Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Ślub Cywilny - tragiczna sala, HELP

    W sobotę będę focił na ślubie cywilnym u znajomych, dzisiaj zobaczyłem jak sala wygląda i kurcze nie wiem co zrobić,
    Jest ciemno, więc bez lampy się nie obejdzie, a sala wygląda tak:

    Moje obiektywy to T17-50/2,8, sigma 30/1,4

    Jakieś rady?
    Lightsphere?

  2. #2

    Domyślnie

    Noo niezły mix kolego seledynkowo-zielonkawe ścianki ze złotą ornamentyką obrazów naszych królów , drewniane elementy, drzwi i chyba jak dorbze wnioskuję drewniany jakby sufitek .. prawie jak u mojej babci ..taki grajdołek rozmaitości
    Recepty jednoznacznej na to nie ma bo zdalnie nikt nie da Ci gwarancji słuszności rozwiązania, ale ja bym tam pojechał z iso 800 i wyżej z lampą raczej wstecznie na BL i od tej pozycji dopiero korygował coś po oglądzie.
    "Używaj serca i umysłu po to, aby wspomagać siebie i bliźnich dobrym słowem, życzliwością i budzić w nich zachwyt dobrem."

  3. #3

    Domyślnie

    osz w mordę. Duża dziura i wysokie ISO to podstawa. Ja bym oscylował w 1600 i lampa w BL. RAW to oczywiście wiadomo. Trochę też sigmą porób by to koszmarne tło trochę porozmywac chociaż. No i pamiętaj że cywilny to średnio 7 minut trwa. Więc czasu na żonglerkę szkłami nie ma.

  4. #4

    Domyślnie

    hejka

    Znam salę w Niepołomicach i fakt, że to tragedia jest ... zamek po zbóju sal w diabły kasy biorą masę a całą ceremonię odwalają w komórce ...

    Pracowałem tam na ślubie ... szkła na szeroko lampa w sufit ... jak zajmiesz miejsce z jednej strony to praktycznie nie przejdziesz na drugą bo przed samymi młodymi nie pasi...
    uważaj też na ilość ludzi w tej salce ... ja miałem tłum, który praktycznie wchodził z boku z lewej przed Młodych i masakra z tego wychodziła ... podpisują na stoliku pod oknem na wysokości stołu pani urzędniczki, która akurat u mnie była wredna ... łącznie z tym że pstryknać aktu małżeństwa z boku mi zabroniła ... złe wspomnienia mam niemniej życzę powodzenia może będzie lepiej ...
    Teraz Lady Ku

  5. #5

    Domyślnie

    A powiedz mi Milk, jak ze światłem tam jest, bardzo ciemno? Myślałem, że sigmą porobię, ale za ciasno chyba tam jest, na tamronie to bym chciał zejść do f 3.5, 1/60s i iso800, + delikatnie lampka z pseudo lightsphere diy.

  6. #6

    Domyślnie

    podrzuć może na priv jakie body itd ... z tego co pamiętam robiłem tam d300 a drugi ślub d700 w obu błyskałem wychodząc z założenia, że w ślubie cywilnym bardziej repo niż art się liczy ot takie moje podejście (wielu jest takich, którzy będą twierdzić inaczej - ważne na czym Młodym zależy...)
    Światło jest marne żyrandol na środku jakoś i kinkiety ...
    Nie wiem jak teraz Młodych stawiają, bo te krzesła stoją inaczej na przodzie ale to może opcja robocza jest ...
    pytanie jeszcze czy kameruna jakiegoś mieć będziesz.... z jednej strony źle bo ciasno z drugiej pewnie odpali jakiegoś leda, który może Ci pomóc jeśli nie możesz zbytnio powalczyć z iso ...
    Teraz Lady Ku

  7. #7

    Domyślnie

    Body to pentax k-x (więc matryca ta co d300 i iso do 1000) +T17-50 + sigma 30 + metz 48 , robie zupełnie po znajomości i młodzi wiedzą iż nie jestem prof, po prostu chcą mieć pamiątkę i lepsze zdjęcia niż od wujka "Heńka" z malpką, kamerzysty nie będzie, młodzi chcą zrobić po kosztach, a dopiero dozbierać na kościelny i weselny.

  8. #8
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motyl_pm Zobacz posta
    Body to pentax k-x (więc matryca ta co d300 i iso do 1000) +T17-50 + sigma 30 + metz 48 , r
    Tuż przed zbadaj możliwości, ja bym zmierzył światło w cieniach i dodał - 2EV. Czas 1/60 max, ale dasz rade i na 1/30. MZ wiec wyrobisz nawet z ISO 1000. Będzie dobrze. Nie pękaj. Aha w - mz w rawach lepiej prześwietlaj niz nie doświetlaj. W cieniach D300 czai się szum... Ah i jeszcze coś... Nie zapomnij o WB. RAW to raw, ale lepiej mieć niż nie mieć..
    Ostatnio edytowane przez NBA ; 22-04-2013 o 22:23

  9. #9

    Domyślnie

    nie wiem co chcecie ale wygląda to na bardzo fajna salę do zdjęć nie jeden USC by pozazdrościł
    D3S / D700 / 14-24 2,8 / 24-70 2,8 / 70-200 2,8 / 35 1,4 / 85 1,4 / SB-800 / SB-900 / NEC PA 271W / i inne takie....

  10. #10
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma złych sal, są tylko źli...
    "bez lampy się nie obejdzie" - kurcze, to trzeba umieć obsługiwać lampę ?!
    Ostatnio edytowane przez GL ; 25-04-2013 o 01:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •