Close

Strona 13 z 371 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #121

    Domyślnie

    Naprawdę nie wiem, co Ci przeszkadza w tym filmie? Moim zdaniem niczego mu nie brakuje! Obraz nie drga, kwiat porusza się, bo jest wiatr, i tyle.

    Może porównujesz to do filmów kręconych innym aparatem z włączoną stabilizacją obrazu - wtedy rzeczywiście obraz będzie jak przymurowany (no, prawie) - ale to już nie wina aparatu jako takiego, tylko tego, że obiektyw 20-50 nie ma stabilizacji. Załóż 18-55, który ma OIS, to zobaczysz, jak wygląda obraz stabilizowany.

    Jeśli porównujesz to do np. NEXa, to upewnij się, że NEXem robiłaś filmy też z wyłączoną stabilizacją! Bo jeśli nie, to porównujesz jabłka do pomarańczy.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  2. #122

    Domyślnie

    Robilam Nexem z 16mm, a on nie ma zadnej stabilizacji przeciez, wiec w Nexie moze byc obraz stabilny, a w Samsungu nie? Bo trzeba miec szklo z OIS? Mimo ze Nex wcale takiego szkla nie potrzebuje to jakos mu wychodzi to 100x lepiej..
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  3. #123

    Domyślnie

    Niestety, nadal porównujesz jabłka do pomarańczy. NEXem robiłaś filmy przy ogniskowej 16 mm, a NX-em z obiektywem 20-50 przy jakiejś ogniskowej z tego zakresu - nawet przy 20 mm powiększenie obrazu jest znacznie większe, więc drgania będą powiększone, bardziej widoczne. Jak pisałem wcześniej, postaw aparat stabilnie na czymkolwiek, i uruchom nagrywanie - zobaczysz, że jeśli nie rusza się aparatem, to obraz jest stabilny. Pewien jestem, że gdybyś robiła film NEXem przy ogniskowych 20-50 bez stabilizacji, obraz też by skakał!
    Ale przede wszystkim: jeśli robisz jakieś porównania, dbaj o to, by warunki były dokładnie takie same. Użyj porównywalnych obiektywów, ustawień, itd. - i wtedy można wysnuwać wnioski.
    Pozdrowienia i udanych filmów!
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  4. #124

    Domyślnie

    Niestety nie zgadzam sie z Toba, bo kitowym obiektywem 18-55 tez jakos zrobilam Nexem tysiace filmow z reki i tak samo jak przy 16 mm obraz w ogole mi tak nie skakal, jak w przykladowym filmiku wyzej. No ale niestety widocznie tak Samsung ma i nic nie da sie z tym zrobic.. szkoda..
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  5. #125

    Domyślnie

    Ale ja nadal nie widzę w tym filmie tego "skakania", na które tak narzekasz! Mnie w tym filmie nic nie skacze!
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  6. #126

    Domyślnie

    Dzieki za pocieszenie..
    Mozliwe ze jestem troche przewrazliwiona, bo widze jednak zmiany w obrazkach video, dla mnie obraz z Samsunga minimalnie skacze, (chociaz, nie wiem dlaczego nie zawsze tak sie dzieje..), no i niestety.. albo dojde do tego o co tu chodzi i nabiore wprawy, albo filmowanie zostawie dla Nexa, a tak poza tym wszystko mi sie w tym Samsungu podoba!
    No poza bateria, bardzo slabo trzyma.. masakra jakas..
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  7. #127

    Domyślnie

    Mekano obraz na tym filmie jest ok. Popatrz na drugi plan, a nie na kwiatek. Cały drugi plan lata w jedną i drugą stronę plus dochodzi spory wiaterek. Film robiony z trzęsącej się ręki i raczej na sporej ogniskowej, bo tło za kwiatkiem jest dość mocno rozmazane. To Twój film?

  8. #128

    Domyślnie

    Tak moj film, ale mi sie nie podoba bo obraz sie trzesie nic na to nie poradze.. Po prostu zauwazylam roznice ze robiac filmy Nexem obraz mi sie tak nie ruszal jak w Samsungu, ale to jest wina ze zrobili szybkosc ruchu na x5, x8, x20 i x1 nie jest dla mnie optymalne..
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  9. #129

    Domyślnie

    No ale szybkość x1 to szybkość normalna! Brak przyspieszenia albo spowolnienia.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  10. #130

    Domyślnie

    Mekano, może nakręć podobny filmik w mieszkaniu to wyeliminujesz wpływ wiatru. I usiądź lub się o coś oprzyj, żeby było stabilniej.

Strona 13 z 371 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •