Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1

    Domyślnie Lampa YN 568 EX oraz zakup na Ebay

    Witam,

    mam problem przy zakupie lampy - będzie to moja pierwsza zewnętrzna, jednak fotografuje już od jakiegoś czasu. Będzie to fotografowanie amatorskie, czasem jakieś przyjęcia, ogólnie imprezy rodzinne, kiedyś może jakieś sesje. Chcę lampę z automatyką, żeby mieć może łatwiej na początku oraz kiedy nie ma czasu na manualne nastawy, ale też i w miarę dobrą żeby mnie nie ograniczała. Zastanawiam się nad YN 568 EX. Nie wiem czy to dobry wybór, ale czytałem dość pozytywne opinie ogólnie o Yongnuo, a znalazłem taką oto ofertę http://www.ebay.pl/itm/160927742039?...#ht_2262wt_699. Z tego co widziałem to ludzie kupują to z chin i jest ok, ale czy mógł by się ktoś wypowiedzieć...? Boję się trochę ryzykować, tym bardziej że nawet to 600 zł to dla mnie sporo, ponieważ jeszcze studiuję i kasa piechotą nie chodzi.

    Druga część pytania dotyczy zestawu - mianowicie ten sam sprzedawca ma manualną YN 460 II za niecałe 170 zł. Zastanawiałem się czy z 568 na Nikonie D90 (moje body) oraz 460 na statywie, czy czymkolwiek będą one działać razem? Tzn czy będzie synchronizacja? niestety dopiero zaczynam z oświetleniem dlatego tak głupie i podstawowe pytania zadaje. Poza tym drugą lamę dawał bym często koleżance która ma D3100 ale zawsze zaczęła by się bawić, bo sama też jeszcze lampy nie ma. Ale to tylko dodatek

    Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

    Pozdrawiam!
    Nikon D7000 + S17-50 2.8 + N35 1.8G + YN568EX + YN460II

  2. #2

    Domyślnie

    1. Kupując poza UE musisz liczyć się z cłem (chyba 4.3% ) i VATem - 23%, który doliczy urząd celny - więc z 530zł robi 680...
    2. Gwarancja, tylko jak na własny koszt wyślesz do Chin i tylko rok, większość w Polsce ma 2 lata.

    3. YN-460II będzie działała jako zdalna wyzwalana błyskiem z dowolnej lampy, lub na dowolnym aparacie, ale jest to pełen manual.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    A czytałem gdzieś tutaj na forum, że wysyłają podobno jako "Gift" i wtedy nic nie jest doliczane. Ale jak mówię, tylko tak czytałem.

    W takim razie super, o to mi chodziło, że to pełen manual to wiem, o taką odpowiedź mi chodziło w takim razie.
    Nikon D7000 + S17-50 2.8 + N35 1.8G + YN568EX + YN460II

  4. #4

    Domyślnie

    Przy zakupie na ebay nie ma problemów. Przesyłki przychodzą jako gift (w moim przypadku bez proszenia).
    W marcu przyszła do mnie YN 460 II i od drugiego sprzedawcy 3xRF-603 oraz od jeszcze innego drobiazgi (2x swivel do lamp i parasolek) - ogólnie zero problemów, oczekiwanie ok. 2 tygodni.
    Teraz czekam na YN-560 III i tu jest obsuwa, bo sprzedający w momencie wystawienia aukcji nie miał tych lamp fizycznie w magazynie i się przedłużyło, ale już w/g listu przewozowego jest prawie w Polsce
    Przy obliczaniu opłacalności zakupu, weź pod uwagę koszt obsługi walutowej Paypal, bo przy 600PLN, to będą już pieniądze.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shelby89 Zobacz posta
    A czytałem gdzieś tutaj na forum, że wysyłają podobno jako "Gift" i wtedy nic nie jest doliczane. Ale jak mówię, tylko tak czytałem.

    W takim razie super, o to mi chodziło, że to pełen manual to wiem, o taką odpowiedź mi chodziło w takim razie.
    Są tacy, co tak wysyłają, o ile się wcześniej z nimi dogadasz. Ale czasami i to nie pomaga.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kolorq Zobacz posta
    Przy obliczaniu opłacalności zakupu, weź pod uwagę koszt obsługi walutowej Paypal, bo przy 600PLN, to będą już pieniądze.
    Dzięki za informacje, a masz jakieś rady co do zakupu? Mam konto na ebay, lecz jeszcze nic nie kupowałem tam, ani ogólnie za granicą, nie płaciłem także poprzez PayPal.

    A czy ktoś może wypowie się co do słuszności zakupu YN 568 EX? Czy to dobry wybór? W moim pułapie cenowym jest ewentualnie Nissin di622 z tego co widziałem, lecz wyposarzenie gorsze (chciał bym coś w miarę lepszego, żeby potem nie musieć zmieniać gdyby się okazała niewystarczająca, np HHS do plenerów w dzień). Chciał bym nową lampę dlatego systemowe wykluczam...

    Dziękuję za odpowiedzi!

    BTW. @kolorq, u jakiego sprzedawcy kupujesz? Jeśli można wiedzieć
    Ostatnio edytowane przez shelby89 ; 16-04-2013 o 00:16
    Nikon D7000 + S17-50 2.8 + N35 1.8G + YN568EX + YN460II

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    1. Kupując poza UE musisz liczyć się z cłem (chyba 4.3% ) i VATem - 23%, który doliczy urząd celny - więc z 530zł robi 680...
    Do kwoty bodajże 140 € towar jest zwolniony z cła. Do jakiejś zwolniony z VATu (nie pamiętam jakiej)
    Jeżeli chodzi o oclenie, to wszystko zależy, na jaką zmianę w UC się trafi. Nie potrafię sobie tego inaczej wytłumaczyć. Raz droższa paczka przechodziła bez niczego, innym razem tańsza obłożona była opłatami.
    Z USA każda paczka przechodziła procedurę celną.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    Do kwoty bodajże 140 € towar jest zwolniony z cła. Do jakiejś zwolniony z VATu (nie pamiętam jakiej)
    Jeżeli chodzi o oclenie, to wszystko zależy, na jaką zmianę w UC się trafi. Nie potrafię sobie tego inaczej wytłumaczyć. Raz droższa paczka przechodziła bez niczego, innym razem tańsza obłożona była opłatami.
    Z USA każda paczka przechodziła procedurę celną.
    Zwolniony jest do 25$, nie 140€.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Zwolniony jest do 25$, nie 140€.
    aby na pewno?

    "Przepisy regulujące zwolnienia z cła są opisane w Rozporządzeniu Rady (UE) Nr 1186/2009 z dnia 16 listopada 2009 r. ustanawiające wspólnotowy system zwolnień celnych
    Użytecznym zapisem jest tutaj art 24, który mówi:
    Z zastrzeżeniem art. 24 zwolnione z należności celnych przywozowych są przesyłki zawierające towary o niewielkiej wartości wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy znajdującego się we Wspólnocie.
    oraz co najważniejsze
    Do celów ust. 1 „towary o niewielkiej wartości” oznaczają towary, których rzeczywista wartość nie przekracza 150 EUR na przesyłkę...

    W ustawie o VAT zapisano co następuje.
    Zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem że łączna wartość towarów w przesyłce nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 22 euro."


    mojej praktyki wynika, że jeżeli nie naliczają opłat celnych, to również nie naliczają VATu. Nie spotkałem się z sytuacją, aby naliczyli sam VAT.

  10. #10

    Domyślnie

    No to się możesz zdziwić, do chrzestnego mojej córki przyszło zaproszenie z US w sprawie zapłacenia vat'u od sprowadzenia do polski z honkongu przenośnego odtwarzacza dvd o wartości (jak dobrze pamietam) 100-120€. Zaproszenie przyszło chyba po prawie 2 latach od nabycia. Wygląda na to że co jakiś czas biorą sobie dane z urzędu celnego. Wiem że wołali oczywiście jeszcze odsetki czy mu coś dodatkowo przyłożyli nie pytałem.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •