Close

Strona 12 z 371 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #111

    Domyślnie

    Nigdzie nie mogę znaleźć info czy do NX300 jest możliwość dokupienia wizjera?

  2. #112

    Domyślnie

    O ile wiem - nie!
    Tylko NX100 miał złącze do elektronicznego wizjera, który kiedyś nazwano kiepskim żartem producenta, ze względu na bardzo niską rozdzielczość, a wysoka cena powodowała, że było to bardzo niepopularne akcesorium. W kolejnych modelach Samsung z niego zrezygnował.
    Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w stopce zainstalować wizjer optyczny, np. od aparatów Leica/Zorkij itp.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  3. #113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    ... Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w stopce zainstalować wizjer optyczny, np. od aparatów Leica/Zorkij itp.
    Możesz więcej szczegółów? Optyczny mnie bardzo interesuje...

  4. #114

  5. #115

    Domyślnie

    Chodzi mi o dodatkowy celownik lunetkowy, przeznaczony do aparatów dalmierzowych z wymiennymi obiektywami, np. Zorkij, Fed czy Kijew. Ich wbudowane celowniki lunetkowe pokrywały kąt widzenia obiektywu 50 mm, więc przy używaniu innych obiektywów trzeba było używać specjalnego celownika. Dostępne były pojedyncze celowniki do obiektywów 35 i 85 mm, i uniwersalne, z pięcioma różnymi "lunetkami" na obrotowym uchwycie rewolwerowym, do obiektywów 28, 35, 50, 85 i 135 mm - oczywiście to ogniskowe dla pełnego kadru małoobrazkowego, więc do APS-C trzeba by je poprzeliczać - odpowiadałyby mniej więcej 42, 52, 75, 127 i 200 mm.

    To takie urządzenie: http://allegro.pl/bebenkowy-celownik...116351718.html

    No właśnie, Mcarto, coś takiego; pisaliśmy w tym samym czasie.
    Ostatnio edytowane przez puch24 ; 23-05-2013 o 21:08
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  6. #116

    Domyślnie

    Super, dzięki za podpowiedź.

  7. #117

    Domyślnie

    Eh, źle to policzyłem - trzeba było liczyć w drugą stronę! W formacie APS-C ten uniwersalny celownik pasowałby do obiektywów, kolejno: 18 (w pozycji 28 ), 24 (pozycja 35), 33 (pozycja 50), 57 (pozycja 85) i 90 (pozycja 135). Oczywiście celowniki lunetkowe nigdy nie są dokładne, więc wartości te należy przyjmować z przybliżeniem, i to nawet sporym.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  8. #118

    Domyślnie

    Dlaczego w nx1000 nie mozna wylaczyc funkcji "trzesienia" sie obrazem?
    Pytam tutaj, bo w aparacie sie nie da, nie ma po prostu takiej mozliwosci minimalne ustawienie na "trzesienie" musi byc x1 gdzie ta opcja powoduje drgawki przy video i nie da sie przestawic na 0, lub wylaczyc w instrukcji jest tylko napisane o tym z jaka szybkoscia chcemy nagrac film i x1 to jest dla Samsunga opcja optymalna, - zenujace..
    W innych aparatch nie mam takich wynalazkow dzieki temu obraz z obiektywami nawet bez stabilizascji i przy filmowaniu z reki jest idealnie stabilny, a tu mi obraz idzie w przyspieszonym tempie dzieki temu wyglada to tak jaby sie mialo drgawki przy nagrywaniu filmow.. mozna ustawic wiele ruchow: x1, x5, x10, x20, x0,25, x05 - ale wylaczyc sie nie da, ktos sobie poradzil jakos z ta funkcja?
    masakra jakas..
    edit: jeszcze jedno wiem do czego sluza te opcje np. zeby zrobic multimotion przykladowo takie jak tu ustawione x20 i od 0:21 widac jaka szybkosc mozna ustawic
    http://www.youtube.com/watch?v=VjyKVtQx6yQ
    tyle chodzi mi o to, ze domyslnie jest na x1 co powoduje ze obraz drga, nie jest stabilny..
    Ostatnio edytowane przez Mekano ; 04-06-2013 o 18:48
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  9. #119

    Domyślnie

    Wg instrukcji - ustawienie x1 to ustawienie normalne (normalna prędkość), czyli de facto "funkcja wyłączona" (prędkość x0 oznaczałaby film zatrzymany! ). Przy okazji, "wiele ruchów" to dziwaczne tłumaczenie angielskiego "Multi motion".

    Poza tym, o jakiej funkcji "trzęsienia obrazem" mówisz? Co tam się trzęsie?
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  10. #120

    Domyślnie

    No film sie trzesie ze nie jest stabilny, obraz ma drgawki, przyklad: http://www.youtube.com/watch?v=xrsAl...utu.be&html5=1 tylko nie piszcie ze to wina bo bez statywu, bo inaczej bym to samo miala krecac film na innym aparacie.. ale w innym czegos takiego nie mam 0 problemow, obraz ani drgnie, a tu widac ze jest cos nie tak..
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

Strona 12 z 371 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •