Close

Strona 101 z 104 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 1035
  1. #1001

    Domyślnie

    Tak masz dobre oko.
    Na ujęciu z tablicą "tutaj ustaw ostrość" prawa strona jest bardziej miękka i mniej ostra.
    Myślę, że wtedy na szybko po zakupie chcąc sprawdzić jego działanie oświetlenie tej tablicy było nierównomierne. To wg. mnie przyczyniło się do "nieostrości"
    Z prawej strony stał softbox z 4 żarówkami a z lewej strony jedna taka żarówka w lamie pokojowej
    W tym przypadku z lewej strony chyba jest większa czerń (jest ciemniej) i wydaje się bardziej ostre. Może się mylę, ale tak mi się wydaje.

    Może jutro lub pojutrze dojdzie zamówiony usbdock do sigmy i będę próbował wprowadzić korekty ponieważ nie jest wesoło z tym szkłem.
    Zauważyłem na innych ujęciach, że do około 1 metra w zasadzie jest ostro, jednak powyżej 1m jest źle lub raczej mała powtarzalność AF.
    Powyżej 1 m jest BF. Czym dalej tym większy.
    Na razie nie chcę narzekać i liczę, że dock pomoże z korektą. Uważam, że do 1 metra jest dobrze.
    Ujęcie z goździkiem czy pierścionkiem jest ostre. Nie wprowadzałem żadnych korekt i to cieszy taka jakość. Po zabawie w LR pewnie będzie ekstra.
    Generalnie zauważyłem, że jakość obrazu z tego szkła jest miodzio.

    Docelowo szkło potrzebne mi będzie do kościoła - na razie na komunie (ok. chyba 45 dzieci) i boję się by ważny kadr momentu przyjęcia komunii był powtarzalnie celny.
    Mniej więcej walczył będę w kościele najczęściej z odległości 1,5 do 2 metrów gdzie teraz jest BF.

    Znajomy ma D5300 i chętnie dorywczo pożyczył by mi go zamiast D5100 który matrycę ma słabszą.
    Na pudełku Sigmy widnieje napis że D5300 jest kompatybilny z tym szkłem.
    Sam nie wiem.
    Na razie korpusu nowszego nie kupię i tylko te dwa mam do dyspozycji.

  2. #1002

    Domyślnie

    Problemy o których piszesz, to (niestety) typowe cechy tego szkiełka. Wszystko zostało szeroko omówione w innych wątkach tu na forum i szkoda się powtarzać. O ile dobrze pamiętam, to problem połowicznej nieostrości też występował, a tego to już dock nie skoryguje. Tylko serwis. Ale w Twoim szkiełku tragedii z tym nie ma. Na normalnych fotach nie będzie tego widać. Jeśli chodzi o AF, to po prostu strzelaj więcej fotek, aby można było z czego wybierać. Gratuluję zakupu i życzę zadowolenia ze szkła
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  3. #1003
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Obiektyw musi być ustawiony do tablicy/obiektu, na którym sprawdzamy idealnie prostopadle bo przy tej głębi ostrości łatwo popełnić błąd, jeśli jest problem że część kadru jest mydlana to nie zastanawiałbym się po zakupie żeby wymienić lub jesli za późno to serwisować, dlatego też unikałem poelcania zawsze zakupu tego obiektywu gdzieś zagranicą bez gwarancji lokalnie u nas.
    Poczytaj o kalibrowaniu dockiem na forum, sam tu opisywałem uważam skuteczną metodę, którą przerobiłem na trzech obiektywach.
    Zauważyłem że tylko idealne ustawienie minimalizuje z brakiem celności af na bocznych punktach i pudłami na dużych odległościach ale nawet przy idealnym ustawieniu są to problemy tego obiektywu.

  4. #1004

    Domyślnie

    Dziękuję.
    Nowy rok - nowe szkło.
    Szkło daje obraz na prawdę fajny. W sumie jestem zadowolony z zakupu i myślę, że pokonam te przeszkody
    Ze ślubem to problemu nie ma - jest czas. Komunia to inna sprawa z AF.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Obiektyw musi być ustawiony do tablicy/obiektu, na którym sprawdzamy idealnie prostopadle bo przy tej głębi ostrości łatwo popełnić błąd, jeśli jest problem że część kadru jest mydlana to nie zastanawiałbym się po zakupie żeby wymienić lub jesli za późno to serwisować, dlatego też unikałem poelcania zawsze zakupu tego obiektywu gdzieś zagranicą bez gwarancji lokalnie u nas.
    Poczytaj o kalibrowaniu dockiem na forum, sam tu opisywałem uważam skuteczną metodę, którą przerobiłem na trzech obiektywach.
    Zauważyłem że tylko idealne ustawienie minimalizuje z brakiem celności af na bocznych punktach i pudłami na dużych odległościach ale nawet przy idealnym ustawieniu są to problemy tego obiektywu.
    Dziękuję za podpowiedź.
    Poszukam tego wątku z dockiem, chociaż to nie jest łatwe w takiej dużej ilości wpisów
    Dock chyba ustawię na odległości ok. 2m od matrycy i będę walczył z ustawieniami.
    Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź.

  5. #1005
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak to 2m, ustawiasz tak odległości jak ci program pokazuje i to dokładnie.

  6. #1006

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jak to 2m, ustawiasz tak odległości jak ci program pokazuje i to dokładnie.
    Ok, jeszcze dock pocztą nie doszedł (może jutro-pojutrze) wtedy zobaczę o co chodzi dokładnie
    Zawsze w razie drastycznych problemów szkło mogę do sklepu oddać. Mieszkam w Norwegii i z tym nie ma problemu.
    Jednak już polubiłem to szkło i będę starał się wywalczyć najlepszą ostrość dla niego.

  7. #1007

    Domyślnie

    Czy ktoś tutaj miał problem z bocznymi polami af? Nie piszę tu o skrajnych a nawet o 1 (2...) przesunięcie na wybieraku... Niestety ale moja Sigma, nie dość, że bez docka była użyteczna tylko na 28-35 to w całym zakresie, na bocznych punktach po za centralnym jest dramatem.

    Czy wysłanie do serwisu może pomóc na działanie bocznych pól af?

    Póki co to tani plastikowy nikkor 35g jest dla mnie znacznie pewniejszym narzędziem niż 18-35 :/

    Ostrzenie na nieskończoność też mocno kuleje...
    Ostatnio edytowane przez KrS ; 05-05-2018 o 11:15

  8. #1008

    Domyślnie

    Nie wiem czy pomogę, ale moje doświadczenie z ową Sigmą nie jest byt dobre- im dalsza odległość ostrzenia tym gorzej. Powyżej 5-8m to istna loteria (D7200), nie wspominając o odległościach powyżej 10m. Nie twierdzę oczywiście, że to reguła, ale używając obiektywów z różnej półki, ten akurat ciężko wyczuć...

    Ps. zestaw kalibrowany w serwisie Sigmy pod body...

  9. #1009

    Domyślnie

    Pejzaż górski jaki wykonałem (po wstepnej kalibracji) usunąłem od razu jak otworzyłem na komputerze. Na szczęście miałem backup z kita 18-105... ALe to chyba nie o to chodzi w sprzęcie za 3tyś że trafia do 3 metrow. Z resztą z portretami tez jest problem...

  10. #1010

    Domyślnie

    S18-35 1,8 nie jest najszczęśliwszym szkłem pod portret. Raczej do reporterki bym powiedział.
    Ale oczywiście i S10-20 też można portret uwiecznić. To tak żartem.

    Bawię się jakiś czas tym szkłem. Zakupiłem ją kilka miesięcy temu. Pisałem już, jakie mam z nią problemy.
    Pisałem również, jakie to szkło wstawiając jedno ujęcie bez żadnej obróbki w jpg. Link we wpisach dotyczących USB dock.
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...63#post3926463

    Aktualne moje spostrzeżenia są następujące.
    To wspaniałe szkło. Ostre do bólu przy 1,8 bez żadnego przymykania. To nie tak popularna sprawa w szkłach. Moim skromnym zdaniem daje spaniały obrazek. Oczywiście jest jeszcze S85 F1,4 oraz S35 F1,4 , które są genialne.
    Podpinałem, do 3 korpusów. D3100, D5100, D750.
    D3100 - kalibrowałem USB dock. Mordowałem się, ale w zasadzie ostre szkło i celne na centralnym AF. Boczne tragedia. Na 1,8 jest czysty obraz ostrość żyletka. To samo na wyższych F.
    D5100 - pech chciał, że nawalił. Problem z lustrem. AF ostrzył raczej gdzie chciał i ręczne ustawianie ostrości dawało piękny obrazek również ostry poczynając od F1,8. Próbowałem USB dock. W zasadzie dało się ustawić na wszystkie odległości jednak po za tzw. nieskończonością!
    Efektem tego było to, że na dalsze odległości od ok. 25 - 30m i dalej wg mnie niestety nie dawał ostrości. Na bliższe było raczej dobrze.

    Jak wcześniej pisałem posiadając część szkieł pod DX musiałem coś do tej sigmy dokupić. Nastawiłem się na D7200, który jest bardzo udanym korpusem.
    Przystąpiłem do zakupu online. Zobaczyłem, że mój sklep oferował mi rabat 20% na wszystko. Ponad to, w ofercie proponował zakup innych ale używanych modeli body. Wśród nich były, D800, D810, oraz 2 modele D750.
    No i zaczął się dylemat. Dylemat o tyle cisnący, że nadchodził termin zamówienia komunijnego w kościele.

    Nie będę opisywał szczegółów, bo to nie ten temat.
    Mam część szkieł DX i w tym ta nasza sigma 18-35, a część FX. Szkieł na teraz już nie planuję kupować.
    Nerwy na całego.
    Decyzja zapadła. Zakupiłem w sklepie z 3 miesięczną gw. D750 po serwisie nikona. Był po wymianie migawki oraz wymianie wyświetlacza/ekranu. Przebieg około 55tyś.

    Powiem tak, szczęka mi opadła co ten korpus potrafi. Jeszcze siedzę nad 540 stronicową instrukcją obsługi. Jeszcze nie wiem na co zdecydować się, jak ustawić na komunię w ciemnym kościele.

    Jednego jestem jednak pewien.
    Dotychczasowy problem z tą Sigmą zniknął. Ostrzy na boczne środkowe czy też na każde inne punkty. Po prostu wierzyć mi się nie chciało.
    Zwyczajnie - sigma działa jak należy.
    Co zrobiłem?
    Przed podłączeniem sigmy zresetowałem USB dockiem ustawienia do fabrycznych na "0" . Skalibrowałem wyłącznie na 35mm na odległość około 2 metry. W przypadku mojego szkła ustawić musiałem na -6. Ale ustawienie to zrobiłem ale w body. W sigmie wszystko jest na zero.
    To wystarczyło.

    Af tak szybko działa, że ciężko jest wyczuć i zauważyć moment ostrzenia AF przed momentem wciśnięcia spustu. Po prostu wciskając spust działanie AF jest już za nami . Testowałem to w raczej ciemnych, słabo oświetlonych pomieszczeniach z żarówkami mieszanymi.
    Sprawdzałem również działanie AF z SB910. W korpusie wyłączyłem podświetlanie AF. Czerwone oświetlenie z lampy całkowicie wystarczało.
    Podpinając N50 F1,4G, to AF D750 działa jak błyskawica.

    Jest jeden problem to szkło to DX a body FX.
    Testowałem ustawienia sigmy do D750 z wielkością obszaru. Na 1,2 jest całkiem ok. i chyba to dobre rozwiązanie by zbytnio nie tracić rozdzielczości ustawiając DX.
    Przy 1,2 winieta występuje tylko od 18 do max 24mm co dla mnie w tej sytuacji nie jest najgorzej.

    Podsumowując, to moim skromnym zdaniem (może to tylko mój przypadek) sigma 18-35 F1,8 ART działa dobrze z D750. Celność AF jest ok "nawet" punkty boczne
    Ciekawy jestem czy użytkownicy D750 próbowali tą DX -ową sigmę.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez dizeld70s ; 05-05-2018 o 20:50

Strona 101 z 104 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •