #3326

    Domyślnie

    Interesująco to wygląda. A inne obiektywy na tym bagnecie? Może Helios ma coś nie tak z powłokami? A na innych aparatach używałeś go?
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  7. #3327

  8. #3328

    Domyślnie

    Bagnet, ale gwintowany Mechanizm łączenia - gwintowy. ;D
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  9. #3329

    Domyślnie

    To nie adapter. Chyba mi nie do końca prostopadle do toru optycznego matryce zainstalowali. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zielenmagnetaP.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	391,8 KB
ID:	1958
    Fotka z 18-55 f3.5 Oczywiście podkręcone kolory, żeby uwidocznić.

  10. #3330

    Domyślnie

    A białą kartkę lub lepiej stronę książki?
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

Strona 333 z 371 PierwszyPierwszy ... 233283323331332333334335343 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •