Close

Strona 303 z 371 PierwszyPierwszy ... 203253293301302303304305313353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 021 do 3 030 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #3021

    Domyślnie

    Właśnie do szeroko rozumianego streeta, zostawiłem sobie tego NX1000.
    Plan był mieć go przy sobie, w kieszeni kurtki, plecaku, saszetce, saszetce rowerowej itp...

    Jakość APS-C w kieszeni. Tania alternatywa. Wymienne obiektywy.

    Powiększenie rodziny trochę zmieniło plany. Nie ma czasu na szwędanie się z aparatem. A jak już mam zabrać dzieciaki na spacer - biorę najlepsze co mam - NX500... W końcu to będą najlepsze wspomnienia z życia, to i jakość musi być najlepsza
    A że niewiele miejsca i wagi to zajmuje, zawsze go gdzieś wcisnę.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  2. #3022

    Domyślnie

    @FelTom - w 100% się zgadzam z takim podejściem. 500-ka jest poręczna, lekka, wygodna, no i wyciska co się da z APS-C Cudo a nie aparat
    ---
    Sprzętowy heretyk

  3. #3023

    Domyślnie

    Jeszcze raz dzięki Wam za sugestie i odpowiedzi. Czyli 500-tka ma ten zaawansowany program Wifi, tylko czy Android 6 go obsługuje? Bo oba moje urządzenia mobilne pracują pod szóstką.

    Co do tego, że system umarł to nie ma to dla mnie znaczenia, ważne, że jest to APS-C, ma jaką taką optykę i potrafi kosztować za używane do 1000 z obiektywem , nie będę płakał jak coś mi się z nim stanie.

    @waldek, podrzuć maila na PW, to chętnie Ci coś surowego wyślę z N808

    A czy NX1000 jest znacząco mniejszy od NX500?

    Znacie może kogoś, kto chce sprzedać dobry egzemplarz NX w dobrej cenie?

  4. #3024

    Domyślnie

    Dokładnie tak @yugolex. Wcześniej miał być zawsze przy sobie NX1000, bez obawy o ewentualną stratę. Jak planuje @Śprotek. I może do tej koncepcji wrócę. Ale rzecz jasna w sytuacji spacerów z dzieciakami czy jakiś rodzinnych okazji, NX500 będzie zamiast.
    NX1000 to też dobra jakość. Z racji gabarytów mógłby być cały czas pod ręką.

    Odnośnie tego, że NX umarł, mogą być komplikacje z serwisem. Ewentualny brak części martwi najbardziej.
    Jeden obiektyw, ten szeroki 12-24 miewał problemy. Kilka osób pisało. Raczej nie brałbym go pod uwagę. Pokrętło trybów tematycznych w NX300 i NX1000 miewało problemy. Mam nadzieję, że nasi forumowi specjaliści byliby w stanie je naprawić. Jeśli nie, to słabo i na zapas wolę nie wiedzieć.

    Ceny obiektywów rosną, bo coraz ich mniej. Choć powinny tanieć, bo system martwy.

    Ostatnio dużo filmuję. Później na TV, 50", 4K i ... Obraz petarda. Co Wam będę dużo mówił. Opad szczęki.
    Edit. Nawet żona, który niechętna była zakupom, stwierdza, że bardzo ładnie to wygląda.
    Uważam, że za ileś lat, jak będziemy dziadkami, pamiątka będzie fantastyczna.
    Ostatnio edytowane przez FelTom ; 12-06-2017 o 13:27
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  5. #3025

    Domyślnie

    @Śprotek - chodzi o androida 5.xx, na 6.xx mogą być problemy (chociaż nie muszą). Co do wielkości - zajrzyj tu: http://camerasize.com/compare/#627,320 różnica w wielkości jest, ale czy jakaś kolosalna? No nie wiem
    @FelTom - fakt, ja dysponuję tylko FHD, a i tak obraz jest żyletka, piękności. Swoją drogą - jeszcze nie robiłem żadnego filmu 3D, mam TV3D (też od Samsunga), i 45mm3D, jakoś jeszcze się nie zebrałem żeby to przetestować

    Edit: A jeszcze co do żony - moja nawet dziś przyznała wybierając zdjęcia do fotoksiążki że jest ogromna różnica w zdjęciach w porównaniu do tych sprzed roku/dwóch Czyli jednak jakiś tam progres jest No i żona szczęśliwa, a to najważniejsze
    Ostatnio edytowane przez yugolex ; 12-06-2017 o 13:45
    ---
    Sprzętowy heretyk

  6. #3026

    Domyślnie

    Na androidzie 6 apka chodzi bezproblemowo. niestety aktualizacja do wersji 7 powoduje brak mozliwosci polaczenia z aparatem.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  7. #3027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    Na androidzie 6 apka chodzi bezproblemowo. niestety aktualizacja do wersji 7 powoduje brak mozliwosci polaczenia z aparatem.
    To zależy chyba jeszcze od telefonu jeszcze, @HYPER - u mnie na przykład, na Androidzie 6.0 na Motoroli G2 nie chce działać apka. Może coś robiłem źle, nie wiem
    ---
    Sprzętowy heretyk

  8. #3028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yugolex Zobacz posta
    ...
    @FelTom - fakt, ja dysponuję tylko FHD, a i tak obraz jest żyletka, piękności. Swoją drogą - jeszcze nie robiłem żadnego filmu 3D, mam TV3D (też od Samsunga), i 45mm3D, jakoś jeszcze się nie zebrałem żeby to przetestować

    Edit: A jeszcze co do żony - moja nawet dziś przyznała wybierając zdjęcia do fotoksiążki że jest ogromna różnica w zdjęciach w porównaniu do tych sprzed roku/dwóch Czyli jednak jakiś tam progres jest No i żona szczęśliwa, a to najważniejsze
    Filmy 3D rzecz jasna już uskuteczniałem. To trzeba by zobaczyć samemu, bo opisać ciężko. Nie jest to 3D rodem z programów do animacji komputerowej, ale coś bardziej na zasadzie wieloplanowości. Na forum często widuję opinie, że na krótkich ogniskowych wypowiadajacy się forumowicz odczuwa wrażenie przestrzenności, trójwymiarowości czy jakoś tak. No na tym samsungowym 3D to wrażenie jest pełniejsze. Dochodzą relacje z dalszymi planami w zależności od miejsca oglądania. Mam TV Panasonnica 3D 4K. Jeszcze sprzed ery HDR, ale ten model podobno spokojnie mógłby to mieć. W każdym razie, jak oglądam na TV, to miejsca w których wyświetlacz aparatu pokazywał zacienione lub przepalone... Na TV już takie nie są. Wygląda to mniej więcej tak, jak widziałem to na żywo. Micha sama się uśmiecha po prostu.

    Szczęśliwa żona to podstawa Na szczęście system NX należy do najtańszych. Łatwo wytłumaczyć, że mam jakość obrazu takiego D7200, D500, kosztujących 4-8 tyś. w cenie 2tyś. Nie mówię tu rzecz jasna o wszystkich możliwościach, ale o jakości obrazu. O Canonach z litości nawet nie wspomnę XD

    Tylko przez TV drastycznie spadła ilość wywoływanych zdjęć
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  9. #3029

    Domyślnie

    Haha

    U mnie NXy sprawiły, że żona w ogóle ma entuzjastyczne podejście do zakupów fotograficznych, bo każdy nowy zakup daje coraz więcej coraz lepszych fotek. Nawet mi zaczyna czasem mówić o rozważeniu odpłatnego fotografowania, ale nie spieszę się z tym. Dla mnie to hobby, a jak życie uczy - dopóki hobby pozostaje rozrywką, sposobem spędzania wolnego czasu, ale bez jakiejś obowiązkowej systematyczności, pełnego zaangażowania - dopóty sprawia ogromną satysfakcję. Nie chciałbym ryzykować utraty tej radości, którą czerpię z fotografowania na poczet jakichś wyimaginowanych profitów z tego płynących. Zresztą - o jakich profitach mowa, NXy to nie sprzęt profesjonalny, a zrobienie paru (nawet może ładnych) fotek na imprezie rodzinnej raz na jakiś czas, to zupełnie inne obciążenie sprzętu niż regularne trzaskanie fot No chyba, że kiedyś sprawię sobie NX1, jak znajdę wolne 4tys
    ---
    Sprzętowy heretyk

  10. #3030

    Domyślnie

    Mam pytanko - czy masz może możliwość zrobienia tetheringu obrazu z aparatu na TV? Najlepiej bezprzewodowo rzecz jasna. W ostateczności, może poprzez przewód HDMI?

    Na razie próbowałem bezprzewodowo i albo nie jest to możliwe, ale potrzeba jakiś wyższych informatycznych zdolności

    Mógłbym ewentualnie próbować przez kompa, ale wolałbym go nie odpalać.

    Taka funkcja dopiero była by petardą. Wyświetlacz 50", dokładność, możliwość kontroli obrazu taka, że fotografowie nawet w studio nie mają
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

Strona 303 z 371 PierwszyPierwszy ... 203253293301302303304305313353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •